Czy Mercedes Klasy C będzie miał napęd hybrydowy?

Mercedes wypuścił niedawno zupełnie nowego kompaktowego sedana Klasy C, którego celem jest odzyskanie tronu najpopularniejszego kompaktowego sedana klasy executive. Biorąc pod uwagę fakt, że większość nowszych modeli Mercedesa z dumą sport albo łagodne hybrydowe lub plug-in technologii hybrydowych, to nic dziwnego, że wszystkie nowe modele Mercedes Klasy C są rzeczywiście zelektryfikowane.

Nawet topowy model C63 AMG zostanie poddany hybrydowej obróbce, co oznacza, że nie będzie można kupić nowej Klasy C bez jakiejś formy hybrydowego układu napędowego. Większość modeli będzie wyposażona w 48-woltową technologię mild-hybrid o nazwie EQ-Boost, której zadaniem jest zarówno obniżenie emisji spalin, jak i zwiększenie wydajności.

W pełni plug-in hybrydy są również dostępne i C300 e jest prawdopodobnie będzie najbardziej popularny pick z grupy, ponieważ oferuje 204 KM 4-cylindrowy silnik turbo sparowany z silnikiem elektrycznym, który wypycha dodatkowe 129 KM.

Nowa Klasa C 2022 to kolejny krok w kierunku dekarbonizacji wszystkich modeli Mercedesa, a biorąc pod uwagę, że nowa Klasa C wygląda jak mini Klasa S zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, powinna być w stanie przekonać miłośników Audi i BMW do rozważenia Klasy C jako ich kolejnego kompaktowego sedana.

Mercedes Klasy C z 2022 roku – recenzja i wprowadzenie

Nowa Klasa C jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych modeli Klasy C, jakie kiedykolwiek zostały wydane, ponieważ oficjalnie odchodzi od tradycyjnego silnika spalinowego. Jako takie, Mercedes upewnił się, aby wyposażyć nową Klasę C we wszystkie nowoczesne dzwony i gwizdki, których można oczekiwać od Mercedesa.

Wygląd zewnętrzny bardzo przypomina nową pełnowymiarową Klasę S, co jest rzeczywiście czymś, czego oczekujesz, jeśli kupujesz „entry-level” Mercedes sedan. Jednak największy postęp w stosunku do poprzedniego modelu jest z pewnością zarezerwowany dla wnętrza, które wygląda jak futurystyczny statek kosmiczny.

  Czy samochody hybrydowe mogą być napędzane wyłącznie energią elektryczną?

W nowej Klasie C otrzymujemy w pełni panoramiczny ekran z niesamowicie zaawansowanym i fajnie wyglądającym oświetleniem ambientowym. Mercedes zadbał o jak najbardziej bezproblemową integrację z systemem plug-in, co oznacza, że silnik elektryczny powinien przejmować kontrolę automatycznie, gdy samochód wyczuje, że jest to właściwe.

Praktyczność jest również upgrade z nowej Klasy C oferuje znacznie większą przestrzeń bagażnika i miejsca dla pasażerów z tyłu, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność nowej Klasy C.

Nowy Mercedes Klasy C – technologia Mild Hybrid

Prawdopodobnie najbardziej znaczącą częścią nowego Mercedesa Klasy C jest przejście na łagodny hybrydowy układ napędowy lub hybrydowy układ napędowy typu plug-in. Technologia mild-hybrid jest zaprojektowana z małym 48-woltowym systemem, który powinien polegać tylko na silniku elektrycznym, gdy zwalniamy samochód.

System ten powinien również całkowicie przejmować kontrolę nad samochodem podczas jazdy po autostradzie, aby zmaksymalizować zużycie paliwa. To również obniża ogólną emisję spalin, co powinno odgrywać swoją rolę, gdy chcesz zarejestrować pojazd, ponieważ jest to również prawdopodobne, aby obniżyć ogólne koszty posiadania.

