Czy Mercedes ML 270 to dobry samochód?

Mercedes ML 270 CDI (W163) jest pierwszym modelem klasy ML, który kiedykolwiek pojawił się na rynku i wiele osób uważa go za pierwszego prawdziwego luksusowego SUV-a średniej wielkości. ML 270 CDI jest również najtańszą i najmniej wydajną wersją W163, co czyni go również najtańszym i najmniej wydajnym modelem Mercedesa ML, jaki kiedykolwiek się pojawił. Czy zatem Mercedes ML 270 to dobry samochód?

ML 270 CDI to dobry samochód i nie da się tego obejść. Może nie jest to najnowszy i najbardziej zdolny SUV tam, ale koszty na pewno zrobić to świetny stosunek jakości do ceny. Jednak ma to sens tylko wtedy, gdy jesteś w stanie znaleźć taki, który został utrzymany w dobrym stanie i taki, który nie wysuszy twojego portfela na koszty obsługi i konserwacji.

Ten model ML jest wyposażony w rzędowy 5-cylindrowy silnik wysokoprężny, który jest znany z długiej żywotności. Jest on również skojarzony z 5-biegową automatyczną skrzynią biegów i napędem 4MATIC AWD prosto z fabryki. Design W163 jest datowany, ale nadal wygląda dobrze. Wnętrze modelu ML 270 jest naprawdę przestarzałe, ale niektórym podoba się jego wygląd.

Niezawodność-wise, ML 270 pochodzi z jednym z najbardziej niezawodnych silników MB kiedykolwiek, ale cierpi na inne problemy, takie jak problemy z zawieszeniem, problemy elektryczne, problemy z rdzą, problemy z przekładnią i problemy ze wspomaganiem kierownicy. Ich wartość jest wielka, podobnie jak praktyczność.

Mercedes ML 270 CDI – Układ napędowy

Mercedes ML 270 CDI wyposażony jest w rzędowy 5-cylindrowy silnik wysokoprężny o pojemności 2,7L i mocy 163 KM i momencie obrotowym 295lb-ft. To wystarczy, aby ML 270 CDI sprint od 0mph do 60mph w mniej niż 12 sekund, co nie jest naprawdę szybki w żaden sposób. Jednak ML 270 CDI jest przeznaczony do jazdy po mieście, a nie do wyścigów.

  4MATIC a 4MOTION - różnice, zalety i wady

Silnik ten współpracuje z 5-biegową automatyczną skrzynią biegów, która nie jest ani najszybszą, ani najbardziej zaawansowaną skrzynią automatyczną. Moc jest wysyłana na stałe do wszystkich czterech kół, co czyni ML 270 CDI stosunkowo zdolnym SUV-em, nawet ze stosunkowo słabym silnikiem.

Wydajność jest stosunkowo zła jak na rzędowego 5-cylindrowego diesla o pojemności 2,7 l, ponieważ 270 CDI jest w stanie zwrócić około 25MPG. Wynika to z tego, że Mercedes jeszcze pod koniec lat 90-tych nie był mocno uderzony w robienie najbardziej wydajnych silników, a także z tego, że technologia na to nie pozwalała.

Mercedes 270 CDI – konstrukcja i podwozie

Mercedes 270 CDI W163 jest już 25-letnim samochodem, co oznacza, że wygląda na przestarzały i nie cieszy się żadnymi współczesnymi technologiami. Jest to oczywiste zarówno w środku, jak i na zewnątrz, ale niektórzy lubią jeździć starszym samochodem, ponieważ czują się bardziej mechaniczni i bardziej przywiązani do drogi. Podsumowując, W163 nie jest klasycznym SUV-em, ale sam wygląd zdecydowanie mógłby to usprawiedliwić.

Zawieszenie i zestrojenie podwozia w W163 są zestrojone pod kątem komfortu i nie da się tego obejść. Nadwozie bardzo mocno roluje się w zakrętach, a samochód opada i nurkuje podczas przyspieszania i ostrego hamowania. W163 czuje się jak łódź do jazdy, bo w ogóle nie jest dynamiczny.

