Czy Mercedesy zachowują swoją wartość?

Czy Mercedesy zachowują swoją wartość?

Mercedes-Benz produkuje jedne z najdroższych samochodów luksusowych na rynku. Większość samochodów Mercedesa jest droższa niż luksusowe samochody Audi i BMW w tej samej klasie.

Co zaskakujące, samochody marki Mercedes nie zachowują swojej wartości. W momencie, gdy wyjeżdżają Państwo z salonu swoim nowym samochodem Mercedes-Benz, zaczyna on tracić na wartości. Należy pamiętać, że poziom amortyzacji różni się w zależności od marki i modelu samochodu Mercedes. Inne czynniki, które wpływają na wartość samochodu, to kolor, koszt początkowy i koszty utrzymania.
Według Edmunds.com, każdego roku sprzedaje się około 40 milionów używanych pojazdów. Natomiast Kelley Blue Book twierdzi, że przeciętny pojazd traci 49,6% swojej pierwotnej wartości po 5 latach. Oznacza to, że w ciągu pięciu lat będzie można odsprzedać swój Benz za połowę ceny lub mniej.
Tak więc, zanim kupisz swój samochód Mercedes wyboru, dowiedzieć się, jak wiele można odsprzedać go na rynku po 5 latach. Niektóre modele Mercedes-Benz radzą sobie lepiej niż inne. Ale jeśli nie zamierzają Państwo odsprzedawać pojazdu po kilku latach użytkowania, nie powinni się Państwo martwić o jego wartość odsprzedaży.

Dlaczego Mercedesy nie utrzymują swojej wartości?

Samochód z klasą

Większość osób, które kupują samochody marki Mercedes-Benz to ludzie z klasą. W związku z tym, trudno jest sprzedać używanego Mercedesa, ponieważ większość nabywców Mercedesa woli nowe modele. Dodatkowo, większość użytkowników Mercedesów sprzedaje swoje samochody po 5 latach i kupuje nowe, bardziej zaawansowane wersje.

Wysokie koszty utrzymania

Innym powodem, dla którego Mercedesy szybko tracą na wartości, są wysokie koszty utrzymania i napraw. Mercedesy to wysoko zaawansowane technologicznie i luksusowe pojazdy, ale ich koszty utrzymania to już inna sprawa. Prosta wymiana oleju będzie Cię kosztować dolary w porównaniu do niektórych luksusowych samochodów, takich jak Lexus.

  Jaki jest najlepszy Mercedes na długie dystanse?

Drogie części zamienne

Poza kosztownymi kosztami utrzymania, koszty napraw są również bardzo wysokie, zwłaszcza gdy kończy się gwarancja. Większość dealerów Mercedesa sprzedaje części OEM, które są bardzo drogie. Co więcej, nie można naprawić samochodu Mercedesa w dowolnym miejscu, ponieważ posiadają oni wyspecjalizowanych inżynierów, którzy posiadają certyfikat uprawniający do pracy przy pojazdach marki Mercedes.

Niezawodność

Samochody marki Mercedes są jednymi z najbardziej zawodnych samochodów luksusowych na rynku. Większość modeli zaczyna rozwijać problemy po przejechaniu około 100 000 mil. Dlatego większość nabywców używanych samochodów postrzega używane samochody Mercedes-Benz jako wydatek, który w dłuższej perspektywie może kosztować ich wiele dolarów.

Modele Mercedesa o najwyższej wartości odsprzedaży

Mercedes-Benz może nie mieć dobrej wartości odsprzedaży, ale niektóre z jego modeli radzą sobie lepiej niż inne, jeśli chodzi o odsprzedaż.

Mercedes-Benz A45 AMG

Mercedes A45 AMG jest jednym z luksusowych samochodów o najlepszej wartości odsprzedaży na rynku. Po 3 latach użytkowania osiąga około 62 procent swojej pierwotnej ceny. Ten samochód łączy w sobie styl, wydajność i czystą moc w jednej jednostce. Jego sportowy wygląd jest kolejnym punktem sprzedaży.

Mercedes-Benz CLS-Class

Następny jest Mercedes-Benz CLS-Class. Jest to duży luksusowy sedan o wyjątkowych osiągach, komforcie i niezawodności. Wartość odsprzedaży Mercedesa Klasy CLS po 3 latach użytkowania wynosi około 43%, co jest dobrym wynikiem w porównaniu z innymi luksusowymi samochodami tej samej klasy.

