Czy Polestar to dobry samochód dla niskiej osoby?

Polestar 2 jest obecnie jednym z najgorętszych samochodów elektrycznych na rynku dzięki swojemu uroczemu, ale niedopowiedzianemu wyglądowi zewnętrznemu, intuicyjnemu wnętrzu, stosunkowo przystępnej cenie i ogólnie wyrafinowanym wrażeniom z jazdy. Polestar 2 jest technicznie samochodem średniej wielkości, co sprawia, że stanowi idealną równowagę pomiędzy przestrzenią a wygodą.

Oznacza to, że Polestar 2 jest wystarczająco duży nawet dla najwyższych kierowców, a jednocześnie wystarczająco kompaktowy dla tych najniższych. Dzięki niezliczonym możliwościom regulacji pozycji kierowcy, we wnętrzu Polestara 2 można się wygodnie rozsiąść bez konieczności rezygnacji z miejsca na tylnych siedzeniach lub dostępu do elementów sterujących.

Polestar 2 oferuje nieco dojrzałe podejście do produkcji samochodu elektrycznego, ponieważ nie jest obłożony dużymi i trudnymi w obsłudze ekranami, ponieważ bazuje na sprawdzonej i przetestowanej formule Volvo. Do tego dochodzą zwinne wrażenia z jazdy i kilka konfiguracji układu napędowego.

W każdym razie w Polestarze 2 można czuć się komfortowo, niezależnie od tego, czy jest się niskiego czy wysokiego wzrostu, dzięki dostępnym regulacjom. To przyjemny samochód do jazdy zarówno po autostradzie, jak i po mieście, ponieważ oferuje komfortową wysokość jazdy z oczywistą przewagą komfortu.

The Polestar 2 – Przegląd

Samochody elektryczne są obecnie najgorętszym tematem w branży motoryzacyjnej, co oznacza, że każdy i jego babcia skupiają się na stworzeniu „nowej generacji” EV. Praktycznie nie ma dnia bez premiery EV, co oznacza, że cały przemysł motoryzacyjny robi teraz pewny krok w kierunku dekarbonizacji przyszłości.

Polestar oferuje obecnie model Polestar 2 jako jedyny prawdziwie „masowy” samochód produkcyjny, po którym wkrótce powinny pojawić się 3 kolejne modele. Polestar 2 jest mocno pozycjonowany w segmencie codziennych samochodów elektrycznych, do którego należą również Tesla Model 3, Hyundai IONIQ i Kia EV6.

  Polestar vs Mercedes niezawodność - co jest lepsze?

Polestar dostępny jest z dwiema bateriami do wyboru: standardową 64 kWh lub większą 78 kWh dla większego zasięgu. Moc wyjściowa waha się od 165 kW aż do 300 kW w modelu top-end. Powinno to wystarczyć Polestarowi 2 do przejechania około 270 mil wg WLTP na jednym ładowaniu.

Szybkie ładowanie o mocy 140 kW pozwala na naładowanie Polestara 2 od 10% do 80% w nieco ponad pół godziny, podczas gdy standardowe gniazdko domowe napełnia samochód w 12 godzin.

Polestar 2 – przestrzeń, ergonomia i praktyczność

Nieważne jak dobrze wyglądający lub zaawansowany technologicznie może być samochód, jeśli nie oferuje odpowiedniej ilości miejsca we wnętrzu i przestrzeni ładunkowej, nie sprzeda się. Dlatego Polestar zdecydował się zaprojektować Polestara 2 w taki sposób, aby mógł zadowolić niemal każdy typ klienta.

Oznacza to, że Polestar 2 oferuje wystarczająco dużo miejsca dla wyższych kierowców, a jednocześnie nie jest zbyt duży, aby niższy kierowca czuł się jak za kierownicą półciężarówki. Deska rozdzielcza jest umieszczona wysoko i dumnie, co może potencjalnie ograniczać przestrzeń na nogi dla najwyższych kierowców, natomiast niżsi kierowcy nie powinni się o nic martwić.

