Czy Mercedesy wymagają częstych przeglądów?

Czy Mercedesy wymagają częstych przeglądów?

Samochody marki Mercedes-Benz zapewniają wyjątkowy komfort, luksus i moc. Ale z tymi wszystkimi wymyślnymi cechami wiążą się wysokie ceny początkowe i koszty utrzymania.

Samochody marki Mercedes wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych, aby mogły działać sprawnie. Jednak w ciągu pierwszych 4 lat lub przy przebiegu 50 tys. mil nie wymagają one zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych. Jednak po przejechaniu 100 tys. mil trzeba będzie regularnie konserwować samochód, aby uniknąć kosztownych napraw i wymiany części.
W porównaniu z innymi luksusowymi markami Mercedes-Benz jest jedną z najbardziej wymagających w utrzymaniu pojazdów. Obok BMW i Audi, które są nieco droższe w utrzymaniu. Po kilku latach od zakupu Mercedesa należy wymienić olej, płyny eksploatacyjne, świece zapłonowe i filtry.
Posiadanie luksusowego samochodu, takiego jak Mercedes, BMW lub Audi, wiąże się z wyższymi kosztami utrzymania niż w przypadku zwykłego samochodu, takiego jak Toyota. Regularny serwis jest drogi i do jego przeprowadzenia potrzebny jest wyspecjalizowany dealer samochodów marki Mercedes.

Koszty regularnych przeglądów i konserwacji Mercedes-Benz

Regularna konserwacja samochodu Mercedes-Benz jest bardzo ważna dla jego sprawnego funkcjonowania. Pomaga to również ograniczyć kosztowne naprawy, ponieważ mechanik jest w stanie w porę wykryć usterki. Mercedesy są dobrze skonstruowane, co zapewnia im długą żywotność, ale bez odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji utrzymanie samochodu może być kosztowne.
Mercedes posiada dwa rodzaje planowych przeglądów: Serwis A i Serwis B. Serwis A powinien być wykonywany po przejechaniu każdych 10 000 mil. Obejmuje on wymianę płynów, wymianę oleju, wymianę świec zapłonowych i wymianę filtrów.
Serwis B powinien być przeprowadzany po przejechaniu 20 000 mil i obejmuje wymianę płynu hamulcowego, wymianę filtra przeciwpyłowego i wiele innych czynności.
Serwis B obejmuje wszystkie usługi świadczone w ramach serwisu A i wiele innych. Wymaga on również więcej czasu i jest droższy. Usługa ta powinna być wykonywana po dwóch latach jazdy samochodem Mercedes-Benz lub po przejechaniu każdych 20 000 mil.

  Który Mercedes jest najlepszy do kupienia?

Koszt utrzymania różnych modeli samochodów marki Benz

Chociaż samochody Mercedes-Benz wymagają wielu czynności konserwacyjnych, różnią się one w zależności od modelu samochodu. Najdroższe modele samochodów marki Benz są droższe w utrzymaniu niż ich tańsze odpowiedniki. Na przykład, wykonanie przeglądu przy przebiegu 10 000 mil dla modelu klasy E jest tańsze niż dla modelu klasy S.
Ponadto, niektóre modele samochodów Mercedes-Benz mają więcej problemów niż inne i wymagają więcej czynności serwisowych. Na przykład, większość modeli samochodów Mercedes-Benz wyprodukowanych po 1995 roku ma ciągłe problemy z wyciekami oleju w elektronicznej skrzyni biegów. Natomiast modele Mercedes-Benz Klasy E zbudowane w latach 1989-1995 miały głośne amortyzatory.
Zanim kupisz jakiegokolwiek Mercedesa, dowiedz się, jakie są koszty jego utrzymania. Ponadto, oprócz przestrzegania harmonogramu regularnych przeglądów serwisowych, powinni Państwo wiedzieć, kiedy należy przeprowadzać kontrole niektórych części. Pomoże to Państwu uniknąć kosztownych napraw w dłuższej perspektywie.

Gwarancja Mercedesa

Właściciele samochodów marki Mercedes mogą mieć do czynienia z wieloma pracami konserwacyjnymi i naprawami w miarę starzenia się ich samochodu, ale dzięki gwarancji jest to całkiem przystępne. Istnieją dwa rodzaje oferowanych gwarancji: Gwarancja na 4 lata/50 000 mil oraz rozszerzona ograniczona gwarancja. Jeśli chcesz obniżyć koszty napraw i konserwacji, posiadanie gwarancji będzie dla Ciebie bardzo pomocne.

