Czy Porsche ma dużo problemów?

Porsche to niemiecki producent luksusowych samochodów, który koncentruje się na tworzeniu dobrze zaprojektowanych, niezawodnych i pożądanych samochodów sportowych oraz luksusowych samochodów klasy executive. Początkowo Porsche było marką samochodów sportowych, ale później dołączyły do niej również modele luksusowe, takie jak SUV-y Cayenne i Macan oraz sedan Porsche Panamera.

Porsche jest znane głównie z modelu 911, który jest prawdopodobnie jednym z najwspanialszych samochodów sportowych wszech czasów. W 70-letnim dziedzictwie 911 zachowało klasyczny przepis na samochód sportowy z silnikiem zamontowanym z tyłu, który nie zmienił się zbytnio na przestrzeni lat.

Pod względem niezawodności Porsche jest wiodącą marką samochodów luksusowych, co oznacza, że samochody Porsche są bardzo trwałe, mimo że ich utrzymanie kosztuje dużo pieniędzy. W związku z tym nie doświadczają one zbyt wielu problemów, ale tylko wtedy, gdy są prawidłowo konserwowane.

Starsze modele Porsche Cayenne i Panamera nie są tak wytrzymałe jak współczesne modele Cayenne i Panamera. 911 jest niezawodny, niezawodny i rzadko doświadcza problemów, podczas gdy Cayman/Boxster to mniej więcej ta sama historia. Wreszcie, całkowicie elektryczny Taycan również wydaje się być dość niezawodnym samochodem.

Niezawodność Porsche – wiodąca w swojej klasie

Według wielu internetowych rankingów niezawodności i ankiet, Porsche jest uważane za jedną z najbardziej niezawodnych marek w ogóle. Wynika to z faktu, że Porsche produkuje dobrze zaprojektowane samochody, które nie zmieniają się zbytnio na przestrzeni lat.

Jednak nie zawsze tak było, ponieważ 20-30 lat temu Porsche nie było tak niezawodne. Wręcz przeciwnie, Porsche było kiedyś stosunkowo zawodną marką samochodów, ale udało im się poprawić i teraz są marką, z którą większość innych marek chce konkurować, jeśli chodzi o niezawodność.

  2022 Mercedes EQS vs Porsche Taycan

J.D. Power to jedna z najbardziej znanych organizacji oceniających niezawodność, która przyznała Porsche ocenę 5 na 5 gwiazdek. Model 911 wydaje się być najbardziej niezawodnym modelem Porsche w ogóle, podczas gdy starsze modele Cayenne i Panamera wydają się być najmniej niezawodne z całej grupy.

Podsumowując, można śmiało powiedzieć, że Porsche nie doświadczają problemów tak często i że są naprawdę niezawodne. Niektóre modele są lepsze od innych, ale wszystkie są w stanie zadowolić większość klientów. Wszystko to jest jednak możliwe tylko wtedy, gdy odpowiednio dbasz o swoje Porsche.

Serwisowanie Porsche – drogie

Większość modeli Porsche wymaga regularnych przeglądów co około 10 000 mil, przeglądów pośrednich co 20 000 mil, a przeglądów głównych co 40 000 mil. Regularne przeglądy co 10 000 mil obejmują wymianę oleju i filtra oleju, a przeglądy co 20 000 mil dodatkowo wymianę filtra powietrza w kabinie i dokładniejszą kontrolę pojazdu.

Przy przebiegu 40 000 mil serwis główny zazwyczaj obejmuje również wymianę innych istotnych elementów samochodu, takich jak świece zapłonowe lub paski rozrządu. Wszystkie te czynności obejmują również kontrolę opon, kontrolę stanu akumulatora, kontrolę układu chłodzenia, wymianę płynu hamulcowego, kontrolę i wymianę klocków hamulcowych/wycisków hamulcowych, kontrolę układu kierowniczego itd.

Jak wspomniano na początku, Porsche kosztują dużo pieniędzy na utrzymanie. W ciągu pierwszych 10 lat eksploatacji, Porsche kosztują ponad 20 000 dolarów. Średnia branżowa dla większości marek luksusowych wynosi około 10 000 dolarów, co oznacza, że utrzymanie Porsche jest naprawdę drogie.