Polestar 2 oferuje również 12,3 stopy sześciennej przestrzeni bagażnika, co niekoniecznie jest powodem do chwalenia się, jednak posiada również więcej miejsca z przodu, co sprawia, że jest bardziej zgodny z resztą segmentu.

Samochód jest łatwy do wsiadania i wysiadania, ponieważ oferuje lekko, ale nie przesadnie podniesioną pozycję za kierownicą, która zapewnia również świetną widoczność i zwrotność.

  Czy Polestar to dobry samochód dla wysokiej osoby?

The Polestar 2 – cena i konkurencja

Sugerowana cena detaliczna podstawowego Polestara 2 wynosi 45 900 dolarów, ale jeśli chcesz model o większym zasięgu, będziesz musiał zapłacić nieco poniżej 50 000 dolarów. Jednak ostatnie federalne ulgi podatkowe powinny umożliwić Ci skorzystanie z dodatkowej zachęty w wysokości 7 500 dolarów, jeśli zdecydujesz się na zakup EV.

Istnieje wiele opcji, które można uzyskać dla Polestar 2 i w pełni wyposażone Polestar 2 model dalekiego zasięgu może łatwo kosztować więcej niż 65k dolarów. Tak czy inaczej, wszystkie te ceny nie zawierają opłat za miejsce przeznaczenia i są również podatne na zmiany.

Polestar 2 jest bezpośrednio pozycjonowany przeciwko Hyundai IONIQ, Kia EV6 i Tesla Model 3. Polestar 2 jest najbardziej wyrafinowany z partii, ponieważ czuje się dorosły i oferuje najwyższą jakość materiałów. Tesla jest najbardziej popularna, podczas gdy dwie japońskie opcje nie są tak pożądane.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Polestar 2?

Jeśli szukasz wyrafinowanej, a jednocześnie odważnej perspektywy posiadania EV w ogóle, Polestar 2 powinien znaleźć się na Twoim radarze. Ten szwedzki samochód jest jednak skierowany głównie do bardziej stonowanych klientów, ponieważ na tle innych pojazdów elektrycznych wygląda trochę niewidocznie.

Jest to zarówno dobra, jak i zła rzecz, co oznacza, że powinno to odgrywać dużą rolę, jeśli chodzi o to, jak bardzo pożądany jest ten samochód. Tak czy inaczej, jest to piękny EV do jazdy z wyraźnym naciskiem na łatwość użytkowania i wyrafinowanie.

  Jaka jest różnica między Polestar 1 i 2?

Dlaczego powinienem wybrać Teslę Model 3 zamiast Polestara 2?

Powinieneś wybrać Teslę Model 3, ponieważ jest to „najlepszy” samochód do kupienia w tej chwili, dzięki dostępowi do niezawodnej infrastruktury ładowania, a także dlatego, że korzysta z tego, że jest najpopularniejszym samochodem elektrycznym na rynku.

Możliwość podjechania do lokalnego superładowarki Tesli jest o wiele lepsza niż znalezienie zewnętrznej ładowarki dla Polestara 2. Co więcej, Tesla Model 3 daje więcej radości z jazdy i oferuje bardziej odważny wygląd zewnętrzny i wewnętrzny.

Czy powinienem kupić samochód elektryczny w 2022 roku?

Powinieneś kupić samochód elektryczny, jeśli chcesz i jesteś w stanie całkowicie wykorzystać platformę EV. Oznacza to możliwość regularnego ładowania samochodu i polegania na hamowaniu odzyskowym, aby zmaksymalizować całkowity zasięg. Jeśli możesz to zrobić bez większych problemów, powinieneś rozważyć zakup samochodu elektrycznego jako następnego samochodu.

Jeśli jednak jeździsz na długich dystansach i nie chcesz myśleć o prostych czynnościach, takich jak tankowanie samochodu, lepiej na razie pominąć zakup samochodu elektrycznego.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z