Czy można używać klatki dla psa w samochodzie?

Podróżowanie z psem wydaje się świetnym pomysłem, ale zanim zdecydujesz się wyruszyć w taką podróż, musisz pamiętać, że puszczenie psa luzem w samochodzie jest bardzo niebezpieczne. Aby uniknąć takich sytuacji, upewnij się, że odpowiednio zabezpieczysz psa i zastosujesz się do kilku pomocnych wskazówek.

Bezpieczeństwo Twoje, Twoich pasażerów i Twojego psa powinno być dla Ciebie priorytetem. W związku z tym, znalezienie odpowiedniej klatki dla psa jest niezbędne. Mimo, że możesz wybrać wiele różnych szelek i osłon bagażnika, klatka dla psa jest prawdopodobnie najlepszym pomysłem, jeśli Twój pies nie jest zbyt duży.

Jeśli jednak posiadasz większego psa, lepiej kupić hatchbacka i zastosować specjalną przegrodę do bagażnika lub szelki dla psa. Na początku może to być dla psa pewnym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli wybierasz się w dłuższą podróż.

Jednak po pewnym czasie pies powinien poczuć się nieco bardziej komfortowo we wnętrzu klatki. Zanim kupisz klatkę dla psa, upewnij się, że jest ona na tyle duża, że pies może w niej wygodnie siedzieć i obracać się, każda mniejsza jest nie do przyjęcia.

Jak podróżować z psem

Zanim zaczniesz zabezpieczać skrzynię w samochodzie, upewnij się, że psu jest wygodnie i że ma wystarczająco dużo miejsca w skrzyni. Powinno się ją umieścić w określonych miejscach, aby nie mogła się toczyć po wnętrzu samochodu.

Klatka dla psa może być umieszczona zarówno na tylnych siedzeniach, jak i w bagażniku. Wszystko zależy od tego, jak wygodny jest pies i jaki typ samochodu prowadzisz. Jeśli jeździsz np. sedanem, nigdy nie umieszczaj skrzyni w bagażniku, jeśli jesteś właścicielem hatchbacka/estety, możesz umieścić skrzynię w bagażniku.

  Jaki jest najtańszy sposób na wysyłkę mojego samochodu?

Najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem zabezpieczenia psa jest postawienie specjalnej przegrody pomiędzy bagażnikiem a tylnymi siedzeniami. Jeśli Twój pies jest zbyt duży, możesz nawet pozwolić mu się trochę powłóczyć po bagażniku, ale upewnij się, że przegroda jest solidna i odpowiednio połączona.

Jak wspomniano wcześniej, sedany nie są zaprojektowane do towarzyszenia psu w obszarze bagażnika, a najlepszym sposobem na transport psa wewnątrz sedana jest użycie klatki dla psa. Postaraj się wybrać skrzynię wyższej jakości, umieść ją na tylnych siedzeniach i zapnij pasem bezpieczeństwa.

Spraw, by pies czuł się komfortowo

Kluczowym aspektem bezstresowego podróżowania jest zrelaksowany pies. A jeśli chcesz, aby Twój pies był zrelaksowany podczas długiej podróży, jest kilka wskazówek, które pomogą Ci w tej kwestii. Jeśli przyuczysz psa do korzystania z klatki, gdy jest młody, przyniesie Ci to korzyści, gdy będzie starszy.

Psy nie lubią czuć się uwięzione, dlatego też klatka powinna być odpowiednio duża. Ponadto powinna być przewiewna i pełna światła. Możesz również trenować z psem, regularnie odbywając z nim w klatce krótkie wycieczki po okolicy.

Jeśli będziesz to robić przez kilka tygodni, pies w końcu stanie się bardziej zrelaksowany. Istotne jest, aby pies myślał, że klatka jest w pewnym sensie schronieniem, więc postaraj się, aby była bardziej komfortowa, używając przyjaznych dla psa tkanin i zabawek, które nie mogą go zadławić lub zranić podczas podróży.

Zabezpieczanie klatki

Możesz zabezpieczyć skrzynię w bagażniku lub na tylnych siedzeniach, w zależności od wielkości psa i skrzyni. Jeśli posiadasz większego psa, staraj się nie wciskać skrzyni na tylne siedzenia, ponieważ pies musi mieć wystarczająco dużo miejsca, aby się obrócić i stanąć wewnątrz skrzyni.

  Najlepsze SUV-y na pierwszy samochód

Umieszczanie ogromnej skrzyni na tylnych siedzeniach może być również niebezpieczne i może zasłaniać widoczność, czego zawsze należy unikać. Jeśli zabezpieczasz mniejszego psa, pasy bezpieczeństwa na tylnym siedzeniu powinny wystarczyć. Wystarczy przewlec pas bezpieczeństwa przez specjalne pasy bezpieczeństwa na skrzyni i zapiąć klamrę.

Jeśli umieszczasz skrzynię w bagażniku, upewnij się, że wykładzina bagażnika nie jest zbyt śliska. Upewnij się również, że skrzynia jest przywiązana za pomocą haków mocujących, które zazwyczaj znajdują się w bagażnikach wszystkich nowszych samochodów. Sprawdź pasy bezpieczeństwa i wszystkie pasy mocujące przed wyruszeniem w podróż i za każdym razem, gdy wyruszasz w podróż.

Dział FAQ

Jak podróżować z kotem?

Jeśli podróżujesz samochodem, w 99% sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest użycie dedykowanej klatki dla kota. Upewnij się, że wcześniej spakowałeś wszystkie niezbędne zapasy i że kot jest karmiony co najmniej kilka godzin przed podróżą.

Jeśli wybierasz się w podróż samolotem, są dwa sposoby, aby Twój kot mógł podróżować. Albo razem z Tobą w kabinie, co jest zazwyczaj dużo droższe w porównaniu do umieszczenia kota w przestrzeni bagażowej. Warto również wspomnieć, że wiele linii lotniczych nie zezwala na przewóz zwierząt domowych w kabinie samolotu, z wyjątkiem kilku medycznych wyjątków.

Czy podróżowanie z nieposkromionym psem jest nielegalne?

W niektórych krajach, nie wolno podróżować z psem swobodnie poruszającym się wewnątrz samochodu, a logika tego jest prosta. Wiele wypadków pokazało, że nieposkromione psy mogą wyrządzić wiele szkód, zwłaszcza jeśli pies jest większy.

  Najlepszy samochód dla golfistów

Poza tym psy mogą odwracać uwagę od jazdy i jest to częsty powód, dla którego miało miejsce wiele wypadków samochodowych związanych z psami. W związku z tym bardzo wskazane jest, aby zabezpieczyć psa podczas podróży, a istnieje wiele różnych sposobów, aby to zrobić.

Czego nigdy nie należy robić podczas podróży z psem?

Po pierwsze i najważniejsze, nie zostawiaj psa w samochodzie w gorący letni dzień. Temperatura w samochodzie może bardzo szybko wzrosnąć, więc nawet jeśli zostawisz psa w samochodzie, upewnij się, że masz włączoną klimatyzację.

Co więcej, nie powinieneś nigdy karmić psa podczas podróży, ponieważ może to znacznie zwiększyć ryzyko zadławienia. Nie powinieneś również wypuszczać psa przez otwarte okno, ponieważ odłamki mogą wlecieć psu do oczu i spowodować znaczne szkody.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z