  Czy Cayman to Boxster z twardym dachem?

Oczywiście, dotyczy to również supersamochodów z wyższej półki, takich jak Carrera GT i 918 Spyder, które podnoszą średnie koszty dość znacznie. Zwykłe modele Porsche, takie jak Panamera, Cayenne, 911 i Boxster/Cayman nie są tak drogie.

Najczęstsze problemy z Porsche

Porsche, tak jak każda inna europejska marka, jest podatne na przecieki. Najczęstszym problemem są tylne uszczelki, które czasami trudno naprawić. Ponieważ większość modeli Porsche nie jest jeżdżona na co dzień, mają one tendencję do siedzenia przez długi czas, co szkodzi akumulatorowi.

Starsze modele Porsche z manualną skrzynią biegów mają problemy z pedałem sprzęgła z powodu akumulatora ciśnienia, który sprawia, że pedał sprzęgła jest ciężki. Starsze automatyczne skrzynie biegów Tiptronic również są znane z awarii, zwłaszcza w modelach Cayenne i Panamera pierwszej generacji.

Podsumowując, Porsche wymagają odpowiedniej konserwacji, aby nie doświadczyć tych problemów. Aby każdy samochód był niezawodny, potrzebuje odpowiedniej konserwacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku skomplikowanych, luksusowych samochodów, takich jak Porsche.

Sekcja FAQ

Czy Porsche są tego warte?

To zależy od tego, kogo pytasz, ale powszechnie wiadomo, że samochody Porsche są o poziom wyżej od większości innych samochodów na drogach z wielu różnych powodów. Po pierwsze, Porsche to samochody o wysokich osiągach, produkowane przez markę, która koncentruje się na sportach motorowych i wyścigach. To DNA jest oczywiste nawet w najbardziej luksusowych i nie-wyczynowych modelach Porsche.

Po drugie, modele Porsche to produkty wysokiej jakości, wykonane z wysokiej klasy materiałów i wyposażone we wszelkie luksusowe technologie na miarę XXI wieku. Po trzecie, są niezawodne i bardzo dobrze trzymają swoją wartość. Podsumowując, można śmiało powiedzieć, że Porsche są naprawdę tego warte.

  Czy osoba otyła może jeździć Porsche

Które Porsche jest najlepsze do kupienia?

To zależy od tego, czego oczekujesz od samochodu. Jeśli chcesz wygodnego, luksusowego krążownika, Panamera jest tym, który powinieneś kupić. Jeśli kochasz SUV-y, przestrzeń i użyteczność bez poświęcania luksusu, Cayenne jest dla Ciebie. Oczywiście możesz też rozważyć model Macan, jeśli chcesz mniejszego SUV-a marki Porsche.

Model 911 jest prawdopodobnie najlepszym modelem Porsche wszech czasów, ponieważ jest podstawowym modelem Porsche. Łączy w sobie wydajność i luksus lepiej niż jakikolwiek inny model Porsche, a przy tym wygląda świetnie. Wreszcie, jeśli jesteś przyjazny dla środowiska i chcesz EV, powinieneś rozważyć Taycan lub poczekać rok lub dwa, aż Porsche wypuści Macan EV.

Które Porsche jest najgorsze do zdobycia?

Porsche Cayenne pierwszej generacji to prawdopodobnie najgorsze Porsche, jakie można teraz kupić, ponieważ jest tanie w zakupie, ale naprawdę drogie w posiadaniu. Co więcej, Cayenne pierwszej generacji nie jest najlepiej wyglądającym Porsche wszech czasów i z tym zgadza się większość entuzjastów Porsche.

Powinieneś podążać za głosem serca i jeśli chcesz model, który większość ludzi uważa za nudny, powolny lub brzydki, ostatecznie zależy to od Ciebie. To są Twoje pieniądze i Twoje preferencje, ale pamiętaj, aby zwracać uwagę na aspekty związane z utrzymaniem i niezawodnością.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z