Czy parkowanie w garażu jest lepsze dla Twojego samochodu?

Bez względu na rodzaj posiadanego samochodu, zawsze lepiej jest parkować w garażu z wielu powodów. Parkowanie w garażu chroni samochód przed niekorzystnymi cyklami cieplnymi i warunkami pogodowymi. Co więcej, zmniejsza również prawdopodobieństwo kradzieży samochodu.

Niektóre typy samochodów, takie jak klasyczne samochody lub supersamochody powinny być zawsze przechowywane w garażu, ponieważ technologia lakiernicza stosowana w tych samochodach czasami nie jest w stanie wytrzymać ulewnego deszczu, ptasich kup lub soków z drzew. Oprócz samej farby, uszczelki drzwi i elementy elektryczne mogą również ulec uszkodzeniu z powodu narażenia na wilgoć.

Jeśli nie możesz zaparkować swojego samochodu w garażu, użyj wysokiej jakości pokrowca samochodowego, który ochroni Twój samochód przed wieloma potencjalnymi problemami. Utrzymuje on również samochód w czystości i dobrym wyglądzie zawsze wtedy, gdy trzeba go użyć.

Poza wszystkimi regularnymi korzyściami, jakie oferuje parking w garażu, prawdopodobnie zapłacisz niższą składkę ubezpieczeniową, jeśli parkujesz w garażu. W garażach jest też często ciepło, dzięki czemu elementy mechaniczne dłużej pozostają nasmarowane.

Parkowanie w garażu wspomaga długoterminową wydajność pojazdu

Jednym z największych katalizatorów zużycia jest pogoda. Ciągłe i długotrwałe cykle cieplne, w których temperatura spada do poziomu zamarzania w jednej części roku, a w drugiej wzrasta do poziomu palącego upału w lecie, odgrywają ogromną rolę w długoterminowej wydajności mechanicznej i elektrycznej.

Na przykład hamulce są podatne na przedwczesne rdzewienie, jeśli większość czasu spędzają na zewnątrz. Zimna pogoda, lód i wilgoć są w stanie stworzyć małe plamy rdzy w naprawdę krótkim czasie, zwłaszcza jeśli często jeździsz po drogach pokrytych solą.

  Jaki jest najbrzydszy samochód?

Oprócz hamulców, ekstremalne warunki pogodowe mogą również drastycznie obniżyć wydajność akumulatora samochodowego. Jeśli jest zbyt gorąco, płyny z akumulatora mogą częściowo odparować, co skutecznie skraca jego żywotność. Mroźna pogoda może również uszkodzić ogniwa akumulatora, a czasem nawet je zamrozić.

Opony są bardzo ważnym elementem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i osiągi, ponieważ to właśnie one przenoszą całą moc na podłoże. Przedłużona ekspozycja na słońce może spowodować przedwczesne suche gnicie, które zasadniczo zaczyna łamać ścianę boczną opony. Jeśli nie podejmie się odpowiednich działań, może to być poważny problem dla bezpieczeństwa.

Parkowanie w garażu pozwala zachować farbę i karoserię wolną od zarysowań i uszkodzeń

Poza wieloma problemami mechanicznymi i związanymi z osiągami samochodu, do których przyczyniają się ekstremalne warunki pogodowe, mogą one również uszkodzić lakier i karoserię. Nie chodzi tu tylko o wygląd zewnętrzny, ponieważ wnętrze samochodu również powinno być chronione przed słońcem, zwłaszcza jeśli jest to wnętrze skórzane w ciemnym kolorze.

Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się wszystkie samochody, jest rdzewienie. Bez względu na to, jak dobra jest ochrona fabryczna, po kilku dekadach ciągłego użytkowania, na pewno natkniesz się na plamę rdzy gdzieś na samochodzie, a większość z nich jest spowodowana utlenianiem spowodowanym ekspozycją na wilgoć.

Oprócz ekspozycji na wilgoć, ptasie odchody, owady i pozostałości pączków, soki z drzew są również podatne na uszkodzenia lakieru samochodu, jeśli nie są adresowane we wcześniejszych etapach. Grad jest również w stanie spowodować poważne uszkodzenia samochodu, tak bardzo, że czasami może nawet złamać przednią szybę.

