Czy osoba otyła może jeździć Porsche

Większość ludzi uważa, że kierowcy z nadwagą nie mają szans na komfortową jazdę samochodami sportowymi, ale jest to prawdą tylko w przypadku niektórych marek i modeli. Niektóre kompaktowe samochody sportowe, takie jak Mazda Miata, są dość bezlitosne zarówno dla wysokich, jak i grubych kierowców, ponieważ są zbyt ciasne.

Porsche z drugiej strony produkuje całkiem sporo dużych samochodów, takich jak Porsche Cayenne, Porsche Panamera, Porsche Macan i EV Taycan. Wszystkie cztery z nich są w stanie pomieścić zarówno nadwagę, jak i szczupłych kierowców bez żadnych problemów.

Większym pytaniem jest, czy jesteś w stanie zmieścić się w 911 lub nawet Cayman/Boxter. Biorąc pod uwagę fakt, że Porsche produkuje niezwykle funkcjonalne i ergonomiczne samochody, powinieneś być w stanie zmieścić się w obu z nich. 911 może wyglądać na mały i niewygodny, ale w rzeczywistości jest jednym z najwygodniejszych samochodów sportowych.

Cayman/Boxster to najciaśniejsze Porsche z nich wszystkich, ponieważ przypomina wspomnianą wcześniej Miatę. Jednak nawet one są znacznie większe od Miaty w środku, co oznacza, że tylko najwięksi kierowcy będą mieli z nimi problemy.

Duże modele Porsche – Cayenne, Panamera, Taycan, Macan

Każdy z tych czterech modeli jest więcej niż wystarczający dla 99% ludzi, ponieważ są tak samo przestronne jak inne samochody z ich segmentów. Cayenne to średniej wielkości SUV, który rywalizuje z takimi autami jak Mercedes GLE, BMW X5 i Audi Q7, co oznacza, że nie brakuje mu miejsca.

Porsche Panamera to czterodrzwiowy sedan, który prawdopodobnie oferuje największą przestrzeń do siedzenia spośród wszystkich modeli Porsche. Panamera siedzi znacznie niżej od ziemi w porównaniu do Cayenne, co może utrudniać łatwość wejścia. Ogólnie rzecz biorąc, Panamera jest prawdopodobnie więcej niż wystarczająco dla Ciebie.

  Najlepsze prezenty dla miłośników Porsche

Porsche Taycan to pierwsze Porsche EV, które dzieli platformę z Audi e-Tron GT. Przestrzennie, Taycan jest blisko Panamera, ale Panamera jest nieco bardziej przestronne w środku. Tak czy inaczej, Taycan powinien być w stanie łatwo pomieścić do czterech osób, bez względu na to, jak nadwaga jesteś.

Wreszcie, Macan jest „entry-level” Porsche, który rywalizuje z Audi Q5, Mercedesem GLE i BMW X1. Macan jest również bardzo przestronny dla większości ludzi, ale nie jest tak przestronny jak Cayenne, Taycan czy Panamera.

Sportowe samochody Porsche – 911 i Cayman/Boxster

Jak już wcześniej wspomniano, nie powinieneś się martwić, że nie zmieścisz się w większych modelach Porsche, ponieważ są one na równi z resztą przemysłu samochodowego. 911 i Cayman/Boxster są nieco trudniejsze, ponieważ są dużo niższe do ziemi z mniejszą przestrzenią nad głową.

911 jest większy niż Cayman, ale nie tak jak Panamera. Mimo to, 911 wydaje się pomieścić zarówno wyższych i nadwagę kierowców bez żadnych problemów, podczas gdy Cayman / Boxster czasami walczyć z wyższych kierowców, niekoniecznie nadwagi kierowców.

Te sportowe samochody Porsche są w większości skompromitowane, jeśli chodzi o przestrzeń nad głową i na ramionach, co oznacza, że fotele są po ciaśniejszej stronie. W końcu są to prawdziwe samochody sportowe, co oznacza, że siedzenia są mocno usztywnione, aby utrzymać Cię w pozycji pochylonej podczas pokonywania zakrętów.

