Czy Mercedes produkuje samodoładowującą się hybrydę?

Mercedes oferuje szeroką gamę marek i modeli pojazdów. Co więcej, ich pojazdy mogą być zasilane na różne sposoby, z których najpopularniejsze to olej napędowy i benzyna. Jednak Mercedes posiada również samochody hybrydowe, hybrydowe typu plug-in oraz w pełni elektryczne. Ale czy Mercedes produkuje samodoładowujące się pojazdy hybrydowe?

Tak, Mercedes-Benz produkuje kilka samochodów hybrydowych z możliwością samodzielnego ładowania. Należy pamiętać, że samodoładowujący się samochód hybrydowy nie jest samochodem hybrydowym typu plug-in, ale tradycyjnym samochodem hybrydowym. Mercedes określa zwykłe samochody hybrydowe jako samochody typu mild hybrid. Niektóre z popularnych łagodnych samochodów hybrydowych Mercedesa można znaleźć w Mercedesie Klasy C, Nowej Klasie E, Klasie GLC, Klasie GLE i Klasie GLS.

Samoładujące lub mild hybrid Mercedes używać silnika elektrycznego i silnika spalinowego w równolegle. Oznacza to, że silnik elektryczny nie pracuje oddzielnie od silnika spalinowego, lecz wspiera go, łagodząc krzywą momentu obrotowego, co przekłada się na wydajność i dostarcza więcej mocy w razie potrzeby.

Jakie modele Mercedesa są wyposażone w system hybrydowy z własnym ładowaniem?

Jak wspomniano wcześniej, istnieje wiele modeli Mercedesa wyposażonych w system hybrydowy z funkcją samodoładowania. Należą do nich:

  • Nowy Mercedes-Benz Klasy E – w tej klasie trzeba będzie wybierać z gamy modelowej nowej Klasy E sedan lub Estate.
  • Mercedes-Benz Klasy C – linia Klasy C posiada kilka samochodów z systemem mild hybrid, ponieważ system ten jest standardowym wyposażeniem prawie każdego układu napędowego. Samoładujący się system hybrydowy znajdziemy w wyjątkowych liniach modelowych począwszy od SE, a skończywszy na Night Edition linii AMG.
  • Mercedes-Benz GLC-Class – ta klasa również może pochwalić się kilkoma modelami z napędem hybrydowym typu mild hybrid. Każdy z 300 wariantów SUV-a i Coupe GLC posiada ten standard. Poza tym można go znaleźć także w wysokowydajnych wersjach AMG Line, AMG Line Premium i AMG Line Premium Plus.
  • Mercedes-Benz Klasy GLE – wszystkie warianty SUV-a GLE z silnikiem benzynowym są wyposażone w system mild hybrid, także modele AMG Line.
  • Mercedes-Benz Klasy GLS – tylko dwa modele SUV-a Mercedesa GLS są wyposażone w system mild hybrid. Są to Mercedes-AMG GLS 63 oraz Mercedes-Maybach GLS.
    Jeśli więc poszukiwałeś modelu Mercedesa z systemem hybrydowym z własnym ładowaniem lub mild hybrid, możesz wybrać jeden z powyższych modeli. W odróżnieniu od tradycyjnych samochodów, samochody hybrydowe pozwalają na zwiększenie wskaźnika zużycia paliwa.
  Numery modeli Mercedesa - wyjaśnienie

Jakie są zalety jazdy samodoładowującą się hybrydą?

Głównym powodem, dla którego powinni Państwo przesiąść się do samochodu hybrydowego, jest fakt, że zmniejszą Państwo emisję CO2 w porównaniu z tradycyjnymi pojazdami, co może uprawnić Państwa do skorzystania z pewnych zachęt.
Samoładujące się samochody hybrydowe pozwalają obniżyć koszty eksploatacji, ponieważ dzięki tej technologii olej napędowy lub benzyna mogą pozostać wyłączone przez większą część podróży.
Istnieje szersza gama samochodów hybrydowych do wyboru. Nie jesteś więc ograniczony tylko do kilku typów samochodów.
Większość samochodów hybrydowych jest wyposażona w automatyczną skrzynię biegów i jest bardzo cicha i gładka w prowadzeniu. Dlatego jazda tymi samochodami jest przyjemna i bezstresowa.
W przeciwieństwie do samochodów w pełni elektrycznych lub ICE, samochody hybrydowe oferują wiele udogodnień, ponieważ można je zaparkować lub zatankować gdziekolwiek się chce.

Jakie są wady jazdy hybrydą z własnym ładowaniem?

