Czy można spać w samochodzie elektrycznym?

W zasadzie samochody elektryczne są jak duże domowe urządzenia elektryczne, co oznacza, że nie emitują żadnego CO ani CO2, gdy są włączone. Jedyną rzeczą, którą emitują jest ciepło, co nie stanowi problemu, jeśli chcesz spać w samochodzie elektrycznym.

Podsumowując, możesz spać w samochodzie elektrycznym z/bez działającej klimatyzacji. A/C prawdopodobnie będzie spadać procent baterii o 1 lub 2% co godzinę, więc należy wziąć to pod uwagę, jeśli zdecydujesz się na obóz w samochodzie elektrycznym.

W tym artykule, pokażemy Ci najlepsze jak można obozować wewnątrz EV z prostym przewodnikiem, wymieniając wszystkie plusy i minusy spania wewnątrz samochodu. Spanie wewnątrz tradycyjnego samochodu z silnikiem spalinowym jest większym wyzwaniem, ponieważ samochody ICE robią więcej hałasu, emitując jednocześnie szkodliwe cząsteczki spalin.

Niektórzy ludzie wolą biwakować na dachu samochodu, co oznacza inwestycję w wysokiej jakości namiot montowany na dachu. Tak czy inaczej, najlepiej nie spać wewnątrz samochodu, jeśli jesteś wysoki i masz problemy z spaniem w czymkolwiek poza łóżkiem. Jeśli nie przeszkadza ci spanie w samochodzie, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak to zrobić we właściwy sposób.

Benefits of sleeping inside an electric car

Jeśli jesteś kimś, kto uwielbia biwakować, ponieważ jesteś z dala od miasta i lubisz być blisko natury, spanie wewnątrz samochodu elektrycznego zapewnia, że jesteś bezpieczny od wszystkich elementów zewnętrznych, a jednocześnie jesteś blisko swoich ulubionych miejsc biwakowych.

Masz dostęp do wszystkich funkcji samochodu i biorąc pod uwagę fakt, że niektóre EV, takie jak Tesla oferują funkcje, takie jak Netflix, Youtube, HBO, i Hulu będzie można cieszyć się podobnym doświadczeniem, które w przeciwnym razie byłoby w pluszowym pokoju hotelowym.

  Czy Tesla to dobry pierwszy samochód?

Tesla oferuje swoim klientom możliwość zakupu „Tryb Camp”, co oznacza, że myśleli o ludziach chcących spać w Tesli. Funkcje takie jak te sprawiają, że łatwo to zrobić, nie martwiąc się o swoje bezpieczeństwo lub ładowania baterii.

Spanie wewnątrz EV jest tańsze niż spanie w hotelu, a jednocześnie można cieszyć się podgrzewanymi siedzeniami i wysokiej jakości klimatyzacją. Jeśli samochód ma dużo miejsca w środku, możesz obniżyć siedzenia i poczuć się jak w wysokiej klasy kamperze. Wreszcie, jeśli zdecydujesz się na duży panoramiczny szyberdach, będziesz mógł podziwiać niebo.

Wady spania we wnętrzu elektrycznego samochodu

Spanie wewnątrz samochodu nie jest najbezpieczniejszym sposobem na biwakowanie, zwłaszcza jeśli nie jesteś zaparkowany w bezpiecznym miejscu. Bateria będzie cierpieć z powodu wszystkich funkcji, które są w ciągłym użyciu, co oznacza, że możesz nawet utknąć na mieliźnie, jeśli jesteś z dala od ładowarki.

Niektóre pojazdy elektryczne oferują dużo przestrzeni wewnętrznej, ale to nie wystarczy, aby zapewnić komfortowy nocleg. Łóżko to łóżko i nie da się obejść faktu, że spanie w łóżku jest najwygodniejszym sposobem na sen.

