Czy Porsche Boxster to samochód dla lasek?

Tylko kilka samochodów w historii zostało stworzonych specjalnie dla kobiet i żaden z nich nie był tak dobry. Porsche Boxster to dwumiejscowy samochód sportowy, a niektórzy uważają, że Boxster to „samochód dla lasek”.

Wiele osób uważa, że prawie wszystkie mniejsze samochody z kabrioletem to samochody dla lasek. Jest to ogromna ilość niesamowitych samochodów w całej historii motoryzacji, a 250 California czy 300SL Roadster nie są samochodami przeznaczonymi dla mężczyzn/kobiet.

Świat entuzjazmu samochodowego jest w większości zaludniony przez mężczyzn, to fakt. A entuzjaści motoryzacji uwielbiają samochody dające satysfakcję z jazdy, to również fakt. Platforma Porsche Cayman/Boxster zawsze była niesamowicie sprawna jako platforma dla samochodów sportowych, to również fakt.

To raczej oczywiste, że osobista opinia jest, cóż, osobista. Ale obiektywnie rzecz biorąc, Porsche Boxster jest niewiarygodnie zdolnym kompaktowym samochodem sportowym z silnikiem średniej mocy. To nie jest samochód dla lasek, ani dla kolesi, to dwumiejscowy samochód sportowy o wspaniałych właściwościach jezdnych.

Chicks cars

W świecie entuzjazmu dla samochodów istnieje wiele stereotypów i jest wiele „chick cars”. Są to przeważnie kompaktowe hatchbacki lub kabriolety o małych rozmiarach kół. Niektóre z nich mają więcej sensu jako „samochód dla lasek”, inne nie wypadają tak dobrze.

Kiedy „samochód dla lasek” przychodzi Ci do głowy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że myślisz o VW Beetle Convertible lub Fiacie 500. Niektóre inne modele, takie jak Audi TT, były kiedyś uważane za samochody dla lasek, ale nowsze modele TT są nieco bardziej nasycone testosteronem.

  Porsche vs. BMW: Niezawodność

Mazda MX-5 Miata jest również czasami uważany za „samochód laski”, a Miata jest biedny człowiek Porsche Boxster, chociaż niektórzy mogą argumentować MX-5 być bardziej zabawne do jazdy niż Boxster. Niezależnie od przypadku, MX-5 jest również niezwykle zdolny samochód, a także cieszy się dużą bazą fanów płci męskiej.

Mercedes Benz G-klasa jest niezwykle popularny wśród kobiet, ale nikt nigdy nie nazwałby G-klasy samochodem dla lasek, ponieważ wygląda on pudełkowato, „męsko” i solidnie. Samochody dla lasek nie są oceniane na podstawie samochodów, które kobiety kupują, ale głównie z powodu „dziewczęcego” wyglądu zewnętrznego.

Porsche Boxster

Jak wspomniano wcześniej, Porsche Boxster to 2-miejscowy samochód sportowy z silnikiem średniej mocy, który jest zdolny do poważnego tempa i obsługi. Boxster jest dostępny w sprzedaży od 3 generacji, a nowe modele Boxster/Cayman są tuż za rogiem. Między Caymanem a Boxsterem nie ma żadnych różnic poza wyglądem.

Platforma Porsche Boxster/Cayman była często okrzyknięta przez niektórych jako lepsza niż platforma 911. A w niektórych konkursach motoryzacyjnych często wybierano Caymana zamiast 911. Niezależnie od tego, o jakim samochodzie mowa, jeśli jest on w stanie wytrzymać z 911, a co dopiero go pokonać, to z założenia jest to niesamowity samochód.

Porsche Boxster w konfiguracji ze średnim silnikiem oferuje wyjątkowe wrażenia z jazdy w całym segmencie, ponieważ Audi TT jest napędzane silnikiem przednim, podobnie jak Miata i BMW Z4. A w ofercie Porsche jest tylko kilka samochodów z silnikiem średnim oprócz Caymana/Boxstera, a wszystkie kosztują blisko lub ponad milion dolarów.

