Czy można umieścić samochód elektryczny w myjni samochodowej

Czy można umieścić samochód elektryczny w myjni samochodowej

Od najmłodszych lat uczono nas, że elektryczność i woda nie idą ze sobą w parze, co nasuwa pytanie, czy można przejechać samochodem elektrycznym przez myjnię? Cóż, można. Nie ma absolutnie żadnego powodu, aby nie brać swojego samochodu elektrycznego przez myjnię, ponieważ samochody elektryczne są zaprojektowane tak, aby były moczone i padały na nie tak samo jak na każdy inny samochód.

Samochody elektryczne mają swoje systemy elektryczne szczelnie zamknięte, co zapobiega kontaktowi wody z baterią i innymi istotnymi przewodami. Faktem jest, że samochody elektryczne są nawet lepsze niż samochody z silnikiem spalinowym, jeśli chodzi o wodę, ponieważ nie mają one tak wiele oddechów, jak normalne samochody.

Oznacza to, że samochód elektryczny wytrzyma zalanie znacznie lepiej niż samochód z silnikiem spalinowym. Elon Musk powiedział nawet sam, że Tesla Model S jest tak dobrze uszczelniona, że może faktycznie unosić się na wodzie. Be that is at may, DO NOT ATTEMPT to do this yourself.

Jednak istnieją pewne zawiłości dotyczące myjni samochodowych, które musisz znać, ponieważ niektóre z nich mogą uszkodzić twój samochód.

Z jakiego typu myjni powinienem skorzystać?

  • Myjnia samoobsługowa
  • Twoja lokalna myjnia
  • Mobilny Detailing
  • Automatyczna Myjnia Samochodowa

Myjnia samoobsługowa

Jednym z najpopularniejszych sposobów na umycie samochodu jest wzięcie go przez dobrą starą myjnię samoobsługową, która zazwyczaj jest najbardziej efektywną czasowo i niedrogą opcją. Te myjnie stacji paliw mają wszystkie odpowiednie narzędzia do pracy, co oznacza, że nie musisz się o nic martwić. Te stacje są tylko tak dobre, jak twoje umiejętności mycia samochodu.

  Który samochód hybrydowy ma najwięcej koni mechanicznych?

Pamiętaj, aby przejść przez wszystkie różne programy, jeśli chcesz, aby Twój samochód był tak czysty, jak to tylko możliwe. Te myjnie są szybkie i łatwe, zwykle są otwarte 24/7 i nie są drogie. Jednak mogą one również często być zatłoczone, ograniczone w opcjach, nie używają produktów najwyższej jakości, a czasami mogą łatwo porysować samochód.

Lokalna myjnia

Zabieranie samochodu do lokalnej myjni to stara szkoła. Ci faceci są od dziesięcioleci i zazwyczaj są naprawdę wykwalifikowani, jeśli chodzi o mycie samochodów. Mają również wszystkie urządzenia potrzebne i zazwyczaj nie spieszą się z samochodem, aż sprawią, że będzie błyszczeć. Jeśli robią dobrą robotę, prawdopodobnie wrócisz ponownie, co jest sytuacją korzystną dla obu stron.

Jako takie, te chłopaki mają tendencję do być naprawdę skrupulatny, aby nie zarysować swój samochód. Jednak mogą one być naprawdę drogie w czasach i jeśli są one dobre, są one prawdopodobnie będzie zajęty przez cały czas.

Mobile Car Detailing

W dzisiejszych czasach, nie trzeba nawet iść do myjni, jak myjnia może przyjść do Ciebie. Mobilny detailer jest osoba / grupa ludzi, którzy są gotowi przyjść do Ciebie i umyć swój samochód na podjeździe, co oznacza, że nie trzeba nawet podnieść palec. Firmy te mają tendencję do korzystania z najlepszych produktów i są najbardziej wykwalifikowani w swojej pracy.

Jest to niezwykle wygodne i oszczędza czas, aby ktoś przyszedł do Ciebie. Jednak te usługi są również zdecydowanie najdroższe, czasami kosztują kilka razy to, co zwykle trzeba zapłacić do lokalnego faceta myjni.

  Czy wszystkie nowe samochody mają kamery cofania?

Automatyczna myjnia Drive-In

Jeśli czas ma ogromne znaczenie, przejście przez automatyczną myjnię tunelową zawsze będzie najłatwiejszym i najszybszym sposobem na umycie samochodu. Wszystko, co musisz zrobić, to przyjechać na miejsce, czekać na swoją kolej, wejść do myjni, zapłacić i jesteś wolny, aby przejść. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nie powinno to zająć więcej niż 10 minut lub tak.

Jednak te usługi mają tendencję do bycia naprawdę podstawowymi z absolutnie żadną dbałością o szczegóły. Ludzie nie są zaangażowani w proces mycia samochodu, co często może być błędem. Niska jakość produktów, potencjalne zadrapania i otarcia są powszechne w tego typu myjniach.

Sekcja FAQ

Czy mogę umyć samochód elektryczny podczas ładowania?

Wierzcie lub nie, ale większość samochodów elektrycznych jest zaprojektowana do mycia podczas ładowania, ponieważ większość złączy ładowania samochodów elektrycznych jest wodoodporna. Jednak zawsze warto sprawdzić instrukcję obsługi właściciela, aby uzyskać wszelkie możliwe informacje dotyczące konkretnego samochodu. Jeśli nie musisz myć samochodu podczas ładowania, lepiej jest go odłączyć.

Zachowaj ostrożność, jeśli używasz myjki ciśnieniowej, ponieważ często mogą one być naprawdę mocne, do tego stopnia, że mogą przebić uszczelki, a nawet uszkodzić niektóre elementy elektryczne. W związku z tym nie należy kierować myjki ciśnieniowej w pobliże portu ładowania.

Jak samochody elektryczne radzą sobie w deszczu?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, samochody elektryczne radzą sobie w deszczu lepiej niż ich spalinowe odpowiedniki. Dzieje się tak dlatego, że samochody elektryczne mają wszystkie swoje elektryczne komponenty całkowicie zamknięte przed środowiskiem, a uszkodzenie ich przez wilgoć oznacza zwykle przebicie warstw po warstwach materiału ochronnego.

  Który samochód jest najbezpieczniejszy podczas kolizji?

W związku z tym, w razie wypadku można uszkodzić te elementy, ale normalna jazda, a nawet mniejsze wypadki nie powinny uszkodzić żadnego z tych elementów lub uczynić je podatnymi na uszkodzenia. Jeśli zdecydujesz się na jazdę samochodem elektrycznym w czasie powodzi, Twój samochód elektryczny jest zaprojektowany tak, aby wyłączyć całe zasilanie, jeśli jest to konieczne, aby zapobiec zwarciu. Tak czy inaczej, samochody elektryczne lepiej znoszą wodę i zalanie niż samochody z silnikiem spalinowym, ponieważ potrzebują więcej powietrza.

Czy samochody elektryczne rdzewieją?

Po tym jak ustaliliśmy, że elektryczny układ napędowy samochodu lepiej znosi kontakt z wodą, musimy teraz porozmawiać o reszcie samochodu. Ponieważ samochody elektryczne i samochody z silnikiem spalinowym są zwykle wykonane z ocynkowanej stali i powlekanego aluminium, są one całkowicie bezpieczne od korozji przez co najmniej dekadę lub dwie.

W związku z tym nie ma żadnej zauważalnej różnicy między samochodami elektrycznymi a spalinowymi, jeśli chodzi o rdzę.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z