Czy Mercedes jest samochodem luksusowym w Niemczech?

Czy Mercedes jest samochodem luksusowym w Niemczech?

Mercedes jest kojarzony z esencją luksusu na całym świecie. Wysokiej klasy Mercedes jest uważany za luksusowy w prawie każdym zakątku świata. Niemcy, kolebka Mercedesa, są pełne różnych samochodów tej marki. Bez względu na to, czy jest to 200-milowy krążownik po autostradzie, czy taksówka w Monachium, samochody Mercedes są łatwo dostępne.

Różne modele

Biorąc pod uwagę fakt, że tak wielu niemieckich kierowców jeździ samochodami marki Mercedes, można by kwestionować ich luksusowy charakter. W końcu ekskluzywność jest istotną częścią luksusowego doświadczenia. Weźmy na przykład monachijskie taksówki – większość z nich to modele klasy E z silnikiem diesla. Tak więc klasa E nie może być uznana za luksusową.
Najwyższa klasa E to E63 AMG, która jest uznawana za luksusową już na wczesnym etapie swojego życia. Modele takie jak A-klasa nie muszą wydawać się luksusowe, ale S-klasa już tak. To samo dotyczy modeli AMG GT; są one rzadkie i drogie, więc są uważane za luksusowe, a nawet egzotyczne.
Ponadto, ostatnim trendem w przemyśle samochodowym jest popularność SUV-ów. Są one bardziej przestronne, oferują lepszą pozycję za kierownicą, są o wiele bardziej praktyczne, a ich cena jest wyższa niż w przypadku porównywalnych wariantów sedanów.
Samochody z oznaczeniem Maybach są najbardziej luksusowymi rydwanami, jakie Mercedes może zaoferować. I są to najdroższe i najbardziej bogate samochody w sprzedaży. Są one również produkowane w ograniczonych ilościach, co zwiększa czynnik ekskluzywności. Maybach jest wszędzie uważany za luksusowy. Czy to Monako, czy Oktoberfest, Maybach pomalowany w dwóch odcieniach emanuje luksusem.

Specyfikacja samochodu

Należy jednak pamiętać o tym, że w Niemczech można znaleźć modele o innej specyfikacji niż w innych krajach. Gdy Mercedes sprzedaje samochody na całym świecie, dąży do tego, aby proces specyfikowania był jak najbardziej efektywny i łatwy.
Wolą łączyć różne opcje w pakiety, niż sprzedawać je pojedynczo. Na przykład, jeśli wybierzesz pakiet technologiczny, otrzymasz wszystkie elementy związane z technologią w swoim Mercedesie. To samo dotyczy komfortu, wszystkie opcje związane z komfortem są zawarte w jednym pakiecie, dzięki czemu można łatwiej określić swój samochód.
W Niemczech można dostać Klasę E z materiałowymi siedzeniami i różnymi opcjami kół, które nie byłyby dostępne w Wielkiej Brytanii. Jest to środek oszczędnościowy stosowany głównie w taksówkach i samochodach służbowych, co z kolei obniża nominację samochodów luksusowych.

  Najlepszy olej dla Mercedesa E350

Osiągalność

Kolejnym czynnikiem, o którym należy pamiętać, jest osiągalność. Na przykład były prezydent USA Donald Trump zagroził nałożeniem 25% podatku na import niemieckich marek samochodów do USA poprzez niesławny raport 232. Jeśli zostałby on nałożony, zaszkodziłby Mercedesowi do 2 miliardów dolarów.
Istnieje wiele różnych systemów podatkowych dotyczących importu różnych samochodów do różnych krajów. Dlatego często bardziej opłaca się kupić samochód krajowej marki. Tak więc zakup Mercedesa w Niemczech kosztuje o wiele mniej niż w wielu innych miejscach i dlatego tak wiele z nich jest używanych jako samochody służbowe.
W USA Mercedes jest uważany za samochód luksusowy w całej swojej gamie, podczas gdy w Niemczech Corvette jest samochodem pół-egzotycznym, ponieważ nie ma ich zbyt wiele. Mustang w Niemczech jest rzadszym widokiem niż w USA, więc za oceanem jest o wiele bardziej „luksusowy”.