Technologia mild-hybrid Mercedes EQ Boost nie jest już wyposażona tylko w 48-woltowy system, ponieważ jest również wyposażony w zintegrowany generator rozruchowy (IGS), który powinien zapewnić 15 kW dodatkowej mocy przy każdym obrocie.

Nowy Mercedes Klasy C w technologii Plug-in Hybrid

Jak już wcześniej wspomniano, nowa Klasa C będzie również dostarczana jako prawdziwa hybryda plug-in wykonana w celu zmaksymalizowania wydajności i zapewnienia solidnej ilości dodatkowych koni mechanicznych. 300 e wspomnieliśmy jest teraz pakowanie 313 KM, który jest wystarczający do napędzania go od 0mph do 60mph w mniej niż 6 sekund.

  Czy hybrydy Volvo są dobre?

System oferuje 95kW silnik elektryczny i 96-cell 25.4 kWh wysokiej napięcia litowo-jonowy akumulator, który może być ładowany przez gniazdko domowe i przy użyciu zwykłych i szybkich ładowarek. Całkowite naładowanie akumulatora przy użyciu ładowania prądem stałym zajmuje pół godziny, natomiast ładowanie prądem zmiennym pozwoli uzyskać moc 11 kW w ciągu około 2 godzin.

Dzięki temu nowa hybrydowa Klasa C plug-in nadaje się do codziennego użytku, co inżynierowie Daimlera chcieli osiągnąć właśnie w nowej Klasie C. Mercedes twierdzi również, że nowy 300 e powinien mieć 60-milowy zasięg wyłącznie elektryczny, co czyni go najbardziej wydajnym plug-in premium executive sedanem na rynku.

Nowy hybrydowy układ napędowy ma pracować płynnie i nieinwazyjnie w tle, nie rzucając się w oczy, co powinno zwiększyć ogólny komfort i sprawić, że samochód będzie jeszcze cichszy.

Sekcja FAQ

Ile kosztuje nowa Klasa C?

Mercedes nie podał jeszcze pełnych cen nowego Mercedesa Klasy C z 2022 roku, ale wygląda na to, że jego cena będzie bezpośrednio konkurować z nowym BMW serii 3, co oznacza, że powinna zaczynać się od około 42-44 tys. dolarów. Wariant coupe będzie prawdopodobnie kosztował nieco więcej, a ta sama historia dotyczy wersji kabriolet.

Zakres-topping Mercedes C63 AMG nadchodzi gdzieś w 2022 roku i powinien być najdroższym modelem klasy C, który jest prawdopodobne będzie lądować gdzieś między $ 80-90k bez opcji. Jednak znając Mercedesa i to, jak swobodnie wyceniają swoje opcje, nowy C63 powinien być w stanie łatwo przekroczyć granicę 110 tys. dolarów, jeśli będzie w pełni wyposażony.

  Najbardziej luksusowy SUV Mercedesa?

Czy nowy Mercedes C63 będzie wyposażony w 4-cylindrowy silnik?

Tak, Mercedes oficjalnie potwierdził, że nowy 2022 C63 AMG nie będzie już używać turbodoładowanego V8, ponieważ będzie oferować 2,0L 4-cylindrowy znaleziony w A45 pakowane z silnikiem elektrycznym. Mimo, że nowy C63 prawdopodobnie będzie oferował więcej niż 600 KM, większość entuzjastów AMG wyraziło całkowite oburzenie, ponieważ C63 nie będzie już sportowym V8.

V8 było cechą definiującą każdą generację modelu C63 aż do teraz. Jednak Mercedes zdaje się całkowicie polegać na hybrydowym układzie napędowym, co oznacza, że V8 powoli odchodzi w zapomnienie.

Czy wszystkie nowe modele Mercedesa będą hybrydowe?

To dość oczywiste, że Mercedes stawia na technologię hybrydową i oszczędność paliwa, co oznacza, że wszystkie nowsze modele Mercedesa będą albo w pełni hybrydowe, albo będą oferować wariant hybrydowy.

Nowa Klasa E spodziewana jest za kilka lat, a większość SUV-ów Mercedesa ma zostać zastąpiona w najbliższych latach.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z