Czy Mercedesy dobrze radzą sobie na śniegu?

Czy Mercedesy dobrze radzą sobie na śniegu?

W obliczu szybko zbliżającej się zimy posiadanie odpowiedniego samochodu w przypadku zamieszkiwania w zaśnieżonych rejonach ma kluczowe znaczenie. Nie każdy samochód dobrze radzi sobie z ośnieżonymi i oblodzonymi warunkami zimowymi, ale większość samochodów radzi sobie z nimi znacznie lepiej.

Ogólnie rzecz biorąc, samochody Mercedes-Benz radzą sobie w śnieżnych warunkach lepiej niż inne luksusowe pojazdy. Dzieje się tak dzięki licznym funkcjom bezpieczeństwa, w które wyposażone są Mercedesy. Pomagają one kierowcy zachować bezpieczeństwo, nawet gdy warunki pogodowe ulegają pogorszeniu. Niektóre modele Mercedesa są jednak bardziej niezawodne w warunkach śnieżnych niż inne.
Jeśli więc mieszkasz w okolicy takiej jak Winnipeg w Kanadzie lub Big Sky w Montanie, możesz potrzebować bardziej niezawodnego modelu Mercedesa dla wygody. Mercedes-Benz może pochwalić się takimi funkcjami, jak elektroniczna kontrola stabilności i światła do jazdy dziennej LED, które zwiększają bezpieczeństwo jazdy w takich warunkach.

Jakie cechy Mercedesa sprawiają, że dobrze radzi on sobie na śniegu?

  • Elektroniczna kontrola stabilności – Większość modeli samochodów marki Mercedes jest wyposażona w system elektronicznej kontroli stabilności (ECS), który zapewnia kierowcy bezpieczeństwo w przypadku utraty kontroli nad pojazdem. System ECS wysyła moment obrotowy do przedniego koła o lepszej przyczepności, aby utrzymać samochód na drodze. Ma to kluczowe znaczenie podczas jazdy po śniegu lub lodzie.
  • Światła do jazdy dziennej LED – Zimą widoczność jest dużym problemem. Dlatego posiadanie świateł do jazdy dziennej LED sprawia, że samochód jest lepiej widoczny dla innych kierowców. Zmniejsza to prawdopodobieństwo zderzenia z innym samochodem. Oprócz świateł dziennych LED, Mercedes posiada również reflektory i lampy tylne LED do oświetlenia nocnego.
  • Pre-Safe – ponieważ warunki zimowe są bardzo zdradliwe, często dochodzi do kolizji. Ale jeśli mają Państwo samochód marki Mercedes-Benz, technologia Pre-Safe zapewni Państwu bezpieczeństwo w razie wypadku. Technologia Pre-Safe uruchomi się automatycznie, jeśli wyczuje nadmierny poślizg.
  • 4MATIC AWD – tym, co sprawia, że samochody Mercedesa świetnie radzą sobie na oblodzonych drogach, jest system 4Matic AWD. System ten zwiększa trakcję na śliskich drogach. Dzieje się tak dzięki zaangażowaniu wszystkich czterech kół. System napędu na wszystkie koła jest w ciągłym działaniu z ustalonym podziałem momentu obrotowego, dzięki czemu moc jest normalnie przekazywana na wszystkie koła.
  • Niezależne zawieszenie na cztery koła – ta funkcja jest również kluczowa w przypadku jazdy po śniegu. Niezależne zawieszenie czterech kół umożliwia ruch każdej pięty w górę i w dół, niezależnie od reszty zawieszenia samochodu. Dzięki temu wszystkie koła mają stały kontakt z podłożem.
  • Active Blind Spot Assist – Ze względu na słabą widoczność w zimie, może być trudno zauważyć samochód jadący obok Ciebie. Jednak system Blind Spot Assist w Mercedesie wykorzystuje czujniki radarowe do wykrycia samochodu obok Ciebie. Dzięki temu nie będziesz zmieniać pasa ruchu na oślep.
  • Antilock Brakes – posiadanie sprawnych hamulców jest bardzo ważne, jeśli zamierzasz jeździć po zaśnieżonych lub oblodzonych drogach. Hamulce przeciwblokujące zapobiegają blokowaniu się hamulców, co jest niezwykle ważne. Zapobiegają również poślizgowi kół, co pozwala zachować kontrolę nad samochodem.
  • Funkcja ostrzegania przed kolizją i automatycznego hamowania – przy słabej widoczności możesz nie zauważyć nadjeżdżających pojazdów lub zauważyć je dopiero wtedy, gdy będzie już za późno. Ta funkcja pozwala na szybką reakcję. Jeśli czujniki zauważą, że samochód lub osoba zbliża się, automatycznie zahamują, aby uniknąć kolizji.
  • Attention Assist – to jedna z funkcji, które sprawiają, że Mercedes jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów na rynku. Attention Assist w ciągu pierwszych kilku minut rozpoznaje jak jeździsz i rozumie Twój styl jazdy. Jeśli wyczuje zmiany, później zachęci Cię do zatrzymania się. Poza tym wyczuwa takie rzeczy jak boczny wiatr i gładkość drogi.
  Które Mercedesy mają napęd na przednie koła?