Czynnik wieku

Biorąc pod uwagę fakt, że wiele różnych niemieckich firm używa Mercedesa jako samochodu służbowego, również odgrywa rolę w równaniu luksusowego uroku. Większość z nich to nowsze warianty Mercedesów, które są leasingowane na okres 3 lat.
Po wygaśnięciu leasingu, firmy te kupują nowsze modele, co z kolei sprawia, że wszystkie te 3-letnie samochody są tańsze w zakupie. Modele takie jak S-klasa, GLS, czy G-klasa są o wiele mniej popularne, więc nawet po kilku latach są uważane za luksusowe.
Samochody Mercedesa mają długą żywotność, jeśli są prawidłowo konserwowane. Niemcy są pełne starszych modeli Mercedesa. Praktycznie na każdym parkingu można znaleźć kilka starszych modeli Mercedesa i to jest powód, dla którego nie są one uważane za tak luksusowe jak ich nowsze odpowiedniki.

  Jaki jest najpłynniej jeżdżący SUV Mercedesa?

FAQs about German luxury cars

Czy samochody Audi i BMW są uważane w Niemczech za luksusowe?

Z tymi dwoma modelami jest bardzo podobnie. Są one uważane za ofertę premium, niekoniecznie luksusową. Modele Audi Sport RS są zazwyczaj droższe i rzadsze, więc w większym stopniu spełniają kryteria luksusu. To samo dotyczy działu Motorsport BMW, zwłaszcza high-endowych modeli M5 i M8.
Ważnym czynnikiem jest wiek pojazdu. Podczas gdy zupełnie nowa seria 7 jest uważana za luksusową, 7-letni samochód już nie. To samo dotyczy Audi z jego modelem A8. Niektóre samochody, takie jak R8 lub i8 są egzotyczne i są uważane za luksusowe, nawet jeśli czas płynie dalej.

Co jest uważane za samochód luksusowy w Niemczech?

Luksusowy samochód musi być uderzający w swoim wyglądzie, oferować ogromne ilości luksusowych udogodnień i nieść ze sobą nieodłączne poczucie ekskluzywności. Niemcy, jako miejsce narodzin Audi, BMW, Mercedesa i Porsche, oferują ogromne ilości krajowego luksusu. Ale marki takie jak Bentley czy Rolls Royce są zawsze uważane za luksusowe, bez względu na miejsce i czas.
To samo tyczy się Ferrari, Aston Martina czy Lamborghini. Są to ekskluzywne samochody produkowane w ograniczonych ilościach dla konkretnego nabywcy i żadna niemiecka marka samochodowa, może poza Porsche, nie może zaoferować takiego luksusu, jak te marki. To powiedziawszy, nowsze Porsche jest zdecydowanie uważane za samochód luksusowy.
Marki takie jak te są uważane za luksusowe w prawie każdym zakątku globu. To tylko pomaga pokazać ilość luksusu, jaki samochody Mercedes oferują na różnych rynkach. Niemcy są inne, ale prawie wszędzie indziej Mercedes, BMW lub Audi są uważane za pierwszy przystanek w kierunku luksusowych samochodów.

  Najtańszy sposób na wymianę klucza do Mercedesa

Czy poza Niemcami Mercedes jest samochodem luksusowym?

Mercedes jest o wiele bardziej luksusowym samochodem poza granicami Niemiec niż w tym kraju. Jest to niemiecka marka krajowa, która posiada specyficzne cechy związane z rynkiem niemieckim, które nie są tak widoczne w innych krajach. Niewiele marek nosi miano samochodów luksusowych tak dobrze, jak Mercedes.

Wszechstronny i luksusowy Mercedes-Benz

Od zawsze Mercedes był uważany za pojazd luksusowy. Marka ściśle związana ze stylem życia klasy wyższej, która emanuje wyrafinowaniem i jakością wykonania, nie jest łatwa do zdobycia przed wejściem w sferę 6-7 cyfr samochodów Bentley i Rolls Royce.
Mercedes oferuje szeroką gamę samochodów, rozciągając się na każdy segment rynku. Niektóre rynki wolą SUV-y, a Mercedes oferuje 8 różnych SUV-ów do każdego wyobrażalnego zastosowania. Niektóre rynki preferują kabriolety drop-top i Mercedes oferuje ich mnóstwo.
Istnieje wiele powodów, dla których Mercedes jest uważany za luksusowy. Nie bez powodu od lat dominuje w segmencie samochodów luksusowych. Podczas gdy Niemcy mają inne podejście do samochodów luksusowych ze względu na powiązania Mercedesa z Niemcami, Benz jest i zawsze będzie marką luksusową, bez względu na czas i miejsce.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z