Czy Mercedes W222 to dobry samochód?

Mercedes W222

Mercedes W222 Klasy S to model Klasy S poprzedniej generacji, co oznacza, że ma już prawie 10 lat. Model W222 jest nadal niezwykle popularny i wiele osób nie czuje jeszcze potrzeby przesiadania się do modelu W223. Czy jednak Mercedes W222 to dobry samochód?

Tak, Mercedes W222 jest naprawdę dobrym samochodem, ponieważ zapewnia równowagę między kosztami, luksusem, stylem i praktycznością. W222 jest wyposażony w różne silniki, w tym 6-cylindrowe, 8-cylindrowe, a nawet 12-cylindrowe w modelach o najwyższej specyfikacji. Wyposażony jest wyłącznie w automatyczną skrzynię biegów, a większość modeli ma napęd na cztery koła.

Pod względem stylistycznym model W222 dostępny jest w czterech różnych konfiguracjach, w tym z krótkim lub długim rozstawem osi, jako czterodrzwiowy sedan, kabriolet lub coupe. Wszystkie te modele wyglądają olśniewająco, podobnie jak wnętrze wszystkich modeli W222, a zwłaszcza modeli po modernizacji z 2018 roku i nowszych.

Jeśli chodzi o niezawodność, W222 może być lepszy, dlatego w tym artykule omówimy najczęstsze problemy z W222. Jeśli chodzi o praktyczność, W222 jest tak dobry, jak tylko może być sedan z ogromnym bagażnikiem i dużą ilością miejsca. Jeśli chodzi o wartość, W222 nie zawodzi, ponieważ można je dostać za ułamek ceny sprzed 5-10 lat.

Mercedes W222 – Układ napędowy

Linia W222 zaczyna się od modelu S400, który oferuje 6-cylindrowy silnik o pojemności 3,0 l i mocy 333 KM. S500 oferuje 4,7 l V8 o mocy 455 KM, a S600 – 600 KM z 6,0 l V12. W modelu W222 po modernizacji zamiast S400 oferowany jest S450 z tym samym silnikiem o mocy 367 KM. Model S560 zastępuje S500 i jest teraz wyposażony w silnik V8 o pojemności 4,0 l i mocy 470 KM.

  Tesla vs. Mercedes - Który jest lepszy?

Najwyższa wersja S600 jest taka sama, jak w modelu sprzed aktualizacji. Na samym szczycie linii W222 znajdują się wyczynowe sedany S63 AMG i S65 AMG. Model S63 wyposażony jest w 4,0 l silnik BiTurbo V8 o mocy 612 KM, natomiast najbardziej niesamowity model S65 AMG posiada 6,0 l silnik V12 o mocy 630 KM, wzmocniony przez AMG.

Klasa S występuje również w kilku wersjach z silnikami wysokoprężnymi, w tym S350d i S400d. W obu przypadkach jest to ten sam silnik V6 o pojemności 3,0 l i mocy 286 KM lub 340 KM. Opcjonalnie dostępna jest skrzynia 4MATIC, z wyjątkiem modeli AMG, w których dostępna jest tylko skrzynia 4MATIC. Skrzynia 7G-Tronic jest przeznaczona do modeli W220 i AMG sprzed modernizacji, natomiast skrzynia 9G jest przeznaczona do modeli po modernizacji.

Mercedes W222 – Design i podwozie

Pod względem stylistycznym W222 wygląda świetnie, zwłaszcza w wersji coupe. Kabriolet jest najmniej popularną opcją z całej gamy, ale wygląda niesamowicie. Najpopularniejszym modelem jest Klasa S z krótkim rozstawem osi, ponieważ jest wystarczająco długa dla większości osób. W modelu W220 w reflektory wbudowano kryształki Swarowskiego, dzięki czemu samochód wygląda oszałamiająco.

Model W220 był również pierwszym samochodem wyposażonym w światła LED w całym samochodzie. Wnętrze modelu W220 jest niczym pałac dzięki dwóm dużym panoramicznym wyświetlaczom, które sterują niemal wszystkimi funkcjami samochodu. W222 po faceliftingu wygląda lepiej wewnątrz i na zewnątrz, ale W222 przed faceliftingiem sprawia wrażenie znacznie nowszego niż jest w rzeczywistości.

