Czy Porsche 718 Boxster to dobry samochód?

Czy Porsche 718 Boxster to dobry samochód?

Porsche 718 Boxster to najnowszy dwumiejscowy model Boxstera, którego celem jest połączenie wydajności ze sportowym charakterem poprzez zastosowanie po raz pierwszy w Boxsterze silnika czterocylindrowego. Spotkało się to ze sporym buntem wśród entuzjastów Porsche, ale na szczęście Porsche zachowało wysokoobrotowe silniki 6-cylindrowe dla topowych modeli 718.

Czy Porsche 718 Boxster to dobry samochód? Tak, Porsche 718 Boxster to naprawdę dobry samochód i może być śmiało uznany za jeden z najlepszych samochodów w swojej klasie, jeśli nie najlepszy. Na początek, Boxster jest dostępny z kilkoma różnymi silnikami, a pochodząca z 911 GT3 płaska szóstka w modelach GTS i Spyder to czysta motoryzacyjna rozkosz.

Samochód wygląda świetnie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz i jest wypełniony mnóstwem materiałów wysokiej jakości. 718 Boxster prowadzi się lepiej niż większość samochodów z tego segmentu, ponieważ Porsche wie, jak stworzyć wysokiej jakości samochód sportowy. Może i 718 nie ma dachu typu hardtop, ale na zakrętach zachowuje się płasko i nie odczuwa znacznego przechyłu nadwozia.

Niezawodność jest również przyzwoita, ale są pewne problemy, o których warto wspomnieć. Praktyczność jest również dobra jak na 2-miejscowego roadstera, a to za sprawą bagażnika zarówno z przodu, jak i z tyłu. Samochód może być nieco zbyt ciasny dla najwyższych osób, ale kierowcy o przeciętnym wzroście powinni poradzić sobie bez problemu.

Porsche 718 Boxster – Układ napędowy

Linia silników Porsche 718 Boxster rozpoczyna się od zwykłego Boxstera, który oferuje czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 l i mocy 299 KM. Drugi w kolejności jest Boxster S z czterocylindrowym silnikiem 2,5 l o mocy 350 KM. W modelu 718 Boxster T również zastosowano silnik 2,0 l, taki jak w podstawowym modelu Boxster, czyli o mocy 299 KM.

  Czy Porsche jest drogie w utrzymaniu?

Porsche 718 GTS to model średniej klasy, wyposażony w silnik 2,5 l Boxster-4 o mocy 365 KM, ale odświeżony w połowie cyklu model GTS otrzymał płaski, 6-cylindrowy silnik 4,0 l z GT3 o mocy 400 KM. Najwyższym modelem Porsche 718 Boxster jest Boxster Spyder, który również wykorzystuje płaski, 6-cylindrowy silnik 4,0 l o mocy 420 KM i jest prawdopodobnie jednym z najlepszych modeli Boxstera wszech czasów.

Wszystkie modele Boxstera mają napęd na tylne koła i są montowane pośrodku silnika. Dostępne są z 6-biegową manualną skrzynią biegów z krótkim skokiem lub dwusprzęgłową skrzynią Porsche PDK z funkcją launch control. 4-cylindrowe modele Boxstera są zdecydowanie najbardziej wydajne, ale to ich jedyna przewaga nad jednostkami 6-cylindrowymi.

Porsche 718 Boxster – Design i podwozie

Wygląd 718 Boxster nawiązuje do wszystkich poprzednich modeli Boxster dzięki rozpoznawalnej sylwetce i parze lekko owalnych reflektorów. Boxster otrzymuje miękki dach, który można łatwo schować, a wtedy samochód wygląda jeszcze lepiej. Wnętrze wypełniają wysokiej jakości materiały, takie jak skóra, aluminium, włókno węglowe i Alcantara.

Podwozie 718 Boxster jest prawdopodobnie jedną z jego najmocniejszych stron, ponieważ jest to tak dobrze wyważony samochód. Każdy, kto prowadził 718, twierdził, że jest to jeden z najlepiej wyważonych samochodów na świecie. Zawieszenie jest sztywne, ale nie na tyle, aby ucierpiała na tym codzienna jazda.

