Czy Mercedes W213 to dobry samochód?

Mercedes W213 jest średniej wielkości luksusowym sedanem, który został po raz pierwszy wprowadzony z powrotem w 2015 roku. W213 otrzymał potężne odświeżenie w połowie cyklu około 2 lata temu, co teraz sprawia, że W213 jest w linii z BMW serii 5 i Audi A6. Więc, czy Mercedes W213 jest dobrym samochodem? Mercedes W213 jest rzeczywiście dobry samochód, należy przeczytać artykuł, aby dowiedzieć się.

Po pierwsze, W213 pochodzi z mnóstwem wydajnych, wyrafinowanych i mocnych silników, które prawdopodobnie zadowolą wszystkie rodzaje nabywców. Po drugie, W213 wygląda imponująco zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz i nie będzie wyglądał na przestarzały nawet po 20 latach. W213 jest jednym z najlepiej zaprojektowanych współczesnych modeli Mercedesa, ponieważ ma doskonałe proporcje wewnątrz i na zewnątrz.

W213 jest również naprawdę wygodnym samochodem do prowadzenia i naprawdę przyjemnym miejscem do spędzania czasu. E63 S AMG jest naprawdę sztywny, ale model po faceliftingu jest o wiele lepszy. Niezawodność nie jest idealna i są pewne problemy, o których warto mówić, na szczęście nie są one zbyt poważne.

Wartość-wise, W213 ma deprecjonowane dość trochę i jest teraz naprawdę popularny samochód na 2. rynku ręki. Praktyczność jest wielka, ponieważ jest to samochód średniej wielkości, co oznacza, że można zmieścić pięć osób dorosłych wewnątrz W213 bez żadnych problemów. Przestrzeń bagażnika jest duża, widoczność jest świetna, a samochód jest łatwy w prowadzeniu.

Mercedes W213 – Jednostka napędowa

Linia silników W213 jest naprawdę duża i są tam silniki, które prawdopodobnie zadowolą każdego. Linia benzynowa zaczyna się od E200, który dostaje 184/197 KM w modelach przed i po faceliftingu. E300 jest następny w kolejce z 245/258 KM, podczas gdy E350 dostaje 300 KM i jest dostępny tylko w modelu przed-facelift. Wszystkie modele poniżej E400 otrzymują 2.0L 4-cylindrowe turbo.

  Najczęstsze problemy z Mercedes ML320

E450 dostanie 6-cylindrowy silnik 3.0L o mocy 367 KM. Podstawowy 43AMG dostaje ten sam silnik, ale z 400 KM, E53 oferuje 435 KM. Top-of-the-line E63 dostaje 4.0L BiTurbo V8 z maksymalnie 612 KM. E 300 e to hybrydowy model W213, który wyposażony jest w silnik elektryczny i 4-cylindrowy silnik 2.0L, co daje łączną moc między 286 a 320 KM.

W213 występuje również w różnych modelach z silnikiem wysokoprężnym. E200d jest podstawowym z 150 KM/160 KM, E220d oferuje 195 KM, podczas gdy E300d oferuje 245 KM/265h. Linia składa się również z E350 i E450, które oferują większy 258hp-340hp 3.0L V6 w przeciwieństwie do entry-level 2.0L diesel.

Samochód występuje wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów, a niektóre modele są również dostępne z autorskim systemem Mercedesa AWD 4MATIC.

Mercedes W213 – Design i podwozie

Design modelu W213 jest naprawdę luksusowy i atrakcyjny, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Samochód jest też mocno uzależniony od opcji, na które się zdecydujesz, a pakiet AMG i reflektory LED Multibeam to konieczność. Wnętrze jest przepiękne, ale trzeba zapłacić więcej za prawdziwą skórę, a pełnowymiarowy Mercedes Command System ze światłami ambientowymi i dźwiękiem Burmester jest również koniecznością.

Samochód prowadzi się niesamowicie dobrze, ponieważ jest wyposażony w standardowe sprężyny lub zawieszenie pneumatyczne. Modele AMG są wyraźnie sztywniejsze, ale nadal są dość wygodne.

Mercedes W213 – Niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, Mercedes W213 jest przyzwoity, ale tylko jeśli utrzymujesz go wystarczająco dobrze. Te samochody są złożone i duże, więc jest wiele rzeczy, które mogą pójść źle, jeśli nie utrzymasz samochodu przyzwoicie. Najczęstsze problemy dotyczą silnika, zużycia oleju, elektryki, zawieszenia, czujnika NOx i hamulców.

  Najlepszy model Mercedesa GLA

Większość z nich można rozwiązać łatwo i szybko, ale niektóre, jak problemy z tłokiem silnika może spowodować całkowitą awarię silnika, który może kosztować dziesiątki tysięcy dolarów, aby naprawić. Na szczęście występuje to głównie we wcześniejszych modelach Mercedesa W216 z silnikiem Diesla.

Mercedes W213 – Wartość i praktyczność

W213 od czasu swojej pierwszej premiery dość mocno się zdeprecjonował, ale model po faceliftingu nadal można kupić od nowości. Najlepiej poszukaj modelu z lat 2016-2017, ponieważ są one naprawdę niezawodne i oferują najlepszy stosunek jakości do ceny.

Praktyczność jest również wielka, ponieważ W213 jest średniej wielkości luksusowym sedanem. Oznacza to, że pochodzi z dużą ilością miejsca wewnątrz i na zewnątrz, który jest wystarczający dla maksymalnie pięciu osób dorosłych. Przestrzeń bagażnika jest duża, samochód jest łatwy do wsiadania i prowadzenia, a widoczność jest naprawdę dobra.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Mercedesa W213?

Powinieneś kupić Mercedesa W213, jeśli jesteś zainteresowany nabyciem lekko używanego, wysokiej klasy sedana średniej wielkości, który może rywalizować z najnowszymi i najbardziej zaawansowanymi sedanami średniej wielkości na świecie. W213 jest naprawdę dobry samochód używany kupić teraz, ponieważ istnieją tony tych wokół i mogą być teraz miał za naprawdę dobrą cenę.

W sumie, W213 nie jest stary samochód, ponieważ wieku całkiem dobrze przez lata. Model pre-facelift jest jeden, aby uzyskać w mojej opinii, ponieważ oferuje najlepszą wartość z nich wszystkich.

  Najczęstsze problemy z Mercedes W203

Czy Mercedes W213 jest dobrym samochodem rodzinnym?

Mercedes W213 jest naprawdę dobrym samochodem rodzinnym, ponieważ jest wystarczająco duży, wystarczająco bezpieczny i ogólnie jest naprawdę wygodny. Średniej wielkości luksusowe sedany są częstym widokiem w wielu obszarach podmiejskich i wiele osób chce, aby były to ich rodzinne rydwany, ponieważ są tak dobre we wszystkim, co robią.

Nawet jeśli W213 pochodzi z dużą ilością miejsca we wnętrzu, zawsze można przejść na wersję kombi, która zwiększa pojemność bagażnika o całkiem sporo.

Kiedy pojawi się nowy Mercedes Klasy E?

Mercedes klasy E nowej generacji prawdopodobnie pojawi się jeszcze w tym roku. Według większości źródeł, samochód nie trafi na rynek wcześniej niż pod koniec 2023 roku. Tak czy inaczej, nowa Klasa E przyjmie zmniejszone silniki, hybrydyzację i elektryfikację.

Pod względem stylistycznym nowa Klasa E będzie czerpać większość inspiracji z nowej Klasy C i nowej Klasy S.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z