Czy Mercedes Klasy E ma wentylowane fotele?

Mercedes-Benz Klasy E jest numerem jeden wśród luksusowych samochodów średniej wielkości na większości stron poświęconych samochodom luksusowym. Model ten posiada wysokiej klasy zaawansowane funkcje, które czynią go jednym z najlepszych luksusowych sedanów na rynku. Czy jednak Mercedes Klasy E posiada wentylowane fotele?

Podobnie jak większość modeli Mercedesa, Mercedes Klasy E posiada również wentylowane siedzenia, ale są one opcjonalne, a nie standardowe. Standardowe wyposażenie Mercedesa Klasy E obejmuje tapicerkę ze skóry syntetycznej, podgrzewane przednie fotele i elektrycznie regulowane przednie fotele.

Ponadto Mercedes-Benz Klasy E jest przestronny, dobrze zaprojektowany i ma doskonałe osiągi. Ponieważ Mercedes Klasy E jest bardzo niezawodny, jest to jeden z najlepiej sprzedających się luksusowych samochodów średniej wielkości na rynku. Jest to również najbardziej niezawodny model Mercedesa.

Cechy Mercedesa Klasy E

Cechy standardowe

Mercedes-Benz Klasy E może mieć wentylowane fotele jako wyposażenie opcjonalne, ale może się również pochwalić wieloma standardowymi funkcjami, takimi jak konfigurowalne oświetlenie wnętrza, pamięć ustawień dla przednich foteli, podgrzewany przód oraz 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników.

Niemniej jednak, ci, którzy chcą zwiększyć komfort i prowadzić bardziej zaawansowany samochód, mogą również zdecydować się na kilka dodatków. Niektóre z opcjonalnych elementów wyposażenia Mercedesa Klasy E to podgrzewane przednie podłokietniki, wentylowane przednie fotele, podgrzewana kierownica, skórzana tapicerka Nappa i podgrzewane tylne siedzenia.

Opcje siedzeń

Podobnie jak Mercedes Klasy C, również Klasa E sedan posiada pięć miejsc siedzących. Natomiast coupe i kabriolet mieszczą cztery osoby, a wagon aż siedem, co czyni go idealnym samochodem rodzinnym. Poza tym, sedan i wagon mają bardziej przestronne wnętrze niż modele coupe i kabriolet.

  Który SUV Mercedesa jest 7-miejscowy?

Wyposażenie wnętrza

Mercedes-Benz Klasy E posiada jedno z najbardziej przestronnych i zaawansowanych wnętrz w swojej klasie. W porównaniu z Audi A6 i BMW serii 5, wnętrze Klasy E wygląda bardziej luksusowo i ekskluzywnie niż u konkurentów.

Niektóre z cech, które wyróżniają Mercedesa Klasy E to dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, szyberdach, kontroler touchpad, radio HD, Apple CarPlay i Android Auto, 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników, system informacyjno-rozrywkowy MBUX, dwa porty USB i nawigacja.

Poza tym, nie jesteś ograniczony, ponieważ nadal można uaktualnić wnętrze, aby mieć funkcje, takie jak panoramiczny dach, hotspot Wi-Fi, fizyczne elementy sterujące i wiele więcej,

Wydajność

Klasa E jest nie tylko przestronna i zaawansowana, ale oferuje również wyjątkowe osiągi. Model podstawowy jest wyposażony w 2,0-litrowy silnik rzędowy czterocylindrowy z chłodzeniem wewnętrznym turbo premium. Silnik ten generuje maksymalną moc 255 KM i moment obrotowy 273 lb-ft. Poza tym, posiada 9-biegową automatyczną skrzynię biegów i system AWD.

Pomimo dobrych osiągów, ten samochód nie jest paliwooszczędny, ponieważ ma łączną ocenę EPA 25 mil/godzinę, co oznacza, że zużywa dużo paliwa. Jeśli chcesz mieć mocniejszego i bardziej zaawansowanego Mercedesa Klasy E, rozważ zakup wersji AMG.

Przestrzeń ładunkowa

Jeśli chodzi o przestrzeń, Mercedes-Benz Klasy E jest przestronny i ma więcej miejsca na nogi niż nawet Mercedes Klasy S. Mercedes Klasy E sedan posiada 13,1 stóp sześciennych przestrzeni ładunkowej, coupe ma 10 stóp sześciennych przestrzeni, a kabriolet 9,5 stóp sześciennych przestrzeni. Wagon Klasy E ma najwięcej przestrzeni ładunkowej – 35 stóp sześciennych.