Które modele samochodów Mercedes-Benz są idealne na śnieg?

Większość modeli Mercedesa jest wyposażona w systemy All-Wheel-Drive i 4Matic. Te systemy napędowe są niezbędne do jazdy w warunkach śnieżnych. Jednak nie wszystkie modele Mercedesa dobrze radzą sobie w zimie. Jeśli mieszkasz w obszarach zimowych, oto najlepsze modele Mercedesa, które warto kupić:

2019 Mercedes C300 4Matic Coupe

Na szczycie naszej listy znajduje się 2019 Mercedes C300 4Matic Coupe. Jest to turbodoładowany, 2,0-litrowy, czterocylindrowy silnik, który dostaje dodatkowe 14 KM, aby osiągnąć całkowitą moc 255 KM i 273 lb-ft momentu obrotowego. Dodatkowo, posiada on dziewięciobiegową automatyczną skrzynię biegów z opcjami napędu na wszystkie koła i napędu na tylne koła.
Ten sedan został stworzony z myślą o trudnych warunkach pogodowych, takich jak zima i opady śniegu. Elektronicznie sterowany system 4Matic AWD jest wyposażony w wiele elementów bezpieczeństwa, które pozwalają na bezpieczną jazdę i zachowanie spokoju ducha. Należą do nich m.in. asystent wiatru bocznego, światła do jazdy dziennej LED, technologia adaptacyjnego hamowania, system zapobiegania kolizjom Assist Plus oraz technologia Pre-Safe.

2017 Mercedes-Benz GLA250 4Matic

Model 2017 Benz GLA250 4Matic doskonale sprawdza się w warunkach śnieżnych. Jest to również najmniejszy i najtańszy SUV w ofercie Mercedesa. Ten sportowy i luksusowy samochód jest napędzany przez 2,0-litrowy silnik turbo o mocy 208 KM i 258 funtów. Posiada on siedmiobiegową automatyczną skrzynię biegów, która wysyła moc do napędu AWD lub FWD.
System 4Matic AWD rozpędza tego SUV-a do 60 mil na godzinę w 4,3 sekundy. Niemniej jednak, ten samochód jest idealny do jazdy w śniegu ze względu na kilka funkcji bezpieczeństwa, że szczyci się. Posiada elektroniczny system stabilizacji toru jazdy, aktywny system wspomagania hamowania, system zapobiegający kolizjom i wiele innych.

  Gdzie mogę dokonać wymiany oleju w moim Mercedesie?

Najczęściej zadawane pytania dotyczące jazdy zimą

Jaki system napędowy Mercedes-Benz wybrać na śnieg – All-Wheel-Drive czy 4-Wheel-Drive?

Do jazdy po śniegu potrzebny jest model samochodu Mercedes-Benz wyposażony w napęd na wszystkie koła. Jest to idealne rozwiązanie na każdą pogodę, w tym na śnieg. Napęd na wszystkie koła jest powszechny w samochodach osobowych i mniejszych crossoverach, natomiast napęd na 4 koła jest powszechny w SUV-ach i ciężarówkach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu na zimę?

Oprócz wyboru modelu Mercedesa z odpowiednim układem napędowym, należy wziąć pod uwagę również inne kwestie. Należą do nich prześwit samochodu i komplet opon. Należy wybrać samochód o większym prześwicie i wybrać opony zimowe wykonane z gęstej gumy i mieszanki krzemionkowej.

Jaki typ Mercedesa jest najlepszy na opady śniegu – samochód osobowy czy SUV?

Po pierwsze i najważniejsze – niezależnie od tego, czy jest to samochód osobowy, czy SUV – upewnij się, że Twój model Mercedesa jest wyposażony w system 4Matic. Po drugie, decydujące znaczenie ma prześwit. Wszystkie SUV-y Mercedesa mają prześwit od 6 do 8 cali, podczas gdy większość samochodów osobowych jest bliżej ziemi z prześwitem od 4 do 6 cali. Dzięki temu SUV-y Mercedesa są najlepsze do jazdy w warunkach opadów śniegu.

Jedź bezpiecznie!

Ogólnie rzecz biorąc, samochody Mercedesa dobrze radzą sobie na śniegu, a to za sprawą bogatego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa. Mimo to Mercedes GLA 4Matic i C300 4matic coupe to najlepsze modele samochodów Mercedesa na śnieżne warunki. Wybierz model Mercedesa z systemem stałego napędu na wszystkie koła 4Matic, aby zapewnić sobie łatwą jazdę.

  Jaki jest najlepszy Mercedes do jazdy off-road?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z