  Niezawodność Porsche vs. Ferrari - która jest lepsza?

Choć niektórzy mog± uważać, że design Boxstera jest nieco „przyjazny dziewczynom”, to osi±gi platformy Cayman/Boxster s± tak zaawansowane, że retoryka „chick car” otaczaj±ca platformę Boxstera nie powinna być tak ważna, jak to się czasem zdarza.

Quintessential man’s cars

Czysta głupota nazywania samochodu męskim lub damskim jest najbardziej widoczna, jeśli weźmiemy pod uwagę kilka kwintesencji męskich samochodów. Na przykład, Hummer H1 to niewiarygodnie kolosalny SUV z napędem 4×4, wyprodukowany przez martwą markę.

Wiele osób uważało, że jest to najbardziej męski samochód, a sprzedaż była zerowa. Może jest tylko kilku mężczyzn godnych H1, tak bardzo, że zabił markę. Oprócz kompensacji Hummer H1, Ford Mustang jest również często uważany za „prawdziwy męski samochód”.

Ale faktem jest, że odsetek kobiet jeżdżących/chcących kupić Forda Mustanga jest znacznie większy niż odsetek kobiet chcących kupić Porsche Boxstera lub jeżdżących Boxsterem.

Wiele osób uważa również, że Range Rover jest prawdziwym męskim samochodem, ale kobiety uwielbiają Range Rovera. W większości przypadków duży samochód to samochód dla mężczyzny, a mniejszy to samochód dla kobiety. W niektórych przypadkach może się to wydawać wiarygodne, ale ogólnie rzecz biorąc, to tylko stereotyp.

FAQ Section

Jaki jest najbardziej dziewczęcy samochód wszech czasów i dlaczego?

Podczas gdy ogólna opinia o „laskowych” samochodach jest wątpliwa, niektóre konkretne modele są bardziej dziewczęce niż inne, ale nie bez powodu. Jednym z takich modeli jest WV Beetle Convertible. Po pierwsze, sprzedaż Beetle WV była zdominowana przez kobiety.

  Najlepszy system transportowy do bagażnika dachowego Porsche 911

Oprócz aspektu sprzedaży, WV Beetle miał nawet opcję wazonu na kwiaty z fabryki. WV powiedział, że wazon na kwiaty był oferowany w celu „odświeżenia powietrza”, ale opinia publiczna zawsze uważała wazon na kwiaty WV za najbardziej dziewczęcą opcję fabryczną samochodu wszech czasów.

Jakich samochodów nienawidzą kobiety?

Jest wiele samochodów, które nie cieszą się zbyt dobrą opinią wśród kobiet. Kobiety zazwyczaj nie lubią nisko zawieszonych, głośnych, niewygodnych samochodów sportowych i supersamochodów. Na ogół nie lubią też kombi, głównie z powodu Forda Country Squire, czyli najbardziej tatusiowatych samochodów na świecie.

Kobiety również nienawidzą fałszywych reklam. Więc Chrysler 300C należy unikać, jeśli chcesz zaimponować dziewczynie. 300C wygląda jak milion dolarów, ale kosztuje tylko $30k nowy. Dodaj do tego przerażającą niezawodność, a sprawy nie wyglądają najlepiej dla 300C.

Czy powinienem unikać kupowania samochodu, który jest uważany za samochód dla „lasek” lub „kolesi”?

Nie, powinieneś kupić to, co chcesz kupić. To są tylko stereotypy i czasami rzeczywiście odstraszają od kupna samochodu. I w przypadku Chryslera 300C i Hummera H1, stereotypy są słuszne i powinieneś unikać tych samochodów.
Z drugiej strony, Porsche Boxster lub Mazda Miata są niesamowite bez względu na to, kto je kupuje. Stereotypy takie jak te ograniczają tylko ilość zabawy, jaką można mieć z posiadania takich samochodów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z