Mercedes 270 CDI – niezawodność i częste problemy

W163 może być niezawodnym samochodem, ale tylko wtedy, gdy był dobrze utrzymany w czasie swojego życia. Jest ich wiele wokół praktycznie umierających z braku opieki, ale jeśli uda Ci się natknąć na zadbany przykład, prawdopodobnie będzie Ci służył przez długi czas. Najczęstsze problemy 270 CDI są związane ze skrzynią biegów, miejscami rdzy, elektryki, układu wspomagania kierownicy i zawieszenia.

  Które Mercedesy mają cyfrową deskę rozdzielczą

Zakup używanego ML 270 CDI może być zarówno naprawdę przyjemnym doświadczeniem, jak i takim, które sprawi, że nie kupisz używanego luksusowego samochodu na całe życie. Inspekcja przed zakupem jest koniecznością, podobnie jak obszerna historia serwisowa i zapisy konserwacji.

Mercedes 270 CDI – wartość i praktyczność

W163 270 CDI można dostać za niewielkie pieniądze, ponieważ od momentu pojawienia się na rynku bardzo się one zdeprecjonowały. Jednak koszty eksploatacji są nadal porównywalnie wysokie, ponieważ ML używa wołowych opon, wzmocnionego zawieszenia, a czasem nawet trudno dostępnych części. Oznacza to, że ogólne koszty serwisu i wymiany części są wysokie.

W163 jest naprawdę praktycznym samochodem, ponieważ oferuje wystarczająco dużo miejsca dla pięciu osób. Przestrzeń bagażnika jest ogromna, jak w przypadku wszystkich samochodów z tego segmentu. Do ML 270 CDI łatwo się wsiada i wysiada, a widoczność jest również świetna.

Sekcja FAQ.

Czy Mercedes ML270 CDI się opłaca?

Mercedes ML 270 CDI może być wart, jeśli jesteś w stanie znaleźć jeden w przyzwoitym stanie i jeden, który był utrzymywany w dobrych rękach przez lata. Ponieważ są one tanie, wiele osób kupuje je i jeździ nimi, ale tak naprawdę nie utrzymują ich i dlatego rynek wtórny jest pełen zdezelowanych samochodów.

Jednym z powodów, dla których ML 270 CDI jest tak tani jest to, że nie ma zbyt wielu osób zainteresowanych kupnem 25-letnich luksusowych SUV-ów.

  Które Mercedesy posiadają pakiet off-road

Czy Mercedes ML270 CDI nie jest wystarczająco mocny?

Żyjemy w czasach, w których rodzinne SUV-y średniej wielkości mogą oferować nawet 700 KM, co jest wręcz szalone. Jednak 163 KM, które oferuje ML 270 CDI, to mniej więcej to samo, ale w drugą stronę. Dlatego ML 270 CDI nie jest wystarczająco mocny i większość osób jeżdżących nowoczesnymi samochodami powie, że ML 270 CDI jest naprawdę wolny.

Jeśli jednak chcesz mieć krążownik i nie zależy Ci na szybkich przyspieszeniach i ogólnie dynamicznej jeździe, to ML 270 CDI wystarczy.

Czy Mercedes ML 270 CDI jest bezpieczny?

ML 270 CDI to samochód 25-letni, co oznacza, że pod względem bezpieczeństwa nie dorównuje współczesnym samochodom. Jednak Mercedes zawsze był za tworzeniem bezpiecznych samochodów, bez względu na ich wiek. Oznacza to, że W163 jest bezpieczny i pokazuje, że wyznaczony i doświadczony kierowca jest o wiele ważniejszy niż mnóstwo programowych zabezpieczeń aktywnych.

Podsumowując, W163 jest solidny i zbudowany jak czołg. Dobrą rzeczą jest to, że jest to również ciężki SUV, co oznacza, że testy zderzeniowe udowodniły, że W163 jest prawdziwym samochodem z 5-gwiazdkowym wskaźnikiem bezpieczeństwa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z