Czy Peugeot 508 to dobry samochód?

Peugeot 508

Peugeot 508 to średni lub duży rodzinny sedan/estet, który ma nadzieję wyrwać sprzedaż z bardziej znamienitego segmentu premium executive sedan, który jest w większości zdominowany przez niemieckie marki. Tego typu samochody zazwyczaj mają tendencję do bycia jack wszystkich zawodów, co czyni je doskonałymi dla wielu różnych scenariuszy użytkowania, ale czy Peugeot 508 jest dobry samochód?

Peugeot 508 jest rzeczywiście dobrym samochodem, ponieważ podcina większość samochodów wymienionych powyżej zarówno w kosztach zakupu, jak i w następstwie konserwacji i innych kosztów eksploatacji. Oferowane silniki są obfite i mają tendencję do bycia wyrafinowanymi, dość wydajnymi i odpowiednio mocnymi jak na rozmiar samochodu.

Stylistyka nowego 508 jest z pewnością na czasie, zwłaszcza 508 GT, który zdecydowanie wybija się ponad swój limit wagowy. Równie dobrze prezentuje się wnętrze, w którym 508 wygląda niezwykle nowocześnie i posiada wszystkie niezbędne elementy zapewniające wygodę, komfort i luksus. W segmencie jakości wykonania nie dorównuje swoim niemieckim rywalom, ale można się tego spodziewać.

Wspomniany wcześniej 508 GT jest również naprawdę ciekawym samochodem do prowadzenia, podczas gdy inne wersje są wygodne i łatwe w prowadzeniu. 508 jest również więcej niż wystarczająco przestronny, co oznacza, że może być również używany do podwożenia ludzi bez żadnych problemów.

Peugeot 508 – Układ napędowy

Paleta silników Peugeot 508 składa się z modeli benzynowych, wysokoprężnych i hybrydowych. Silniki benzynowe to rzędowe 3-cylindrowe silniki 1.2L PureTech, które oferują 130 KM. Mocniejsze, 4-cylindrowe silniki PureTech 180 o pojemności 1,5 l oferują moc 180 KM, natomiast warianty PureTech 1,5 l oferują moc 225 KM. Możesz również uzyskać 508 z mniejszym 130 KM 1,5L HDi diesel lub mocniejszy 2,0L 4-cylindrowy diesel, który wypycha albo 160 KM lub 180 KM.

  Wszystko o 2023 Peugeot 5008

Wreszcie, 508 jest również dostępny jako hybryda. Podstawowy hybrydowy jest Hybrid 225 z 225 KM, podczas gdy bardziej potężny jest PSE 508 360 z 360 KM. FWD pochodzi z wszystkich modeli i można wybrać między ręczną lub automatyczną skrzynią biegów.

Wydajność jest dość dobry z 508, co oznacza, że można oczekiwać, aby uzyskać między 45 i 55MPG z modeli benzynowych, podczas gdy diesle mogą pchać do 70MPG na autostradzie. Modele hybrydowe osiągają ponad 160MPG, co jest rzeczywiście wyborem dla tych, którzy chcą czystszego i bardziej wydajnego doświadczenia.

Peugeot 508 – Design i jazda

Design-wise, nowy 508 jest naprawdę na punkcie, co oznacza, że może rywalizować z takimi jak niemiecki trio. Jest to zasługa nowego języka projektowania Peugeot, który wygląda nowocześnie i naprawdę ostro. Wnętrze jest również naprawdę dobrze wyglądające i dobrze wyposażone we wszystkie niezbędne technologie i funkcje komfortowe.

Wrażenia z jazdy są najlepsze w wersji GT, ponieważ 508 GT sprawia wrażenie bardziej rozrywkowego. Poza tym, 508 jest wygodny, łatwy do zrozumienia i dość dobrze izolowany, co czyni go idealnym do długich podróży autostradowych.

Peugeot 508 – Niezawodność i częste problemy

Peugeot 508 radzi sobie również dość dobrze, jeśli chodzi o niezawodność, ale są pewne problemy, które mogą zepsuć zabawę ogromnie, głównie w starszych modelach 508 1 gen. Obejmują one różne problemy elektryczne, które mogą być zarówno irytujące, jak i kosztowne. Obejmują one problemy z zamkami drzwi, wycieraczki, A / C, aparat fotograficzny, i wyrównania elektrody.