Główną wadą samochodów hybrydowych jest to, że mają one zazwyczaj ograniczony zasięg. Większość samochodów hybrydowych może przejechać tylko do 30 mil na silniku elektrycznym. Jest to dość mało, biorąc pod uwagę, że większość pojazdów elektrycznych ma zasięg co najmniej 150 mil.
Jeśli jesteś na autostradzie lub w miejscach bez ruchu, samochody hybrydowe będzie w pełni przełączyć się na paliwo, co oznacza, że nie będzie miał żadnej przewagi nad ICE pojazdów.
Samochody hybrydowe mogą nie spodobać się niektórym kierowcom, ponieważ są one wyposażone w automatyczną skrzynię biegów i ekologiczne opony, które zostały zaprojektowane tak, aby oszczędzać paliwo. Tak więc, jeśli kochasz samochody sportowe, znajdziesz takie samochody, aby być mniej atrakcyjne.

  Toyota vs. Mercedes: Niezawodność

Jaka jest różnica między hybrydą z własnym ładowaniem a hybrydą typu plug-in?

Niektórzy ludzie zwykle mylą hybrydę z hybrydą typu plug-in. Mimo że oba samochody wykorzystują zarówno paliwo, jak i energię elektryczną do napędzania samochodu, działają one inaczej. Tradycyjne samochody hybrydowe Mercedesa lub pojazdy z własnym ładowaniem są określane jako mild hybrid. Niemniej jednak, Mercedes posiada pojazdy napędzane wyłącznie paliwem i w pełni elektryczne.

Samoładujący się hybrydowy system napędowy różni się od systemu hybrydowego plug-in, ponieważ otrzymuje energię jednocześnie z silnika benzynowego i silnika elektrycznego. Przeciwnie, system hybrydowy plug-in wykorzystuje silnik benzynowy i silnik elektryczny, ale w różny sposób.

W tradycyjnym systemie hybrydowym, silnik i silnik pracują razem, aby uruchomić samochód, podczas gdy plug-in system hybrydowy działa przy użyciu silnika elektrycznego, zasilany przez silnik. Podobnie, system hybrydowy typu plug-in nie będzie korzystał z paliwa samochodu, dopóki nie wyczerpie się akumulator.

Krótko mówiąc, system hybrydowy plug-in wykorzystuje silnik jako plan awaryjny, a nie w tym samym czasie. Z drugiej strony, system hybrydowy wykorzystuje zarówno silnik, jak i baterię elektryczną, aby zaoszczędzić na paliwie.

FAQ

Jaki jest zasięg większości pojazdów hybrydowych z własnym ładowaniem?

Większość pojazdów z własnym ładowaniem lub pojazdów hybrydowych ma zasięg między 20 a 30. Istnieje jednak kilka wyjątkowych modeli, których zasięg wynosi nawet 50 mil. Zanim wybierzesz samochód hybrydowy, dowiedz się, jaki jest jego zasięg, ponieważ to on określi, ile paliwa możesz zaoszczędzić w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

  Jaki jest najszybszy Mercedes Benz?

Dlaczego hybryda plug-in ma lepszy zasięg niż samochody hybrydowe z własnym ładowaniem?

Samochody hybrydowe pokonują mniejszy dystans niż samochody hybrydowe typu plug-in ze względu na wielkość akumulatorów, w które są wyposażone. Większość samochodów hybrydowych ma mały zestaw akumulatorów, który nie wytrzyma kilkukrotnego ładowania i dlatego są one zasilane równolegle z silnikami spalinowymi.

Jak działa hybryda Mercedesa?

Hybryda Mercedesa działa w prosty sposób. Gdy samochód jedzie po drodze ze stałą prędkością, automatycznie przełącza się między silnikiem elektrycznym a silnikiem wysokoprężnym lub kombinacją obu, w zależności od stanu naładowania akumulatora, obciążenia i nachylenia. Aby zwiększyć oszczędność paliwa, jednostka sterująca pracą silnika może zaprogramować silnik wysokoprężny tak, aby pracował na najbardziej wydajnych obrotach.

Podsumowanie

Jeśli zastanawialiście się, czy Mercedes produkuje samodoładowujące się pojazdy hybrydowe, czy nie – tak, produkuje. Samoładujące się samochody hybrydowe Mercedesa określane są jako mild hybrid. Samoładowanie to termin, który jest zwykle używany przez marki Toyota i Lexus. W przeciwieństwie do hybryd typu plug-in, warianty hybrydowe mild hybrid/samodoładowujące się są paliwooszczędne i nie wymagają podłączenia do źródła energii elektrycznej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z