Podwozie i zawieszenie zostały zestrojone z myślą o komforcie. Jazda jest miękka, fotele są miękkie, a izolacja akustyczna nie ma sobie równych. Jedynie modele AMG są sztywniejsze, ale można się tego spodziewać w przypadku sedanów o wysokich osiągach.

  Najtańszy sposób na wymianę klucza do Mercedesa

Mercedes W222 – niezawodność i typowe problemy

Model W222 po faceliftingu jest znacznie bardziej niezawodny niż model sprzed faceliftingu, ale W222 jako całość nie jest najbardziej niezawodną Klasą S. Najczęstsze problemy związane są z elektroniką samochodu, zawieszeniem, silnikiem, wyciekami oleju, napinaczami pasów bezpieczeństwa i skrzynią biegów.

Mercedes W222 – wartość i praktyczność

Mercedes Klasy S W222 jest bardzo wartościowym samochodem na rynku samochodów używanych, ponieważ jego cena jest znacznie niższa od ceny Mercedesa Klasy S W223. Model W220 po faceliftingu jest tym, który warto kupić, ponieważ wygląda o wiele lepiej, jest o wiele bardziej niezawodny i wyposażony w nowsze i bardziej zaawansowane silniki. Model W222 wciąż może konkurować z samochodami o wiele droższymi.

Pod względem praktyczności model W220 to najwyższa półka tego, czego można oczekiwać od sedana. Model z długim rozstawem osi oferuje olbrzymią ilość miejsca we wnętrzu, a wszystkie modele wyposażone są w ogromny bagażnik. Widoczność może nie być najlepsza, a parkowanie może nie być najłatwiejsze, ale to jest nieodłącznym elementem tego modelu.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes W222 jest lepszy od Mercedesa W223?

Klasa S W223 jest lepszym samochodem niż W222, ale można się tego spodziewać, ponieważ W223 jest prawie 10 lat nowszy. Różnice między nimi nie są jednak tak duże, jak mogłoby się wydawać. Model W222 po modernizacji to wciąż bardzo konkurencyjny, pełnowymiarowy, luksusowy sedan, który może nawet pokonać niektórych konkurentów W223.

W223 jest po prostu na innym poziomie, ponieważ wygląda bardziej jak statek kosmiczny niż samochód. Uważam jednak, że zarówno model W222 sprzed modernizacji, jak i ten po niej wyglądają lepiej niż W223, zwłaszcza z przodu.

  Które Mercedesy mają silnik V12?

Czy Mercedes W222 jest dobrym samochodem używanym?

Jazda ogromnym luksusowym flagowym Mercedesem jako codziennym kierowcą nie jest czymś, co robi większość ludzi. Jasne, W222 jest fajny, ale jego ogromne rozmiary mają sens tylko wtedy, gdy ktoś zarabia na życie jako szofer. Pod względem wartości W222 jest świetny, ponieważ oferuje wiele luksusowych udogodnień za tę cenę, ale to nadal nie oznacza, że W222 jest samochodem do codziennego użytku.

Utrzymanie W222 kosztuje również sporo pieniędzy, więc nie daj się zwieść przekonaniu, że koszty utrzymania ulegają amortyzacji. Wręcz przeciwnie, im starsze są te samochody, tym droższe są w eksploatacji.

Jaki jest najlepszy typ nadwozia Mercedesa W222?

Najlepiej wybrać model W222 z krótkim rozstawem osi, ponieważ jest on wystarczająco duży, ale nie na tyle, aby utrudniać życie. Nadwozie typu coupe wygląda najlepiej pod każdym możliwym kątem, ale tylko dwoje drzwi sprawia, że nie warto go kupować, jeśli nie przewozi się często pasażerów z tyłu.

Kabriolet W222 to produkt niszowy, co oznacza, że nie ma zbyt wielu samochodów, które mogą z nim konkurować.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z