Samochody po prostu nie są zaprojektowane do spania w nich, bez względu na to, czy są to pojazdy elektryczne czy spalinowe. Nie jesteś w stanie zaparkować swojego samochodu gdziekolwiek chcesz, co oznacza, że możesz nawet dostać grzywnę za cenę, która mogłaby łatwo dostać wygodny pokój hotelowy.

Jeśli uwielbiasz biwakować, lepiej jest wziąć przyczepę, ponieważ jest ona wygodniejsza, przestronniejsza, bezpieczniejsza i wyposażona we wszelkiego rodzaju udogodnienia, takie jak toaleta, lodówka i wszystkie inne niezbędne urządzenia gospodarstwa domowego.

  Najlepsze samochody sportowe dla niskich kierowców

Spanie we wnętrzu samochodu z silnikiem spalinowym

Spanie we wnętrzu samochodu z silnikiem spalinowym oferuje zupełnie inny zestaw wad i zalet, przede wszystkim ponieważ tradycyjny silnik gazowy/olejowy wytwarza szkodliwe cząsteczki. Co więcej, spanie w samochodzie z silnikiem spalinowym oznacza również, że będziesz musiał utrzymywać silnik na chodzie, jeśli chcesz używać klimatyzacji i wszystkich innych funkcji samochodu.

Jeśli zostawisz włączoną klimatyzację bez włączania silnika, istnieje prawdopodobieństwo, że wyczerpiesz baterię. Silnik pracujący na biegu jałowym z pewnością zwiększy jego zużycie, a jednocześnie sprawi, że będziesz mógł zatruć się szkodliwymi gazami spalinowymi.

W związku z tym, nigdy nie powinieneś spać z samochodem na biegu jałowym w garażu, ponieważ jest to prawdopodobne, że zabije cię, jeśli gazy dostaną się do kabiny.

Dział FAQ

Dlaczego ludzie lubią spać w samochodzie?

Ludzie lubią spać w samochodzie, ponieważ jest to zarówno tanie, jak i wygodne. Jeśli jesteś w długiej podróży, o wiele łatwiej jest zaparkować samochód w bezpiecznym miejscu i cieszyć się krótką drzemką, niż próbować znaleźć pokój hotelowy w miejscu, w którym nigdy wcześniej nie byłeś.

Wiele osób ma tendencję do drzemki podczas ładowania swoich pojazdów elektrycznych, co ma sens, jeśli się nad tym zastanowić. Zarówno Ty, jak i Twój samochód odpoczywacie w tym samym czasie i oboje będziecie całkowicie wypoczęci w momencie, gdy będziecie chcieli kontynuować swoją podróż.

Czy lepiej jest biwakować na dachu samochodu?

Wielu osobom podoba się pomysł zakupu namiotu montowanego na dachu i spania na dachu samochodu. Jest to bardzo popularne rozwiązanie również w kulturze overlandingu. Namiot montowany na dachu można rozstawić w kilka minut, aby zapewnić sobie wystarczająco dużo miejsca do rozłożenia się.

  Jaki jest najszybszy samochód elektryczny?

Ponadto, jeśli biwakujesz w dziczy, bycie kilka stóp nad ziemią jest zdecydowanie dobrym pomysłem.

Czy powinienem zainwestować w przyczepę kempingową?

Jeśli uwielbiają Państwo biwakować, ale nie chcą rezygnować ze sprzętu AGD i prawdziwego łóżka, powinni Państwo zainwestować w przyczepę kempingową, którą można łatwo przetransportować w dogodnym dla siebie miejscu. Większość miejsc przyjaznych turystom posiada parkingi przeznaczone dla przyczep kempingowych, co oznacza, że możesz cieszyć się komfortowym pobytem gdziekolwiek jesteś.

Jeśli wyposażysz swój samochód w kilka dodatkowych elementów, takich jak dodatkowe lusterka wsteczne i wysokiej jakości zaczepy, transport przyczepy będzie o wiele łatwiejszy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z