Czy Porsche Boxster to dobry kierowca na co dzień?

Czy Porsche Boxster to dobry kierowca na co dzień?

Codzienny kierowca to samochód, którym jeździ się codziennie do różnych przyziemnych zadań, co oznacza, że powinien on być wszechstronny i zapewniać komfort, bezpieczeństwo i łatwość prowadzenia.

Codzienny kierowca jest samochód, który gromadzi wiele mil, idzie na wszystkich rodzajach nawierzchni i jest na zewnątrz i o dla większości jego życia. Codzienny kierowca powinien być dość wydajny i niezawodny, coś jak Porsche Macan lub Porsche Cayenne.

Porsche Boxster jako codzienny kierowca jest w większości przypadków trochę naciągany. Porsche Boxster to dość kompaktowe, 2-miejscowe roadstery, które są zwykle napędzane tylko w weekendy i w letnich/cieplejszych okresach roku. Boxster kosztuje również więcej niż przeciętny amerykański kierowca codzienny.

Sądząc po wielu sklepach internetowych, przeciętny obywatel USA przejeżdża rocznie 10 tys. mil, a 5-letnie Porsche Boxster amortyzuje się o 50%. Jeśli połączyć te dwie zmienne, Boxster jest dobrym codziennym kierowcą tylko dla nielicznych klientów, którzy są gotowi pójść na kompromis.

Praktyczność Porsche Boxster

Jedną z głównych cech codziennego kierowcy jest przyzwoita praktyczność dla siebie, pasażerów i przyzwoitej ilości bagażu. Porsche Boxster jest niepraktyczne w niemal każdym możliwym scenariuszu użytkowania, ponieważ oferuje tylko dwa fotele, niewiele miejsca na nogi i głowę oraz dość kompaktowy bagażnik.

Przestrzeń bagażowa nie jest wystarczająca dla 99% osób, ale Porsche Boxster oferuje dwa kufry! Dzięki silnikowi zamontowanemu pośrodku, Boxster oferuje bagażnik z przodu i z tyłu, a połączona przestrzeń w ofercie jest lepsza niż to, co można znaleźć w większym Porsche 911, ale nadal dość kompaktowe.

Jednak niewygodny kształt bagażnika wymaga, aby używać głównie miękkich toreb bagażowych lub specjalnie ukształtowanej twardej torby bagażowej, jeśli chcesz całkowicie wykorzystać przestrzeń bagażnika. Przestrzeń nad głową w Boxsterze jest ograniczona dla większych dorosłych, oznacza to, że jeśli nie jeździsz z otwartym topem przez cały czas, nie warto.

  Czy Porsche Cayenne jest dobre w terenie

Dobrą rzeczą jest to, że Boxster jest dość kompaktowy samochód w ogóle i widoczność jest przyzwoita. Porsche Boxster zmieści się w prawie każdym miejscu parkingowym, a najnowsze Boxstery oferują również pewne udogodnienia, takie jak kamery i czujniki parkowania, które jeszcze bardziej zwiększają praktyczność.

Technologia, komfort i bezpieczeństwo Porsche Boxster

Dzisiejsze samochody do codziennej jazdy są naszpikowane niesamowitą technologią i wygodnymi udogodnieniami. Świetny system stereo, oświetlenie ambientowe, wielostrefowa kontrola klimatu, elektryczne fotele, podgrzewane i chłodzone siedzenia, wiele zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę, w tym aktywny system wspomagania utrzymania się na pasie ruchu, automatyczny tempomat, system crash pre-sense itp.

Porsche Boxster to samochód dość kompromisowy w tym sensie, że oferuje tylko kilka z tych funkcji. Wynika to głównie z faktu, że najnowszy 718 Boxster jest w sprzedaży od 6 lat, a nowy Boxster ma być wkrótce ujawniony. Ale, Boxster nie oferuje świetny system stereo, dwustrefowa kontrola klimatu i podgrzewane fotele.

Niektóre ADAS są dostępne, ale większość z nich to funkcje opcjonalne. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Boxster jest dobrze sprawdzonym podwoziem, a wyniki bezpieczeństwa Porsche Boxster są bardziej niż nieugięte. Boxster oferuje tylko kilka nowoczesnych technologii, komfortu i bezpieczeństwa, głównie dlatego, że zbliża się do końca swojego życia.

