Czy Mercedes Klasy C ma wentylowane fotele?

Mercedes-Benz Klasy C od wielu lat plasuje się na szczycie listy najlepiej sprzedających się samochodów luksusowych. Wprowadzony na rynek w 2014 roku Mercedes-Benz Klasy C może pochwalić się jednymi z najlepszych cech wśród kompaktowych sedanów. Czy pomimo wielu wyjątkowych cech, Mercedes Klasy C posiada wentylowane fotele?

Tak, Mercedes Klasy C jest wyposażony w wentylowane fotele. Nie są one jednak standardowe, lecz opcjonalne. Jeśli więc pragniesz Mercedesa Klasy C z wentylowanymi siedzeniami, będziesz musiał zapłacić więcej, aby mieć taką funkcję. Poza tym, Mercedes oferuje tylko przednie wentylowane fotele, a nie ma wentylowanych tylnych siedzeń.

Jak działają wentylowane siedzenia Mercedesa?

Wentylowane fotele Mercedesa zapewniają trzy różne poziomy chłodzenia. Ich działanie polega na delikatnej cyrkulacji powietrza poprzez perforację siedziska i oparcia. Ponadto posiadają one wentylatory o działaniu odwracalnym, które na krótki czas odprowadzają ciepło. W rezultacie pomagają utrzymać chłód kierowcy lub pasażerowi.

Features of the Mercedes C-Class

Cechy standardowe

Oprócz wentylowanych foteli warto wiedzieć, jakie funkcje Mercedes-Benz Klasy C posiada w standardzie. Są to m.in. elektrycznie regulowane fotele przednie, tapicerka ze skóry syntetycznej, dwustrefowa klimatyzacja automatyczna, szyberdach oraz elektrycznie sterowana klapa bagażnika.
Można jednak doposażyć swojego Mercedesa w opcjonalne elementy wyposażenia, takie jak inteligentne światła LED, aktywny system utrzymywania pojazdu na pasie ruchu, komunikacja Car-to-X, aktywny system wspomagania prowadzenia, aktywny system monitorowania martwego pola, system wspomagania manewrowania, adaptacyjny system wspomagania świateł drogowych oraz aktywny system kontroli odległości Distronic. Niemniej jednak, te dodatki będą kosztować więcej, ale sprawią, że Twój samochód będzie lepszy.

Opcje siedzeń

Mercedes-Benz Klasy C sedan może pomieścić do 5 pasażerów. Natomiast modele kabriolet i coupe mieszczą do 4 osób. Jak wspomniano wcześniej, siedzenia są wykonane ze skóry, a przednie fotele są podgrzewane. Poza tym, przednie fotele zapewniają więcej miejsca na nogi niż tylne siedzenia.
Podczas gdy tapicerka ze skóry syntetycznej, podgrzewane przednie fotele i elektrycznie regulowane przednie fotele są w standardzie, wentylowane fotele nie są. Inne cechy, które nie należą do standardu to podgrzewany układ kierowniczy, dwie osobliwe opcje foteli przednich oraz opcja kierownic dwusportowych.

  Który SUV Mercedesa jest najbardziej niezawodny?

Cechy wnętrza

Mercedes Klasy C posiada zaawansowane i przytulne wnętrze, w którym wiele osób się zakochuje. Oczywiście, nie jest ono na tym samym poziomie co Klasa E czy Klasa S, ale jest lepsze niż Klasa A i Klasa CLA. Niektóre z godnych uwagi cech wnętrza Mercedesa Klasy C obejmują:
Kierownica z dotykowymi elementami sterującymi
Zdalne uruchamianie za pomocą aplikacji mobilnej „Mercedes me connect”.
Dwa porty audio USB
Elektroniczne zamykanie bagażnika
Dwustrefowa klimatyzacja automatyczna
Apple CarPlay i Android Auto
KEYLESS GO
Antena na szybie
Tapicerka MB-Tex
Odbiornik radiowy HD
Zdalne otwieranie i zamykanie szyberdachu i okien.
Należy pamiętać, że Klasa C może poszczycić się również wyjątkowymi standardowymi elementami wyposażenia zewnętrznego, takimi jak: reflektory LED, tylne światła przeciwmgielne, przyciemniane szyby, klamki drzwi w kolorze nadwozia, lakier bezbarwny, opony całoroczne, stała tylna szyba z odmrażaczem, światła obwodowe i wiele innych.

Osiągi

Jeśli chodzi o osiągi, Klasa C jest jednym z najlepiej prowadzących się samochodów w swojej klasie. Ma lepsze osiągi niż Audi A4 i idzie ramię w ramię z BMW serii 3. Samochód wyposażony jest w turbodoładowany silnik rzędowy o pojemności 2,0 litra i 4 cylindrów. Silnik ten osiąga maksymalną moc 255 KM i moment obrotowy 273 lb-ft.