Porady konserwacyjne dla właścicieli Mercedes-Benz

Jeśli chcesz, aby Twój Benz służył dłużej, właściwa pielęgnacja i konserwacja jest koniecznością. Pomoże to Twojemu samochodowi działać bezproblemowo i nie będzie potrzeby dokonywania kosztownych napraw. Na szczęście, większość modeli Mercedesa ma określone problemy, na które możesz zwrócić uwagę, aby zapewnić długowieczność swojego samochodu.
Oto kilka wskazówek dotyczących regularnej konserwacji, które powinni Państwo stosować w praktyce:

  • Sprawdzaj hamulce po przejechaniu każdych 20 000 mil.
  • Upewnij się, że połączenia akumulatora są czyste i dobrze podłączone. Jeśli pojawiła się korozja, wytrzyj ją.
  • Wymieniaj olej w samochodzie co 10 000 mil. Olej jest bardzo ważny dla pracy silnika.
  • Upewnij się, że opony są odpowiednio napompowane przez cały czas. Co więcej, powinieneś od czasu do czasu sprawdzać ich zbieżność.
  • Wymieniaj paski napędowe co 40 000 mil. Pasek napędowy jest ważny, ponieważ generuje moc.
    Jeśli zastosujesz się do większości z tych wskazówek dotyczących konserwacji, unikniesz kosztownych napraw. Ponadto, gdy zapali się kontrolka „check engine”, należy natychmiast zdiagnozować samochód.
  Czy można zmienić grill w Mercedesie?

FAQs about Mercedes

Czy utrzymanie Mercedesa jest tańsze niż innych luksusowych pojazdów?

Może to być zaskoczeniem, ale Mercedesy są tańsze w utrzymaniu niż inne luksusowe samochody, takie jak Audi i BMW. Audi jest jednym z najdroższych w utrzymaniu samochodów luksusowych. Jednak różnica w kosztach utrzymania między Mercedesem, BMW i Audi nie jest duża.

Jak często należy serwisować mojego Mercedesa?

Aby Państwa samochód Mercedes-Benz pracował wydajnie, sprawnie i bezpiecznie, należy go serwisować co 10 000 mil w przypadku serwisu A i co 20 000 mil w przypadku serwisu B. Serwis A obejmuje kontrolę hamulców, kontrolę płynów i wymianę filtrów. Serwis B obejmuje poważne problemy.

Ile należy zapłacić za drobne naprawy Mercedesa?

To zależy od rodzaju naprawy, której chcą Państwo dokonać oraz od modelu samochodu. Nie ma więc konkretnej odpowiedzi. Niezależnie od tego, drobne naprawy będą kosztować tylko kilka dolarów i nie zajmą wielu godzin. Należą do nich drobne wycieki oleju, wymiana filtrów i świec zapłonowych.

Ile powinienem zapłacić za poważniejsze naprawy Mercedes-Benz?

W przypadku poważniejszych napraw lub wymian należy liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy dolarów. Jednak w pierwszych latach posiadania samochodu Mercedes-Benz takie naprawy zdarzają się rzadko. Zazwyczaj pojawiają się one po przejechaniu około 100 000 mil. Dlatego posiadanie przedłużonej gwarancji jest niezwykle istotne.

Ile kosztuje długoterminowe utrzymanie Mercedesa?

Jeśli zamierzasz użytkować swój samochód Mercedes-Benz przez ponad 10 lat, koszty utrzymania mogą nie być tak wysokie, jak Ci się wydaje. Pod warunkiem, że dbasz o swój samochód i serwisujesz go co 10 000 mil w przypadku serwisu A i co 20 000 mil w przypadku serwisu B.

  W którym miesiącu kupić używanego Mercedesa

Końcowe przemyślenia

W ciągu pierwszych kilku lat posiadania samochodu Mercedes-Benz nie wymaga on zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych, ale w miarę starzenia się samochodu konieczne będzie przeprowadzanie coraz większej liczby przeglądów. Konieczne będzie serwisowanie samochodu co 10 000 mil w przypadku serwisu A i co 20 000 mil w przypadku serwisu B. Należy pamiętać, że koszt utrzymania różnych modeli Mercedesa jest różny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z