Czy Porsche jest warte pieniędzy?

Jeśli szukasz luksusowego samochodu ze sportowym zacięciem, Porsche prawdopodobnie będzie warte swojej ceny. Porsche to niezwykle renomowana marka, a prawie wszystkie modele Porsche są liderami w swoim segmencie.

Jeśli chcesz mieć luksusowego sedana, Porsche Panamera to świetny wybór. Panamera może być wyposażona w wiele różnych opcji silnikowych, poziomów wykończenia i opcji personalizacji, które zaspokoją wszystkie Twoje potrzeby.

Jeśli chcesz SUV-a, wybierz Cayenne, aby doświadczyć, czym powinien być sportowy, luksusowy SUV. Silniki o mocy ponad 600 KM, miękka skóra, nowoczesne technologie oraz najwyższe bezpieczeństwo i niezawodność to tylko kilka zalet platformy SUV-ów Porsche i Macan.

Jeśli chcesz mieć samochód sportowy, powinieneś mieć na oku model 911 lub Cayman/Boxster. Model 911 jest jednym z najbardziej kultowych samochodów sportowych wszech czasów, a modele Cayman/Boxster z silnikami średniej mocy nie pozostają daleko w tyle.

Porsche Panamera

Porsche Panamera jest luksusowym sedanem Porsche flagowym, a podstawowy model Panamera kosztuje $87k. Nawet podstawowy model Panamery oferuje 6-cylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 325 KM, czas 0-60 mph wynoszący 5,3 sekundy i dobrze wyposażone, skórzane wnętrze.

Jeśli zapłacisz 4 tys. dolarów więcej, możesz otrzymać Panamerę 4 z napędem na wszystkie koła lub 7 tys. dolarów więcej za model Executive z długimi kołami. Kolejnym modelem w ofercie jest warta 105 tys. dolarów Panamera 4S z podwójnie turbodoładowanym, 6-cylindrowym silnikiem o mocy 443 KM i czasem 0-60 mph wynoszącym 4,1 sekundy.

Można również wybierać pomiędzy kilkoma modelami hybrydowymi, bardziej sportowym modelem GTS lub bardzo topowymi modelami Turbo. Panamera jest oferowany jako sedan lub Gran Turismo w wersji kombi, jeśli chcesz jeszcze więcej praktyczności.

  Dlaczego Porsche są tak drogie?

Opcje są drogie, ale to zawsze było w przypadku Porsche. Niezawodność Panamery jest rzeczywiście wiodąca w swojej klasie, do wyboru jest wiele opcji silnika, a bezpieczeństwo i luksusowe udogodnienia oferowane przez Panamerę są również na samym szczycie branży.

SUV-y Porsche

Porsche Cayenne SUV jest dość popularny, a Porsche sprzedaje mnóstwo modeli Cayenne w ciągu roku. Jeśli chcesz mniejszego SUV-a, możesz również zdecydować się na model Macan. Zarówno Cayenne, jak i Macan to opcje warte rozważenia, a już na pewno warte uwagi, jeśli Cię na nie stać.

Podstawowy poziom Porsche Cayenne kosztuje $67k, i istnieje wiele różnych opcji silnika do wyboru, i są one raczej porównywalne do wspomnianego Panamera sedan. Można również wybrać między Cayenne SUV lub Cayenne Coupe SUV formie.

Macan z drugiej strony jest nieco bardziej powściągliwy i jest najtańszym sposobem, aby dostać się do Porsche. Ale to nie znaczy, że Macan nie jest prawdziwym Porsche, ponieważ język projektowania, niezawodność i statystyki wydajności z pewnością sprawiają, że jest to Porsche.

Podstawowa wersja Porsche Macan kosztuje 52 tys. dolarów i oferuje 4 cylindry z turbodoładowaniem, moc 248 KM oraz czas 0-60 mil/h wynoszący 6,3 sekundy. Top of the line Macan Turbo kosztuje $84k i oferuje podwójnie turbodoładowany 6-cylindrowy silnik, 434 KM, i czas 0-60 w 4,3 sekundy.

