Czy Mercedesy mają dużo problemów?

Czy Mercedesy mają dużo problemów?

Jeśli nigdy wcześniej nie byłeś właścicielem modelu samochodu Mercedes-Benz, możesz się zastanawiać, czy mają one problemy. Mercedes jest popularny dzięki swoim wysokiej klasy i luksusowym pojazdom, które są sprzedawane na całym świecie.

Jak wszystkie pojazdy, również marka Mercedes-Benz ma swoje problemy. Im wcześniej poznają Państwo te problemy, tym lepiej będą Państwo przygotowani na ich wystąpienie. Niektóre problemy występują w prawie wszystkich modelach Mercedes-Benz, inne zaś w konkretnych modelach Mercedesa.
Niektóre problemy, które mogą wystąpić, gdy Twój Mercedes zaczyna się w milach obejmują problemy z zawieszeniem, problemy ze skrzynią biegów, wycieki oleju, niewypał silnika, rdza, uszkodzenie izolacji, zły katalizator i niskie ciśnienie w układzie hamulcowym. Należy pamiętać, że niektóre modele mają swoje własne dodatkowe problemy.
W tym poście, mamy zamiar podkreślić wspólne problemy, które należy się spodziewać przy zakupie samochodu Mercedes. Bez względu na problem, profesjonalni mechanicy zdiagnozują i naprawią Twój samochód bez żadnego wyzwania. Czytaj dalej, aby określić problemy z Mercedesem, z którymi możesz się spotkać, gdy będziesz pokonywać kolejne kilometry.

Problemy z układem zawieszenia

Jest to jeden z pierwszych problemów, których należy się spodziewać przy zakupie Mercedesa. Układ zawieszenia w samochodach Mercedes-Benz zaczyna rozwijać problemy po 100 000 mil. Kiedy mówimy o zawieszeniu, mamy na myśli opony, powietrze w oponach, amortyzatory, sprężyny i połączenia, które łączą samochód z kołami.
Części zawieszenia, które rozwijają się problemy szybko są tie rods, tuleje wahaczy, przeguby kulowe, i sway bar linki. Mogą one zacząć przeszkadzać kierowcy po około 60.000 mil. Dlatego, jeśli zaczniesz zauważać niewspółosiowość z kół lub kierownicy, należy odwiedzić mechanika do kontroli.
Oprócz systemu zawieszenia, zawieszenie pneumatyczne również zostały zgłoszone do problemów. Wielu kierowców zwróciło uwagę, że poduszki zawieszenia pneumatycznego i przekaźniki zawieszenia pneumatycznego nie są skuteczne i mają tendencję do awarii wiele razy.

  Jaki jest najpłynniej jeżdżący SUV Mercedesa?

Problemy z przekładnią

Jedną z najbardziej wyróżniających się cech Mercedes-Benz jest jego 5-biegowa automatyczna skrzynia biegów. Skrzynia ta jest mocniejsza niż w większości pojazdów. Niestety, składa się ona z części, z którymi są różne problemy. 13-pinowe złącze i korpus zaworu mają problemy, z którymi trzeba będzie się zmierzyć po przejechaniu około 100 000 mil.
Bez żadnego wyjaśnienia, 13-pinowe złącze może zacząć wyciekać płyn transmisyjny. Następnie, płyn może rozlać się do wiązki przewodów, co powoduje uszkodzenie modułu sterującego. Korpus zaworu może również powodować złe przełączanie biegów. Tak więc, gdy Twój Mercedes ma prawie 100 000 mil, powinieneś regularnie odwiedzać mechanika w celu sprawdzenia skrzyni biegów i jej serwisowania.

Rdza

Kolejnym częstym problemem, z którym mogą się spotkać właściciele Mercedesów Benz jest rdza. Oczywiście, większość samochodów rdzewieje z wiekiem lub gdy nie są używane. Jednak w przypadku samochodów marki Mercedes-Benz rdzewieją one znacznie szybciej niż większość pojazdów. Ponadto rdzewieją one w wielu miejscach.
Po przejechaniu kilku kilometrów możesz być zaskoczony, gdy zauważysz rdzę w różnych częściach swojego samochodu. Weź latarkę i spójrz pod siedzenia kierowcy i pasażera, wzdłuż płyty podłogowej, na zderzaki, pod wnęki kół, za tablice rejestracyjne, spód drzwi, a nawet na przednie błotniki.