Porsche 718 Boxster – Niezawodność i typowe problemy

Porsche 718 Boxster to przyzwoicie niezawodny samochód, ale zdarzają mu się pewne problemy, o których warto wspomnieć. Porsche znane jest z tego, że jest samochodem wymagającym dużej konserwacji i 718 Boxster nie jest pod tym względem inny. Jednak prawdą jest również, że części zamienne Porsche mają dłuższą żywotność niż części zamienne większości marek, więc dostajesz coś w zamian.

  Dlaczego Porsche są tak zawodne?

Najczęstsze problemy związane z Porsche 718 Boxster dotyczą skrzyni biegów, wyposażenia, jakości lakieru, przegrzewania się i klimatyzacji. Pamiętaj, aby dbać o swoje 718 najlepiej jak potrafisz, w przeciwnym razie w końcu ulegnie awarii.

Porsche 718 Boxster – wartość i praktyczność

Ceny Boxstera z roku 2022 zaczynają się od 62 200 USD, podczas gdy topowy Boxster Spyder kosztuje 97 300 USD. Edycja specjalna 25-letniego Boxstera GTS kosztuje około 1000 dolarów więcej niż Boxster Spyder. Podsumowując, są to drogie samochody, a niektórzy mogą twierdzić, że zbyt drogie jak na swoją wielkość, ale zachowują swoją wartość naprawdę dobrze, zwłaszcza modele 6-cylindrowe.

Praktyczność jest zarówno dobra, jak i zła, ponieważ 718 jest samochodem kompaktowym i nie może pomieścić zbyt wielu rzeczy. Oferowana przestrzeń jest niewielka, co oznacza, że wyżsi kierowcy mogą mieć problemy. Dobrą stroną jest to, że 718 ma zarówno przedni, jak i tylny bagażnik, co dodatkowo zwiększa praktyczność samochodu.

Sekcja FAQ

Które Porsche 718 Boxster jest najlepsze?

Mimo że limitowana edycja Boxstera GTS z okazji 25-lecia jest najdroższym modelem GTS, jaki można kupić, Boxster Spyder jest najlepszym modelem, ponieważ oferuje najwięcej mocy i daje najwięcej radości z jazdy. Ponadto, Boxster Spyder jest najwyższym modelem Boxstera, więc sensowne jest, aby był najlepszym modelem ze wszystkich.

Model z okazji 25-lecia jest również świetny, ale nie różni się zbytnio od standardowego Boxstera GTS. Tak czy inaczej, wszystkie 6-cylindrowe modele 718 Boxster są niesamowite i mało kto jest w stanie to zakwestionować.

  Czy Porsche Cayenne jest dobre w terenie

Jaka jest różnica między Porsche Boxster i Cayman?

Zasadnicza różnica między nimi polega na tym, że Cayman to dwumiejscowy samochód sportowy z twardym dachem, a Boxster to dwumiejscowy kabriolet. Jest to zasadniczo główna różnica mechaniczna między nimi. Można jednak stwierdzić, że Cayman jest bardziej sztywną opcją z tych dwóch.

Dlatego właśnie można kupić Caymana GT4 RS, który jest najbardziej wydajnym modelem 718 na rynku. Ceny GT4 RS zaczynają się od 143 050 dolarów, co wystarcza na zakup dwóch dobrze wyposażonych podstawowych modeli Boxstera.

Czy Porsche Boxster to bezpieczny samochód?

Mimo że większość ludzi uważa, że Boxster nie jest bezpiecznym samochodem, to jednak jest. Organizacje zajmujące się badaniami zderzeniowymi nieczęsto testują samochody niskonakładowe, ale według IIHS Boxster otrzymał 5 gwiazdek w prawie wszystkich kategoriach.

Tak, Boxster może nie wydawać się najbezpieczniejszym samochodem na drodze, ale Porsche jest znane z produkcji jednych z najbardziej zaawansowanych technicznie samochodów na świecie, które mogą z łatwością zmylić oko.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z