  Volvo vs. Mercedes: Niezawodność

Bezpieczeństwo

Oczywiście Mercedes jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów na rynku. Mercedes Klasy E nie jest wyjątkiem, ponieważ jest wyposażony w wiele funkcji bezpieczeństwa, takich jak asystent martwego pola, monitorowanie kierowcy-alert, łagodzenie skutków kolizji z przodu i wiele innych.

FAQ

Czy wentylowane i chłodzone siedzenia to to samo?

Nie, chociaż większość ludzi określa fotele wentylowane jako fotele chłodzone, są to dwie różne rzeczy. Dzieje się tak dlatego, że fotele wentylowane i fotele chłodzone działają inaczej. Poza tym wpływ, jaki oferują fotele chłodzone, jest znacznie lepszy niż w przypadku foteli wentylowanych.

Podczas gdy fotele chłodzone działają poprzez nadmuch powietrza bezpośrednio na pasażera lub kierowcę, zapewniając chłodne powietrze, fotele wentylowane działają w inny sposób. Fotele wentylowane są zazwyczaj wyposażone w małe wentylatory lub system dmuchaw w siedzeniu. Zazwyczaj są one umieszczone w oparciu i poduszce siedzenia.

Wentylator zazwyczaj działa poprzez zasysanie powietrza z wnętrza kabiny do wnętrza fotela lub może zasysać je z dala od pasażera do wnętrza kabiny, aby zapewnić uczucie chłodzenia. Później powietrze przechodzi przez plastikowe kanały, które są przepuszczalną dla powietrza tkaniną i rozprowadzają je równomiernie po siedzeniu poprzez perforacje w skórze.

Czy wentylowane fotele Mercedesa są tego warte?

Tak, wentylowane fotele Mercedesa są tego warte. Bez tych siedzeń kabina może stać się nieznośna, gdy pogoda jest gorąca lub bardzo wilgotna. Dlatego też wentylowane fotele pomagają ochłodzić pasażera lub kierowcę, aby mogli oni cieszyć się przyjemną jazdą.

  Który silnik Mercedesa brzmi jak Pagani?

Jakie jest zastosowanie wentylowanych siedzeń?

Wentylowane siedzenia pomagają utrzymać komfort i chłód w lecie. Krążące powietrze wytwarzane przez wentylowane fotele pomaga odprowadzić ciepło ciała pasażera lub kierowcy i utrzymuje je w chłodzie, a jego ubrania pozostają suche. Jeśli chcą Państwo uzyskać doskonałe wyniki, należy pozwolić, aby wentylowane fotele współpracowały z systemem ogrzewania.

Jaki rodzaj powietrza dostarczają wentylowane fotele?

Fotele wentylowane wytwarzają zarówno ciepłe, jak i zimne powietrze. Kierowca musi więc wybrać zimne lub gorące powietrze dla swojego fotela lub fotela pasażera. Dlatego w lecie można zaprogramować fotele tak, aby wytwarzały zimne powietrze. A jeśli jest zima, można zaprogramować je tak, aby wytwarzały gorące powietrze.

Należy pamiętać, że wentylowane fotele zazwyczaj zawierają porowate materiały, które umożliwiają cyrkulację zimnego lub gorącego powietrza z fotela do kierowcy lub pasażera. Poza tym, wentylowane fotele nie zatrzymują ciepła na poduszce, ale umożliwiają mu przejście przez siedzenie i ucieczkę do środowiska.

Jaki jest pożytek z wentylowanej kierownicy?

Podobnie jak wentylowane siedzenie, wentylowana kierownica pomaga ochłodzić ręce, gdy są one spocone lub gdy jest bardzo gorąco. A jeśli jest zimno, funkcja ta może pomóc ogrzać dłonie, abyś mógł wygodnie kierować pojazdem. Tak więc, to także dodaje komfortu.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiałeś się, czy Mercedes Klasy E ma wentylowane fotele, to tak, ma. Wentylowane fotele są jednak opcjonalne i nie należą do wyposażenia standardowego. Niezależnie od tego, fotele te pomagają utrzymać komfort pasażera i kierowcy, gdy robi się gorąco lub chłodno.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z