Czy Polestar to dobry samochód dla wysokiej osoby?

Wysokie osoby mają zupełnie inne priorytety, na które muszą zwracać uwagę podczas zakupów nowego samochodu. Mimo, że możesz być zainteresowany subkompaktowym hatchbackiem, nawet nie myśląc o tym, czy się zmieścisz czy nie, wysoka osoba prawie zawsze będzie miała ciasno w takim samochodzie.

Biorąc pod uwagę fakt, że EV cieszą się ostatnio rosnącą popularnością, mimo że nie ma ich na rynku zbyt wiele, rozsądnie jest rozważyć zakup Polestara 2 zarówno jako niższy, jak i wyższy kierowca. W końcu model ten wydaje się dość podobny do Volvo, co oznacza, że powinien oferować mnóstwo miejsca, tak jak większość Volvo.

Tak też jest w przypadku Polestara 2, ponieważ z łatwością pomieści zarówno wyższych, jak i niższych kierowców. Projekt wnętrza jest nieco ciężki na konsoli środkowej, która jest raczej wysoka i mięsista, co może utrudniać komfort nóg podczas dłuższych podróży, ale większość forów internetowych uważa, że to nie problem.

Polestar 2 wyposażony jest w wygodne fotele, które są regulowane w wielu kierunkach, podobnie jak kierownica, co oznacza, że można zmienić pozycję jazdy, aby znaleźć odpowiednie dopasowanie dla Ciebie. Reszta wnętrza Polestara 2 jest również duża i przestronna, co oznacza, że nie powinieneś się martwić o przestrzeń.

Polestar 2 – Przegląd

Polestar 2 to pierwszy prawdziwie seryjnie produkowany model Polestara, co oznacza, że firma Polestar zadbała o to, aby ich pionierski samochód był wszystkim, na co wszyscy liczyli. Wygląda ładnie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, oferuje dużo miejsca, wiele sprytnych i zaawansowanych gadżetów i technologii, a jednocześnie ma duży zasięg.

  Jaka jest różnica między Polestar 1 i 2?

W modelu Polestar 2 zastosowano akumulator o pojemności 75 kWh, ale w tańszych modelach dostępny jest również mniejszy akumulator o pojemności 68 kWh. Najmocniejsze modele oferują około 300 kW mocy, podczas gdy najmniejsze mieszczą się w przedziale 165-170 kW.

Samochód posiada również lekko podniesioną pozycję za kierownicą, która sprzyja wyższym kierowcom, ponieważ czyni samochód nieco bardziej dostępnym i łatwiejszym dla kolan. Cena samochodu zaczyna się od 38 400 dolarów, co stawia go w bezpośredniej konkurencji z Teslą Model 3.

Polestar 2 to samochód dający dużo frajdy z jazdy, ponieważ większość swojej masy pakuje nisko. Model Polestar 2 o dużym zasięgu jest w stanie przejechać około 270 mil na jednym ładowaniu, a ładowanie od 10% do 80% za pomocą szybkiej ładowarki 140kW zajmuje około pół godziny.

The Polestar 2 – Przestrzeń i komfort

Jeśli jesteś wysokim kierowcą, powinieneś być w stanie osiągnąć dość wygodną pozycję za kierownicą Polestara 2, ponieważ samochód oferuje wiele możliwości regulacji zarówno foteli, jak i kierownicy. Drzwi otwierają się szeroko, co oznacza, że wsiadanie do Polestara 2 jest łatwe i przyjemne.

Wszystkie oferowane fotele są równie duże i przestronne, poza tylnym środkowym siedzeniem, które nie jest zbyt przyjazne dla wysokich pasażerów. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ większość tylnych środkowych siedzeń jest właśnie taka. Samochód jest szeroki, ale nie przesadnie, co oznacza, że jazda po mieście lub wąskich uliczkach nie powinna być trudna.

  Polestar vs Jaguar niezawodność - co jest lepsze?

Polestar 2 jest w 100% skoncentrowany na komforcie, co oznacza, że zawieszenie jest płynne i spójne. Ogólna widoczność jest również świetna, ponieważ pozycja za kierownicą jest nieco wyższa niż zwykle, wszystkie okna są duże, a ogólny kształt jest raczej pudełkowaty.

Konkurencja – Tesla Model 3, Hyundai IONIQ, Kia EV6

Polestar umieścił Polestar 2 w prawdopodobnie najbardziej konkurencyjnym segmencie EV, ponieważ konkuruje on bezpośrednio z takimi modelami jak Tesla Model 3, Hyundai IONIQ i nadchodząca Kia EV6. Wszystkie trzy z tych samochodów oferują nieco inne cechy, które teraz porównamy.

Model 3 jest najbardziej wygodne i najbardziej popularny pick z grupy, a jednocześnie jest najbardziej sportowy jeden do jazdy. Jesteś w stanie skorzystać z niezawodnej sieci supercharger Tesli i wersja Wydajność jest najbardziej potężny jeden z partii.

Hyundai IONIQ jest najbardziej miejskim samochodem z całej partii, podczas gdy Kia EV6 jest gdzieś pomiędzy IONIQ i Tesla Model 3, jeśli chodzi o sportowy charakter i emocje. Polestar 2 może być najwygodniejszym samochodem z całej gromady, podczas gdy Model 3 jest najlepszą opcją, ponieważ Tesle są tak łatwe w obsłudze.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Polestar 2?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem samochodu elektrycznego i uwielbiasz samochody Volvo, Polestar 2 jest idealnym samochodem dla Ciebie. Dzięki maksymalnemu zasięgowi 270 mil Polestar jest bardziej trwały niż Model, a przy tym bardziej komfortowy.

Wygląd zewnętrzny może być dla niektórych nieco pudełkowaty i niewyszukany, ale w większości przypadków spełnia swoje zadanie. Podsumowując, powinieneś kupić Polestara 2, jeśli uważasz, że może on zaspokoić Twoje codzienne potrzeby i jeśli podoba Ci się styl wnętrza i wygląd zewnętrzny oraz technologia.

  Jak długo wytrzymuje bateria Polestar?

Co czyni dobry samochód elektrycznym?

Biorąc pod uwagę, że prawie każda marka ma swoją wersję samochodu elektrycznego, warto zastanowić się, co sprawia, że EV jest dobry. Przede wszystkim nie może kosztować zbyt wiele pieniędzy, ponieważ EV już teraz kosztują znacznie więcej niż porównywalny samochód z silnikiem spalinowym.

Samochód powinien również dobrze wyglądać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, ponieważ segment EV jest pełen ciekawych i innowacyjnych decyzji projektowych. Powinien być w stanie zaoferować zarówno szybkie czasy przyspieszenia, szybkie czasy ładowania, jak i duży zasięg, nie sprawiając przy tym wrażenia niewyszukanego lub zbyt trudnego w prowadzeniu.

Czy powinienem kupić hybrydę plug-in zamiast EV?

Hybryda plug-in jest przeznaczona dla tych, którzy nie są jeszcze gotowi na pełne przejście na EV, co oznacza, że służą one jako odskocznia. To powiedziawszy, jeśli nie jesteś gotowy na EV jeszcze chcesz przetestować wody, powinieneś kupić plug-in nad EV.

Z drugiej strony, jeśli jesteś już świadomy tego, co trzeba posiadać EV i uważasz, że można i chcesz, powinieneś skakać prosto na EV i zapomnieć o plug-in hybrid.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z