  Czy na emeryturze lepiej kupić czy wziąć samochód w leasing?

Jeśli chodzi o wnętrze, długotrwała ekspozycja na słońce może drastycznie nagrzać wnętrze samochodu, a jeśli nie garażujesz swojego samochodu lub nie zakrywasz deski rozdzielczej, kierownicy i innych wrażliwych części, na pewno skończysz z zapieczonym wnętrzem.

Garażowanie zapewnia bezpieczeństwo Twojemu samochodowi

Jakość lakieru, brak rdzy, osiągi i nieskazitelnie wyglądające wnętrze nie są czymś, czym zawracałbyś sobie głowę, gdyby ktoś ukradł Twój samochód. Jeśli samochód jest zaparkowany w garażu, prawdopodobieństwo, że zostanie on zdewastowany lub skradziony, jest znacznie mniejsze.

Oprócz kradzieży samego samochodu, wiele osób doświadczyło wybitych szyb i brakujących telefonów komórkowych, laptopów i innych. Cokolwiek trzymasz w swoim samochodzie, staraj się trzymać to poza zasięgiem wzroku przez cały czas. Ale nawet takie scenariusze są znacznie mniej prawdopodobne w garażu.

Prawdopodobnie najbezpieczniej jest parkować samochód w garażu wyposażonym w monitoring, alarmy, szlabany i pracowników ochrony. Ale takie poziomy bezpieczeństwa są związane tylko z bardzo drogimi kolekcjami samochodów lub salonami samochodowymi.

Sekcja FAQ

Jak zapewnić bezpieczeństwo samochodowi zaparkowanemu na zewnątrz?

Po pierwsze i najważniejsze, zawsze zamykaj drzwi na klucz. Staraj się znaleźć spore miejsce parkingowe, które nie jest zbyt odosobnione lub słabo oświetlone. Zawsze upewnij się, że drzwi, okna, bagażnik i szyberdach są całkowicie szczelnie zamknięte, a cenne przedmioty schowaj, aby nie rzucały się w oczy.

Innym dobrym pomysłem jest zainwestowanie w urządzenie antykradzieżowe renomowanego producenta lub inny rodzaj wysokiej jakości systemu alarmowego. Staraj się parkować swój samochód w obszarze pokrytym kamerami bezpieczeństwa i nigdy nie zostawiaj samochodu na biegu jałowym.

  Co się stanie, gdy w samochodzie hybrydowym zabraknie baterii?

Czy zewnętrzny pokrowiec samochodowy jest tego wart?

Krótko mówiąc, tak. Zewnętrzne pokrowce samochodowe są wykonane, aby utrzymać samochód bezpieczny od uszkodzenia farby, uszkodzenia ekspozycji słonecznej, a oni zachować swój samochód czysty i poza zasięgiem wzroku. Jeśli Twoje miejsce parkingowe znajduje się pod drzewem, to zawsze jest dobry pomysł, aby pokryć samochód i oczyścić pokrywę się od czasu do czasu.

Jeśli nie planujesz używać swojego samochodu przez jakiś czas, pamiętaj, aby przykryć swój samochód przyzwoitej jakości pokrowcem samochodowym. Pokrowce samochodowe mogą również chronić samochód przed kradzieżą, zadrapaniami i gradem, jeśli są do tego specjalnie zaprojektowane.

Jakie typy samochodów nie powinny być nigdy parkowane na ulicy?

Niektóre samochody lepiej za wszelką cenę garażować. Bardzo wartościowe, kolekcjonerskie samochody sportowe, klasyczne i luksusowe nie są przeznaczone do parkowania na ulicy. W takich samochodach czasem stosuje się na przykład matowy lakier, a tego typu lakiery wymagają specjalnej metody czyszczenia.

Nie każdy jest entuzjastą samochodów, a smutną częścią tego jest to, że niektórzy ludzie mają tendencję do cieszenia się dewastacją cudzych rzeczy. Więc jeśli jesteś właścicielem jaskrawo kolorowe, głośne, i „obnoxious” supercar, jesteś prawdopodobnie natknie się na ludzi, którzy chcą uszkodzić swój samochód, i to jest o wiele łatwiejsze do zrobienia, jeśli samochód jest ulica zaparkowany.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z