Czy Mercedes GLB 250 to dobry samochód?

Mercedes GLB 250

W 2020 roku Mercedes wyszedł z SUV GLB, którego nikt nie widział, ponieważ obiecał być 7-miejscowym rodzinnym SUV-em, jednocześnie dzieląc platformę używaną do kompaktowego SUV-a GLA. Jednak GLB rzeczywiście oferuje znacznie więcej miejsca i ogólny komfort niż GLA, nawet jeśli nie jest to „prawdziwy” siedmiomiejscowy SUV. Czy zatem Mercedes GLB 250 to dobry samochód?

Mercedes Benz GLB-Class jest rzeczywiście dobrym samochodem, ponieważ oferuje naprawdę praktyczne doświadczenie dla samochodu o jego wielkości. GLB dzieli większość swoich części z GLA, jednocześnie oferując znacznie więcej przestrzeni. GLB nie ma tak naprawdę żadnej ostrej konkurencji ze strony Niemców, ponieważ jest mniej więcej pierwszym tego typu samochodem.

GLB 250 występuje z tym samym silnikiem co w GLA 250, który można mieć z autorskim systemem Mercedesa 4MATIC AWD. Design GLB jest bardziej zbliżony do GLE niż GLA, ponieważ wygląda jak pudełkowaty SUV, podczas gdy GLA wygląda jak opływowy nowoczesny crossover SUV.

Niezawodność-wise, GLB jest przyzwoity, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak samochód zachowuje się po kilku latach na drodze. Wartość GLB250 jest mocna, ponieważ kosztuje nieco więcej niż GLA250, a jednak oferuje sporo więcej w procesie, jeśli chodzi o praktyczność.

Mercedes Benz GLB 250 – Układ napędowy

Mercedes Benz GLB 250 jest wyposażony w 2,0L rzędowy, 4-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 224 KM i 258lb-ft momentu obrotowego, co wystarcza, aby GLB 250 mógł sprintować od 0mph do 60mph w około 6,6 sekundy. Silnik ten jest połączony z 8-biegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów, która idealnie pasuje do charakteru tego samochodu.

  2022 Porsche Cayenne vs Mercedes GLE

Skrzynia biegów jest gładka i płynnie zmienia biegi, do tego stopnia, że jest to coś, co trudno zauważyć, że samochód w ogóle zmieniał biegi. GLB 250 zaczyna się jako samochód FWD, ale jesteś w stanie zapłacić dodatkowe $2,000-$2,500 lub tak, jeśli chcesz system 4MATIC AWD.

Wydajność jest również silny z tego silnika, jak GLB 250 może zwrócić do 35MPG, jeśli jesteś lekki na pedał gazu. W sumie, układ napędowy w GLB 250 jest naprawdę dobry, zwłaszcza jeśli wybierzesz system 4MATIC AWD.

Mercedes Benz GLB 250 – Design i podwozie

Mercedes Benz GLB 250 wygląda i czuje się raczej jak mniejszy GLE niż większy GLA, mimo że GLA i GLB to pod spodem te same samochody. Powodem tego jest fakt, że GLB wykorzystuje bardziej pudełkowy, klasyczny kształt SUV-a, podczas gdy GLA jest bardziej crossoverem niż SUV-em. Wnętrze GLB jest niesamowite, jak w przypadku wszystkich SUV-ów Mercedesa w tych dniach.

Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, GLB 250 jest rodzinnym SUV-em, co oznacza, że jest wygodny, spokojny i mało dynamiczny. Mercedes zaprojektował GLB jako samochód wygodny i łatwy w prowadzeniu, co widać już w momencie, gdy siadamy za kierownicą.

Mercedes Benz GLB 250 – Niezawodność i częste problemy

GLB 250 to wciąż nowość, ale wygląda na to, że do tego momentu trzyma się przyzwoicie. Trudno powiedzieć, czy samochód jest niezawodny, czy nie, ponieważ jego sprzedaż rozpoczęła się dopiero niecałe 2 lata temu. Tak czy inaczej, najczęstsze problemy GLB 250 związane są z zawieszeniem i układem kierowniczym, poduszkami powietrznymi, elementami elektrycznymi oraz układem paliwowym.

  Najlepszy używany Mercedes-AMG do kupienia?

Jedno jest pewne, wszystkie modele Mercedesa wymagają terminowej i dokładnej konserwacji, jeśli chcemy, aby służyły przez długi czas. GLB nie różni się od GLA czy innych SUV-ów Mercedesa. Są stosunkowo drogie w eksploatacji po wygaśnięciu gwarancji.

Mercedes Benz GLB 250 – Wartość i praktyczność

Możesz spodziewać się, że za GLB 250 zapłacisz około kilka tysięcy dolarów więcej niż za GLA 250. Te dwa modele są tak blisko siebie pod względem cenowym, że GLA250 4MATIC jest prawie tak samo drogi jak GLB 250 z poziomu podstawowego. Rozbudowa do GLB ma więc sporo sensu, zwłaszcza jeśli często wozisz ludzi na tylnych siedzeniach.

Pod względem praktyczności GLB 250 jest liderem w klasie, ponieważ żaden inny samochód w swoim segmencie nie jest w stanie przewieźć do siedmiu osób jednocześnie. Łatwo jest wsiadać i wysiadać z samochodu, widoczność jest świetna, a w całej kabinie samochodu znajduje się wiele przyjaznych rodzinie funkcji.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Mercedesa GLB 250?

Jeśli szukasz współczesnego, praktycznego, rodzinnego SUV-a z odznaką premium, GLB może być idealnym wyborem. Wszyscy wiemy, że GLA sprzedaje się jak szalony, ponieważ jest o ligę wyżej od starego GLA, który nie zasługiwał na swoją odznakę.

W związku z tym, ma sens, aby przejść do bieżącego GLB, ponieważ naprawdę oferuje wiele wartości dla pieniędzy. Jeśli chcesz bardziej ekscytującego GLB, możesz również przejść przez dział AMG.

  2022 Porsche Macan vs Mercedes GLC

Czy Mercedes GLB może zmieścić siedem osób?

GLB może bez problemu pomieścić siedmiu pasażerów, jeśli ci pasażerowie mają mało bagażu i jeśli ci w trzecim rzędzie nie są szczególnie wysocy. GLB jest samochodem kompaktowym i nie ma co do tego wątpliwości, ale daje możliwość wyboru między trzecim rzędem siedzeń a przyzwoitą przestrzenią bagażnika.

GLB to dobry wybór, jeśli nieczęsto przewozisz siedem osób, jeśli robisz to sporadycznie, dobrze jest mieć taką opcję. Jednak nie idźcie myśląc, że GLB może dorównać GLE czy GLS w przestrzeni, bo nie może, nawet nie jest blisko.

Czy Mercedes GLB to samochód terenowy?

Mercedes klasy GLB może być sklasyfikowany jako SUV, ale nie jest to samochód terenowy. GLB ma większy prześwit niż zwykły samochód, co oznacza, że może poradzić sobie z łagodnym off-roadingiem, jeśli wyposażysz go w odpowiednie pakiety i opony.

Jednak GLB nie może równać się z prawdziwymi off-roaderami, a rzeczywistość jest taka, że nikt nie kupi GLB i nie będzie oczekiwał, że będzie to prawdziwy off-roader.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z