  Wszystko o Peugeot e-Rifter 2023

Inne problemy obejmują problemy z zawieszeniem, które mogą powodować dryfowanie samochodu, problemy z hamulcem ręcznym, problemy z dostaniem się wody do bagażnika oraz problemy z systemem ogrzewania, który może przeciekać.

Peugeot 508 – wartość i praktyczność

Peugeot 508 to także naprawdę dobra oferta, ponieważ ma bardzo przystępną cenę, biorąc pod uwagę to, co oferuje. Używane przykłady 1. generacji 508 są również naprawdę dobrze wycenione, co czyni je dobrymi samochodami używanymi. Należy jednak pamiętać, aby zwrócić szczególną uwagę na dokumentację serwisową samochodu i wspomniane problemy, ponieważ mogą one wpłynąć na wartość odsprzedaży samochodu ogromnie.

Praktyczność z 508 jest doskonała, ponieważ może łatwo usiąść cztery osoby dorosłe bez żadnych problemów. Bagażnik jest rozsądnej wielkości, a ogólna widoczność jest naprawdę dobra. Podsumowując, 508 jest naprawdę praktycznym samochodem, zarówno dla rodziny jak i dla biznesu.

Sekcja FAQ

Jak bezpieczny jest Peugeot 508?

Oficjalny certyfikat bezpieczeństwa EURO NCAP Peugeot 508 otrzymał ocenę 5 na 5 gwiazdek, co nie jest zaskoczeniem, ponieważ praktycznie wszystkie współczesne Peugeoty są bezpieczne i dobrze wykonane. Z wynikiem 96% w zakresie bezpieczeństwa dorosłych pasażerów, 508 jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów w swojej klasie, ale nie jest blisko czołówki, jeśli chodzi o niechronionych użytkowników dróg, dzięki wynikowi 71%.

508 jest również wyposażony we wszystkie niezbędne systemy bezpieczeństwa czynnego, które obejmują różne poduszki powietrzne, asystenta utrzymania pasa ruchu, kamery, automatyczne hamowanie, adaptacyjny tempomat, ostrzeżenie przed kolizją i wszystko inne, co pochodzi z samochodów XXI wieku.

  Wspólne problemy z Peugeot Rifter

Czy Peugeot 508 jest szybki?

Hybryda o mocy 225 KM może zrobić 0-60mph w około 8 sekund, diesel 508 o mocy 180 KM może zrobić 0-60mph w 8,6 sekundy, podczas gdy model benzynowy o najwyższej specyfikacji może zrobić 0-60mph w około 7,3 sekundy. Hybrydowy 360 jest zdecydowanie najszybszy z grupy, ponieważ osiąga 60mph z postoju w nieco poniżej 5,5 sekundy.

Podsumowując, 508 to rzeczywiście szybki samochód z odpowiednim silnikiem i specyfikacją wykończenia. Segment jest znany z oferowania znacznie szybszych samochodów ze świata Audi RS, BMW M i Mercedes AMG, ale te często mogą kosztować dwa lub nawet trzy razy więcej pieniędzy.

Czy powinienem kupić Peugeot 508?

Jeśli jesteś po wygodnym, dużym i przestronnym rodzinnym sedanie/estetce, 508 jest naprawdę dobrym samochodem. Fakt, że oferuje podobne doświadczenie zbyt dużo droższe niemieckie premium executive sedanów sprawia, że jest siłą, z którą należy się liczyć. Nawet jeśli plakietka Peugeot nie niesie ze sobą tego samego poziomu luksusu, 508 wybija się znacznie ponad swój limit wagowy.

Jeśli chcesz doświadczyć najbardziej luksusowego sedana, 508 Cię nie zadowoli. Jednakże, jeśli chcesz wszystko, co można dostać w droższym niemieckim samochodzie, ale bez płacenia ceny, 508 jest doskonałym wyborem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z