Boxster jest najciaśniejszym Porsche z nich wszystkich, ponieważ materiałowy dach zjada więcej miejsca na głowę niż stały dach w Caymanie.

  Porsche vs. Lexus: Niezawodność

Grubi ludzie w samochodach sportowych – czy się zmieszczą?

To zależy od konkretnych modeli, ponieważ oferują one różne poziomy przestrzeni wewnętrznej w całej gamie. Na przykład, 911 i R8 są bardziej przestronne w porównaniu do Mazdy Miata lub Lamborghini Huracan. Możesz nawet powiedzieć, po prostu patrząc na te samochody, które z nich będą bardziej przestronne ogólnie.

Jeśli masz nadwagę i chcesz kupić sobie samochód sportowy, powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy i przetestować je wszystkie przez stosunkowo długi okres czasu. Potrzeba sporo kilometrów za kierownicą, aby dowiedzieć się, czy konkretny samochód jest w stanie dopasować się do Ciebie, ale początkowe wrażenia są ważne.

Zależy to również od tego, czy planujesz przewozić pasażerów na tylnych siedzeniach, ponieważ jeśli tak, zapomnij o 911 i przejdź do Panamera lub Cayenne. Samochody sportowe są kompromisem, jeśli chodzi o przestrzeń, i to jest mniej lub bardziej standardem we wszystkich samochodach sportowych.
Jeśli chcesz mieć samochód sportowy, który może zabrać do czterech pasażerów przez cały czas, idź do czegoś takiego jak Audi RS6 jak RS6 może łatwo pomieścić pasażerów wszystkich kształtów i rozmiarów, a także rywalizuje większość samochodów sportowych dla wydajności.

FAQ Section

Które samochody sportowe są najgorsze dla grubych ludzi?

Istnieje całkiem sporo samochodów sportowych, które są zbyt ciasne dla osób z nadwagą lub bardzo wysokich. Lamborgini produkuje niezwykle kompromisowe supersamochody, co oznacza, że powinieneś zapomnieć o zakupie Aventadora lub Huracana, jeśli jesteś naprawdę gruby.

  Czy Porsche Boxster ma twardy dach?

SUV Urus to zupełnie inna historia, ponieważ jest on mniej więcej taki sam jak Porsche Cayenne. Mazda Miata jest oczywiście nie do kupienia, podobnie jak Alpine A110, Alfa Romeo 4C i Fiat 124 Spyder.

Dlaczego samochody sportowe są tak ciasne wewnątrz?

Aby samochód był szybki zarówno w linii prostej, jak i na zakrętach, musi być lekki, nisko osadzony i szeroki. Mniejsza waga oznacza, że mniejsza siła pociągowa jest potrzebna, aby samochód jechał szybko. Niżej położony środek ciężkości poprawia wydajność aerodynamiczną, a jednocześnie sprawia, że samochód jest bardziej płaski w zakrętach.

Szersze samochody mają szerszy rozstaw kół, co oznacza, że rozkład masy jest lepszy i samochód jest bardziej stabilny.

Czy powinienem kupić Porsche?

Moim zdaniem Porsche produkuje najlepsze samochody na świecie, ponieważ są niezawodne, szybkie, luksusowe, zaawansowane technologicznie i bardzo dobrze utrzymują swoją wartość. Dobrze zadbane Porsche będzie służyło przez bardzo długi czas, a Porsche jest znane z tego, że oferuje materiały wykończeniowe, które są w stanie przetrwać próbę czasu.

Miałem okazję cieszyć się 2013 Porsche Cayenne innego dnia z więcej niż 150k mil na liczniku kilometrów i każdy kawałek wykończenia, skóry i aluminium nadal wygląda nieskazitelnie. Samochód nie skrzypi, nie grzechocze, a wszystko działa bez zarzutu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z