Oczekuje się, że nowy Boxster będzie oferował wszystkie najnowsze funkcje i znaczną aktualizację, jeśli chodzi o technologię, luksus i system informacyjno-rozrywkowy.

Porsche Boxster – niezawodność, jakość wykonania, trwałość i osiągi.

  Wszystko, co musisz wiedzieć o sprawdzaniu numeru silnika Porsche 911

To, co Porsche robi najlepiej, to niezawodność i jakość wykonania, ponieważ prawie wszystkie modele Porsche są o wiele bardziej niezawodne niż większość niemieckich samochodów luksusowych. Większość Porsche Boxsterów jest niezawodna, a te, które nie są, są dobrze znane i dobrze udokumentowane w Internecie.

Jakość wykonania to również obszar, w którym Porsche nie przestaje zadziwiać, ponieważ w porównaniu z wieloma innymi markami na rynku Porsche oferuje doskonałe materiały wewnętrzne. Porsche są tak wytrzymałe jak samochody i nawet po przejechaniu 100 tys. mil lub więcej skrzypienie praktycznie nie występuje.

Wiele starszych Porsche Boxsterów jest nadal dokładnie używanych i nie ma większych problemów, jeśli chodzi o długowieczność. Porsche jest stworzone do osiągów, a jeśli szukasz dobrze wyważonego, ekscytującego samochodu sportowego na co dzień, Boxster to świetny wybór.

Modele Boxster, Cayman i 911 są stworzone do jazdy i cieszenia się nimi, co oznacza, że te samochody nie są stworzone do codziennej jazdy, ale mogą działać w każdym scenariuszu bez wielu problemów dzięki ponadprzeciętnej niezawodności.

Sekcja FAQ

Czy Porsche 911 jest lepszym samochodem do codziennej jazdy niż Porsche Boxster?

Porsche 911 jest większe, wygodniejsze, bogatsze w funkcje i znacznie droższe. Oznacza to, że w większości przypadków 911 będzie się spisywać nieco lepiej niż Boxster, a ponadto 911 oferuje 4 miejsca. Tylne siedzenia w 911 nie są wystarczająco duże dla przeciętnej osoby dorosłej, ale w razie potrzeby możesz być w stanie kogoś wcisnąć.

  Najlepszy bagażnik rowerowy do Porsche 911

Odpowiedź na to pytanie zależy głównie od potencjalnego nabywcy, ale 911 oferuje więcej w prawie wszystkich aspektach. To powiedziawszy Boxster nie jest daleko w tyle, ponieważ oferuje więcej przestrzeni bagażowej, a wiele osób woli więcej przestrzeni bagażowej w porównaniu do tylnych siedzeń 911.

Czy Porsche Macan/Cayenne jest lepszym codziennym kierowcą niż Porsche Boxster?

Tak, oba SUV-y Porsche są stworzone do codziennej jazdy, a Boxster nie. Poza osiągami i prowadzeniem, Boxster po prostu nie może równać się z Macan/Cayenne pod względem praktyczności, technologii, komfortu czy bezpieczeństwa.

Pod względem cenowym oba te SUV-y amortyzują się tak samo jak Boxster, ale popyt na używane SUV-y Porsche z drugiej ręki jest znacznie wyższy niż na modele Boxster/Cayman. Jeśli chcesz mieć Porsche jako daily driver, najlepszym wyborem będzie SUV Macan/Cayenne.

Jakie Porsche Boxster kupić?

Jeśli jesteś pewien, że chcesz mieć Porsche Boxster na co dzień, wybór odpowiedniego modelu jest kluczowy. Najlepszym Boxsterem do codziennej jazdy jest Porsche Boxster 2021 718 za 62 tys. dolarów. 718 jest okres poprawny, jeśli chodzi o projekt i większość funkcji, a cena wywoławcza nie jest tak zła, jak zupełnie nowa 911.

Starsze modele Boxster nie kosztują dużo mniej w porównaniu do pokoleń 718, ale nie są one wyposażone do codziennych obowiązków kierowcy, więc jeśli jesteś przyzwyczajony do nowoczesnego samochodu, nie należy brać pod uwagę tych. Poprzednie generacje Boxstera (2012-2016) są nadal przyzwoicie akceptowalne jako codzienni kierowcy, jeśli naprawdę chcesz Boxstera.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z