Mercedes-Benz GLC

Mercedes-Benz GLC to kolejny wyjątkowy luksusowy SUV, który warto kupić. Samochód plasuje się wysoko wśród luksusowych kompaktowych SUV-ów na rynku. Jego wartość odsprzedaży wynosi 58% po 5 latach posiadania, co czyni go jednym z najbardziej wartościowych modeli Mercedesa.

  Który Mercedes ma trzeci rząd siedzeń?

Modele Mercedesa o najniższej wartości odsprzedaży

Zanim kupisz Mercedesa, powinieneś wiedzieć, czy zamierzasz go sprzedać po kilku latach, czy nie. Pomoże Ci to uniknąć strat przy zakupie samochodu. Oto samochody Mercedesa, które osiągają najniższą wartość odsprzedaży:

Mercedes-Benz Klasy E

Co zabawne, chociaż Mercedes-Benz Klasy E produkuje jedne z najbardziej niezawodnych pojazdów Mercedes-Benz na rynku, ten średniej klasy luksusowy sedan może stracić do 67,2% swojej pierwotnej ceny w ciągu 5 lat. Jeśli zdecydujesz się sprzedać samochód po 5 latach użytkowania, możesz stracić co najmniej około 35 000 dolarów.

Mercedes-Benz S-Class

Mercedes Klasy S jest jednym z najlepszych luksusowych samochodów na rynku. Wyposażony jest w wiele zaawansowanych i bezpiecznych funkcji. Jednakże, samochód amortyzuje się w średnim tempie 69,9% w ciągu 5 lat jego posiadania. Jest to równoznaczne z utratą około 62 000 dolarów, co jest całkiem sporo.

FAQs about reselling your Mercedes

Co decyduje o wartości samochodu?

Mimo że wartość samochodu zaczyna spadać w momencie, gdy odjeżdżają Państwo z salonu, inne czynniki odgrywają rolę w spadku wartości samochodu. Należą do nich: przebieg samochodu, łatwość i koszt utrzymania, kolor samochodu, stan samochodu, wiek samochodu oraz Twoja lokalizacja.

Która niemiecka marka samochodów luksusowych ma najniższą wartość odsprzedaży?

Spośród trzech popularnych niemieckich marek samochodów luksusowych – Mercedes, BMW i Audi, BMW ma najniższą wartość odsprzedaży. Wręcz przeciwnie, Audi ma najwyższą wartość odsprzedaży, a następnie Mercedes. Audi A7 jest jednym z najlepszych używanych samochodów luksusowych na rynku.

  Jaki jest najlepszy Mercedes do jazdy zimą?

Dlaczego Mercedes ma niższą wartość odsprzedaży niż Lexus?

Ponieważ Lexus jest marką Toyoty, nie tylko jest bardziej przystępny cenowo, ale również koszty utrzymania są dość niskie w porównaniu z Mercedesem. Dlatego też wiele osób decyduje się na używane samochody Lexus, zamiast Mercedes. Poza tym, samochody Lexus mogą być naprawiane wszędzie, a ich części zamienne są łatwiejsze do znalezienia niż części Mercedes.

Dlaczego Mercedesy tracą na wartości po przejechaniu 50.000 mil?

Mercedesy szybko tracą na wartości, gdy kończy się ich gwarancja. Mercedes oferuje gwarancję New Vehicle Limited Warranty na 4 lata lub 50.000 mil. Gwarancja obejmuje wady materiałowe lub wykonawcze. Dlatego też, gdy gwarancja wygasa, części zamienne stają się drogie, co sprawia, że samochody te mają niski popyt na rynku odsprzedaży.

Deprecjacja wartości Mercedesa

Mercedesy nie zachowują swojej wartości, ponieważ z wiekiem stają się coraz droższe. Natychmiast po zakończeniu gwarancji rosną koszty napraw i konserwacji, ponieważ producent nie pokrywa już części kosztów. Dlatego też większość nabywców samochodów używanych woli inne używane pojazdy luksusowe, takie jak Audi czy Lexus.
Mercedesy mają jednak lepszą wartość odsprzedaży niż BMW. Ponadto niektóre modele Mercedesa mają wyjątkową wartość odsprzedaży, nawet w porównaniu z Audi, np. samochód Mercedes-Benz A45 AMG. Zanim kupisz swojego wymarzonego Mercedesa, dowiedz się, ile wyniesie jego wartość, jeśli zdecydujesz się go sprzedać po kilku latach.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z