Dodatkowo, jest wyposażony w 9-biegową automatyczną skrzynię biegów. Jest również paliwooszczędny, gdyż jego łączny wskaźnik EPA wynosi 28 mil/godz. Jeśli jednak chcesz mieć mocniejszy samochód, możesz zdecydować się na wersję AMG, która jest mocniejsza i droższa.

  Czy Mercedes Klasy E ma wentylowane fotele?

Przestrzeń bagażowa

Oprócz osiągów, Mercedes-Benz Klasy C posiada również sporą przestrzeń bagażową, która jest w porządku jak na jego rozmiar. Sedan ma 12,6 stopy sześciennej przestrzeni bagażnika, podczas gdy coupe ma 10,5 stopy sześciennej przestrzeni, a kabriolet ma 8,8 stopy sześciennej przestrzeni.

Bezpieczeństwo

Podobnie jak wszystkie inne modele Mercedesa, Klasa C jest bezpieczna i wyposażona w wiele wysokiej klasy funkcji bezpieczeństwa. Standardowe funkcje bezpieczeństwa Mercedesa Klasy C to aktywne wspomaganie hamowania, wspomaganie wiatru bocznego, asystent uwagi, asystent martwego pola z asystentem ostrzegania o opuszczeniu pojazdu i wiele innych. Mercedes oferuje również opcjonalne funkcje bezpieczeństwa, takie jak aktywna kontrola pasa ruchu.

FAQ

Czy wentylowane fotele Mercedesa są tego warte?

Tak, wentylowane fotele Mercedesa są tego warte. Nie tylko warto, ale są to jedne z najlepiej wentylowanych foteli na rynku, obok wentylowanych foteli Audi. Te fotele zapewnią Państwu chłód i komfort, gdy pogoda stanie się nie do zniesienia.

Czy każdy Mercedes ma chłodzone siedzenia?

Tak, wiele modeli Mercedes-Benz ma chłodzone, wentylowane lub napowietrzane siedzenia. Do modeli Mercedesa, które posiadają chłodzone siedzenia, należą Mercedes Klasy A, Klasy C, Klasy CLS, Klasy E, Klasy S, Klasy G i wiele innych. Temperatura w zimie i w lecie może być ekstremalna, a posiadanie takiej funkcji może być bardzo pomocne.

Dlaczego ważne jest, aby Mercedes-Benz posiadał wentylowane siedzenia?

Nawet jeśli posiadanie Mercedesa-Benz z wentylowanymi fotelami nie jest koniecznością, jest to ważne, jeśli chcą Państwo mieć spokojną i niezapomnianą jazdę tymi luksusowymi niemieckimi maszynami. Wentylowane fotele pomagają utrzymać chłód, gdy w samochodzie jest wilgotno lub gorąco.

  Najlepszy Mercedes RV

Mimo, że powietrze wytwarzane przez wentylowane fotele Mercedesa nie jest chłodzone, nadal jest pomocne, ponieważ utrzymuje chłód i komfort w lecie. Bez cyrkulacji powietrza siedzenie w fotelu Mercedesa uniemożliwia prawidłowe regulowanie temperatury przez części ciała mające kontakt z siedzeniem i może powodować uczucie spocenia lub nawet gorąca.

Co to są fotele typu C?

Fotele typu C nie oznaczają foteli Mercedesa klasy C. Wręcz przeciwnie, oznacza to fotele klimatyzowane. W przeciwieństwie do foteli wentylowanych, fotele klimatyzowane kierują chłodzone powietrze bezpośrednio do miejsca, w którym siedzi kierowca lub pasażer. Poza tym fotele z klimatyzacją wykorzystują energię bardziej efektywnie niż klimatyzatory, które chłodzą całe wnętrze samochodu.

Jakie cechy posiada Mercedes Klasy C z pakietem Premium?

Mercedes Klasy C z pakietem Premium jest wyposażony w wysokiej klasy elementy wyposażenia, takie jak wewnętrzne 64-kolorowe oświetlenie ambientowe, obicia przednich i tylnych drzwi, tylna półka na nogi, uchwyt na kubki, wnęki na klamki tylnych drzwi oraz schowek. Niemniej jednak, funkcje te są dostępne za dodatkową opłatą.

Podsumowanie

Teraz, gdy już wiesz, że Mercedes Klasy C jest wyposażony w wentylowane siedzenia jako wyposażenie dodatkowe, możesz nabyć tę funkcję i cieszyć się komfortową i chłodną jazdą. Należy jednak pamiętać, że opcjonalne wentylowane fotele są dostępne tylko dla przednich, a nie tylnych siedzeń.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z