Konwertery katalityczne

Katalizatory odgrywają ogromną rolę w redukcji szkodliwych emisji poprzez usuwanie niektórych węglowodorów z układu wydechowego pojazdu. Niestety, katalizatory w modelach samochodów Mercedes-Benz mogą ulec uszkodzeniu po przejechaniu 60 000 mil. Zwykle ulegają one zatkaniu lub przestają działać efektywnie. Mogą również wystąpić problemy z wydajnością, takie jak nieprawidłowy zapłon i zawahania.
Jeśli Twój katalizator jest uszkodzony, możesz oblać testy emisji spalin, co jest bardzo ważne. Zły katalizator sprawi również, że kontrolka check engine zapali się do czasu zdiagnozowania problemu. W zależności od modelu Mercedesa, być może trzeba będzie sięgnąć głębiej do kieszeni, aby go wymienić.

  Jaka jest różnica między klasami Mercedesa?

Engine misfire

W miarę pokonywania kilometrów przez Państwa Mercedesa należy się spodziewać, że wydajność silnika również będzie spadać. Dotyczy to wszystkich samochodów, nie tylko Mercedesów. Samochód może zacząć gasnąć, osiągać gorsze wyniki, a nawet wydawać odgłosy pracy silnika. Ten problem występuje wcześniej w modelach samochodów Mercedes-Benz niż w innych pojazdach.
Właściwie producent zaleca wymianę świec zapłonowych i cewek zapłonowych co 100 000 mil. Ale w niektórych modelach Mercedesa zdarza się to jeszcze przed tym okresem. Dlatego też, jeśli Państwa samochód osiągnął już prawie 100 000 mil, należy zlecić wymianę świec zapłonowych i cewek zapłonowych.

FAQs about Mercedes

Jakich problemów należy się spodziewać w Mercedesie Benz?

Niezależnie od tego, czy kupują Państwo nowy czy stary samochód Mercedes Benz, istnieją pewne problemy, których należy się spodziewać. Są to między innymi niewypały silnika, wycieki oleju, uszkodzenia izolacji, problemy z zawieszeniem, zły katalizator, rdza i niskie ciśnienie w układzie hamulcowym. Należy pamiętać, że niektóre modele mają swoje własne dodatkowe problemy.

Po ilu kilometrach Mercedes zaczyna mieć problemy?

To zależy od modelu Mercedesa. W niektórych modelach problemy pojawiają się już po przejechaniu 60 000 mil, podczas gdy inne będą miały drobne problemy powyżej 100 000 mil. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że większość modeli Mercedes rozwijać problemy z zawieszeniem po 100.000 mil. Ponadto, wiele modeli zaczyna mieć awarii zapłonu po 75.000 mil.

  Najlepszy używany Mercedes-AMG do kupienia?

Które modele Mercedes Benz mają najwięcej problemów?

Wszystkie pojazdy Mercedes Benz mają problemy, ale niektóre są bardziej niezawodne niż inne. Przed zakupem wybranego Mercedesa Benz należy dowiedzieć się, z jakimi problemami się on boryka. Oto niektóre modele Mercedesa i problemy, z których są znane.

  • 2002 Mercedes-Benz C320 – ten model Mercedesa jest znany z wadliwego modułu foteli elektrycznych, który powoduje rozładowanie akumulatora. Dzieje się tak, gdy samochód przejedzie kilka kilometrów.
  • 2007 Mercedes-Benz S550 – kupując ten model, powinieneś być gotowy na to, że po przejechaniu około 59 000 mil będziesz miał do czynienia z wadliwą 7-biegową automatyczną skrzynią biegów.
  • 2011 Mercedes-Benz C300 – ten model może mieć najwięcej problemów. Kierowcy skarżą się na nadmierny hałas podczas jazdy. Poza tym, samochód został wycofany w 2019 roku z powodu problemów z poduszkami powietrznymi.

Luksus mimo problemów

Większość problemów z samochodami Mercedes Benz zaczyna się po pokonaniu około 100, 000 mil. Jednak niektóre modele Mercedesa mają więcej problemów niż inne. Dlatego musisz być ostrożny przy wyborze wymarzonego samochodu Mercedes, abyś mógł skończyć z niezawodnym i trwałym modelem.
Jeśli już jesteś właścicielem jednego z modeli z wieloma problemami, nie musisz panikować! Jeśli napotkasz któryś z wymienionych problemów z Mercedesem, odwiedź profesjonalnego mechanika lub wyspecjalizowanego dealera Mercedesa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z