Czy Peugeot 107 jest dobrym samochodem?

Peugeot 107

Peugeot 107 był kiedyś najmniejszym hatchbackiem w linii Peugeot, co oznacza, że Peugeot zaprzestał jego produkcji w 2014 roku, kiedy to został zastąpiony przez model 108, który niósł tę pochodnię aż do 2021 roku, kiedy to cała seria Peugeot „100” została doprowadzona do końca, aby lepiej skupić się na nieco większym 208. Czy zatem Peugeot 107 to dobry samochód?

107 jest dobrym samochodem z kilku wyraźnych powodów. Po pierwsze, jest wyposażony w silniki pochodzące z Toyoty, które nie są najlepszymi i najmocniejszymi silnikami na świecie, ale mogą przetrwać długi czas, jeśli są odpowiednio konserwowane. Pod względem stylistycznym 107 nie ma się czym chwalić, ponieważ jest to po prostu mały, stosunkowo wiekowy hatchback.

Peugeot nie był zbyt chętny do projektowania samochodów z charakterem, kiedy pojawił się 107, co przekłada się również na wnętrze. Wrażenia z jazdy są faktycznie dość zabawne, ponieważ 107 jest naprawdę lekki i porównywalnie zwinny. Niezawodność wydaje się być w porządku, dlatego 107 powinien być w stanie przetrwać długi czas.

Wartość, można teraz dostać jeden z tych za brudne tanie te dni, ale lepiej jest wydać trochę więcej, aby znaleźć samochód, który nie był nadużywany przez całe życie. Praktyczność jest fatalna, ponieważ 107 nie ma miejsca w bagażniku i nie ma miejsca na dosłownie wszystko oprócz kierowcy z przodu.

Peugeot 107 – Układ napędowy

107 jest oferowany z dwoma silnikami do wyboru, albo rzędowym 3-cylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 1.0L i mocy 69 KM i 68lb-ft momentu obrotowego lub wysokoprężnym silnikiem 1.4L HDi o mocy 54 KM i 95lb-ft momentu obrotowego. Większość modeli wyposażono w ordynarną 5-biegową skrzynię manualną i zestaw trzech pedałów, ale jako opcja dostępna była 5-biegowa skrzynia 2-Tronic.

  Wszystko o 2023 Peugeot 2008

Moc jest wysyłana tylko na przednie koła, a samochód powinien być w stanie zwrócić około 45-55MPG dla modelu benzynowego i do 60MPG dla wariantu wysokoprężnego. 107 waży poniżej 1,900lb lub 860kg, dlatego tak naprawdę nie potrzebuje aż tak dużej mocy, aby pojechać w dane miejsce. 95lb-ft momentu obrotowego z modelu diesel jest prawdopodobnie najlepszą wersją, aby przejść do.

Peugeot 107 – Design i prowadzenie

Nie trzeba być ekspertem od designu, aby zauważyć, że ludzie, którzy zaprojektowali 107 nie dbali zbytnio o to, aby samochód wyglądał godnie zapamiętania. Wygląda on jak każdy inny Peugeot z tej epoki, co oznacza, że nie wygląda zbyt dobrze. Wnętrze to ta sama historia, ale ergonomicznie jest to naprawdę dobre miejsce, ponieważ wszystko jest w idealnym zasięgu i jest funkcjonalne.

Wrażenia z jazdy są zabawne, ponieważ mały 107 jest zwinny i nippy i może być umieszczony przez wąskie szczeliny ruchu jak dart. Pozostaje zaskakująco płaski na zakrętach, ale nie będziesz go pchać, ponieważ jest tak mały, że czuje się niewygodnie. Jest również stosunkowo cichy i wygodny.

Peugeot 107 – Niezawodność i częste problemy

Peugeot 107 jest powszechnie uważany za samochód niezawodny, co oznacza, że powinien przetrwać próbę czasu, jeśli będziesz o niego odpowiednio dbał. Silnik może mieć kilka problemów z zaworem kontroli biegu jałowego lub katalizatorem, ale terminowa konserwacja powinna pomóc w rozwiązaniu tego problemu lub zminimalizowaniu problemów.

  Wszystko o 2023 Peugeot e-208

Pompa wspomagania kierownicy może zawieść, akumulator może się dość szybko wyczerpać, wskaźniki na desce rozdzielczej mogą zawieść, wydech może zardzewieć, a uszczelki drzwi i bagażnika mogą również przepuszczać wodę. Dlatego jeśli jesteś po dobrze użytym egzemplarzu, koniecznie sprawdź te.

Peugeot 107 – wartość i praktyczność

Możesz kupić Peugeot 107 za niewiele lub za nic w dzisiejszych czasach, ponieważ amortyzacja naprawdę zebrała swoje żniwo na 107. Jest to również tak mały samochód, że rynek nie jest tam dla starszych samochodów subcompact. W temacie przestrzeni, 107 nie ma jej wcale. Przednie fotele mogą pomieścić większą osobę dorosłą, ale tylne siedzenia są kiepskie. Możesz dostać 107 z 2-drzwiowymi lub 5-drzwiowymi drzwiami, ale to nie robi aż tak dużej różnicy.

Przestrzeń bagażnika jest mała i nie jest nadmiernie użyteczna, ale klapa tylna hatchback robi to przystępnie. Nie jest to samochód przeznaczony do dalekich podróży, ale jest to dobry samochód do normalnej jazdy międzymiastowej.

Sekcja FAQ

Czy Peugeot 107 to dobry samochód do kupienia?

Cóż, jeśli chcesz subkompaktowego miejskiego hatchbacka, który jest niedrogi w zakupie i niedrogi w utrzymaniu, to tak, 107 jest rzeczywiście dobrym zakupem. Jest to również dość niezawodny i wydajny samochód, co oznacza, że twoje ogólne koszty będą utrzymywane na minimalnym poziomie.

Pamiętaj jednak, aby wcześniej przetestować samochód, ponieważ wiele osób może być zirytowanych przestrzenią lub jej brakiem, jeśli chodzi o 107. 108 jest nieco lepszy, ale 208 powinien być punktem wyjścia dla każdego, kto ma powyżej 5’10”, a zwłaszcza tych, którzy często mają pasażerów na tylnych siedzeniach.

  Czy Peugeot 2008 to dobry samochód?

Czy Peugeot jest nowym 107?

Nie, nie jest. Model 208 jest już od dłuższego czasu na rynku, a jego przeznaczeniem było zajęcie miejsca pomiędzy serią „100” (106, 107, 108) a Peugeotem „300” (306, 307, 308). Oznacza to, że 208 jest porównywalnie większy i jest nadal w produkcji w porównaniu do 106, 107 i 108, które zostały zwolnione całkowicie z powrotem w 2021 roku. Mówi się, że Peugeot sprzedał Toyocie fabrykę, w której powstawały samochody serii „100”.

Jak bardzo bezpieczny jest Peugeot 107?

Jak na tak mały samochód, można by się spodziewać, że jest źle i tak jest. Model 107 otrzymał 3 na 5 gwiazdek od EURO NCAP, czyli najbardziej znanej europejskiej organizacji zajmującej się testami zderzeniowymi. NCAP stwierdziła, że 107 nie jest tak dobry, jeśli chodzi o ochronę dorosłych i pieszych, podczas gdy ochrona dzieci i funkcje wspomagające bezpieczeństwo są w porządku.

107 nie ma kolanowej poduszki powietrznej, nie ma bocznej poduszki powietrznej miednicy, nie ma przypomnienia o zapięciu pasów, a pasażerowie z tyłu prawie nie mają tylnej poduszki powietrznej głowy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z