Porsche 911/Cayman/Boxster

Ale najlepsze modele Porsche to nie sedany, ani SUV-y, ale raczej samochody sportowe. I zarówno model 911, jak i Cayman/Boxster oferują wiele wartości w stosunku do ceny. 911 jest ikoną, zawsze przewyższa swoją wagą jeśli chodzi o osiągi, a z modelami Cayman/Boxster nie sposób konkurować.

  Dlaczego używane Porsche są tak tanie?

Podstawowy model 992 911 Carrera kosztuje 101 tys. dolarów, a ceny mogą sięgać nawet 220 tys. dolarów za najdroższe modele 911 Turbo. Wszystkie warianty 911 są szybkie i czułe, i wszystkie oferują montowany z tyłu 6-cylindrowy silnik. Warto wspomnieć, że wszystkie modele 992 911 mają certyfikat 0-60mph w mniej niż 4 sekundy.

Kosztujący ponad 60 tysięcy dolarów 718 Cayman/Boxster oferuje montowany pośrodku silnik 4/6-cylindrowy, możliwość wyboru dwusprzęgłowej skrzyni biegów PDK lub manualnej, małe, zwinne podwozie, niesamowicie czuły układ kierowniczy i wyrafinowany design. I nie ma prawie żadnych konkurentów, którzy mogliby naprawdę konkurować z platformą Boxster/Cayman.

Jeśli chodzi o samochody sportowe, Porsche jest zdecydowanie tego warte, ponieważ nie ma prawdziwych konkurentów dla tego, co reprezentują 911 lub Boxster/Cayman. Pod względem osiągów 911 o mocy 500 KM robi tyle samo, co inny samochód o mocy 700 KM i to samo dotyczy platformy Cayman/Boxster.

Sekcja FAQ

Czy Porsche Taycan jest warte pieniędzy?

W miarę jak świat zwraca się ku elektrycznej przyszłości, Porsche również dołączyło ostatnio do zabawy z Taycanem. Podstawowa wersja Taycana kosztuje 80 tys. dolarów, a w przypadku najwyższej klasy modelu Turbo Cross Turismo cena może się podwoić.

Taycan jest niezrównany, jeśli chodzi o czterodrzwiowe elektryczne samochody sportowe. Nawet jeśli Tesla Model S oferuje więcej w niektórych aspektach, jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, Taycan bierze go. Porsche Taycan to rzeczywiście Porsche, a wykresy sprzedaży Taycana jeszcze bardziej potwierdzają fakt, że Taycan jest z pewnością warty swoich pieniędzy.

  Czy Porsche 996 Turbos jest niezawodne?

Jaką amortyzację wytrzymują modele Porsche?

Niemieckie samochody luksusowe są drogie, ale niektóre z nich tracą na wartości już po 3-5 latach posiadania. Porsche tak deprecjonują, zwłaszcza modele Panamera, Macan, Cayenne, ale amortyzacja nie jest jeszcze tak przesadzona, jak w przypadku niektórych innych porównywalnych cenowo niemieckich marek.

Modele Porsche 911 z drugiej strony mogą nawet docenić po 3-5 latach lub utrzymać stabilną wartość. Jeśli zdecydujesz się na limitowaną edycję 911, prawdopodobnie będziesz mógł sprzedać samochód kilka lat później, nie tracąc dużo pieniędzy. Modele Cayman/Boxster są również dość stabilne, a modele z limitowanej edycji są porównywalne pod względem wartości z limitowanymi modelami 911.

Czy jest coś, co Porsche oferuje, a czego nie mają inne marki?

Ogromnym czynnikiem różnicującym jest niezawodność, ponieważ Porsche oferuje najwyższą niezawodność w porównaniu z każdą inną niemiecką marką samochodów luksusowych. Porsche są również o wiele rzadsze i zazwyczaj szybsze, bardziej ekscytujące i pożądane.

Porsche to niezwykle silna marka o pewnej tożsamości, a jeśli dodamy do tego wiodącą w klasie inżynierię, niesamowite silniki i niezawodność, to trudno nie zgodzić się na zakup Porsche, jeśli ma się na to środki.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z