Czy posiadanie Mercedesa jest drogie?

Czy posiadanie Mercedesa jest drogie?

Krótko mówiąc, tak, posiadanie Mercedesa jest drogie. Współczesne ceny zakupu samochodów rosną do niebotycznych poziomów z powodu stale wydłużającej się listy kosztów związanych z zakupem nowego samochodu. Podatki, koszty ubezpieczenia, pakiety gwarancyjne i koszty paliwa sprawiają, że dzisiejszy rynek samochodowy jest bardzo obciążający dla portfela. Zwłaszcza jeśli rozważają Państwo zakup Mercedesa.

Kupno nowego Mercedesa

Kupno samochodu z trzyramienną gwiazdą na masce może być niezwykle ekscytujące. Niezależnie od tego, czy używają Państwo swojego Mercedesa do podróży przez cały kontynent, czy też jeżdżą nim po mieście po zakupy spożywcze, istnieje wiele wspaniałych opcji do wyboru.
Korzyści z zakupu nowego Mercedesa jest mnóstwo. Możesz wybrać wszystko, co chcesz na swojej świeżej nowej jazdy. Masz do wyboru kolor, wykończenie, wszystkie pakiety, które chcesz, bardziej komfortowe podejście zorientowane, lub fantazyjne nowy model AMG, jeśli czujesz się trochę energiczny.
Podczas gdy w procesie wyboru nowego Mercedesa, należy również wziąć pod uwagę różne sposoby nabywania nowego Benz. Możesz zdecydować się na zakup od razu, lub wybrać finansowanie lub leasing, jeśli masz ograniczony budżet i nie czujesz potrzeby, aby wydać wszystko na raz.

Kupno używanego Mercedesa

Jeśli uważasz, że wydawanie dużych sum ciężko zarobionej gotówki na amortyzujący się składnik majątku jest finansowo nieodpowiedzialne, to powinieneś rozważyć zakup używanego Mercedesa. Proszę się nie martwić, używany Mercedes nie zawsze jest bezproblemowy. Ale można bezpiecznie uniknąć kłopotów, inwestując czas i wysiłek, zanim roztrwonisz swoje ciężko zarobione dolary.
Zawsze należy rozważyć zakup używanego. W ten sposób unikną Państwo kolosalnej amortyzacji, która jest skutkiem prowadzenia nowego samochodu przez salon. Jeżeli Państwa używany Mercedes będzie utrzymywany zgodnie z przeznaczeniem przez dealera, może Państwu służyć przez długi czas i zaoferować o wiele więcej beztroskich kilometrów podczas podróży międzykontynentalnej lub zakupów spożywczych.
Koszty związane z posiadaniem Mercedesa

  Czy Mercedes może przejechać przez myjnię samochodową?

Opcje od nowości

Bardzo dobrze wiadomo, że znane niemieckie marki samochodów luksusowych mają tendencję do pobierania wysokich kwot za odpowiednio wyposażony samochód. Do tego stopnia, że czasami nie oferują nawet ogólnego wyposażenia, które jest obecnie standardem w wielu przyjaznych dla budżetu markach.
Bardzo wskazane jest, aby śledzić swój budżet podczas specyfikacji nowego Mercedesa, ponieważ może się okazać, że jest on o wiele większy niż to, co Twój portfel jest w stanie udźwignąć.

Koszty utrzymania

Opcją są naprawy serwisowe opłacane z góry przez dealera. Mogą one zaoszczędzić Państwu trochę pieniędzy w stosunku do usług świadczonych przez dealera, ale wiele niezależnych warsztatów może być w stanie załatwić Państwa sprawę nawet za mniejszą kwotę.
Należy również pamiętać, że przedpłacona umowa serwisowa nie obejmuje żadnych napraw poza umową serwisową.
Korzyści płynące z prowadzenia książki regularnych przeglądów mogą zdziałać cuda, gdy zaczniemy myśleć o sprzedaży samochodu. O wiele bardziej zrównoważone jest wydawanie stałej kwoty pieniędzy na regularne przeglądy, niż liczenie na to, że nieuniknione koszty kolejnej awarii nie wpędzą nas w finansową katastrofę.

Ubezpieczenie

Ceny ubezpieczeń samochodowych zależą od wielu różnych czynników. To, czy samochód jest nowy, czy ma zaledwie 3 lata, stanowi ogromną różnicę w kosztach ubezpieczenia. Ważne jest również, aby pamiętać, że koszty ubezpieczenia zależą również od okoliczności osobistych. Takie rzeczy jak wiek wpływają na koszt składki ubezpieczeniowej, którą będziemy płacić.
Koszty ubezpieczenia różnią się dość znacznie w zależności od modelu samochodu. Mercedesy AMG z gorącymi silnikami V8 i dachami kabrioletów są droższe niż małe SUV-y, takie jak GLA 250. Nowa klasa S zawsze będzie droższa od klasy A, i dotyczy to całej gamy modeli w zależności od klasy.
Bardziej zorientowane na osiągi modele AMG zazwyczaj kosztują o wiele więcej za ubezpieczenie. Niektóre cechy szczególne, takie jak moc, dachy typu roadster lub hardtop, znacznie różnią się pod względem kosztów ubezpieczenia. Mercedesy z wyższej półki oferują znacznie więcej wyposażenia, co z kolei sprawia, że ubezpieczenie jest droższe, ponieważ te same elementy wyposażenia są podatne na uszkodzenia,

  Czy felgi Mercedes będą pasować do Audi?

Ceny paliwa

Ceny paliwa zależą od wielu różnych czynników, w tym mocy silnika, wagi oraz sposobu, w jaki samochód porusza się po drodze. Wiele różnych gadżetów wewnątrz samochodu, takich jak klimatyzacja, może zwiększyć rachunki za paliwo.
Głównym czynnikiem jest oczywiście silnik. Jednym z najważniejszych elementów modelu Mercedes AMG jest z pewnością jego układ napędowy. Silniki AMG są produkowane w Affalterbach, zgodnie z filozofią „jeden człowiek – jeden silnik”. O ile silniki AMG są pod każdym względem niesamowite, jeśli chodzi o osiągi, o tyle niekoniecznie są takie same, jeśli chodzi o paliwo.
Czterocylindrowe modele AMG zużywają o wiele mniej paliwa niż spragnione V8, ale nadal zużywają więcej paliwa niż przeciętny CLA 250. Można argumentować, że koszty paliwa nie są czymś, o czym myśli właściciel AMG. W końcu, kiedy jeździsz AMG, chodzi o uśmiechy na milę, a nie o mile na galon.

FAQs about Mercedes

Czy posiadanie Mercedesa jest droższe niż posiadanie BMW lub Audi?

Jak dotąd Audi wydaje się być marką, która ponosi największe koszty napraw. Koszty ubezpieczenia zależą od różnych czynników, a te wydają się dość podobne w przypadku porównywalnego w klasie rywala. Jak mile na liczniku zaczynają się pile up, to samo dotyczy liczby właścicieli samochód miał, elementy mają tendencję do złamania.
Ale ogólnie rzecz biorąc, Audi jest najgorsze, BMW zajmuje drugie miejsce, a Mercedes zwycięża w kosztach. Ale, sądząc po niezawodności w poszczególnych segmentach, Audi wydaje się być tańsze w naprawie niż Mercedes lub BMW, jeśli chodzi o bardziej przystępne modele. Jest to częściowo spowodowane tym, że Audi używa wielu części z kosza części Volkswagen A.G..
Z drugiej strony, droższe modele Mercedesa są tańsze w naprawie niż porównywalne Audi w klasie rywala. Chociaż jest to dość prawdziwy wskaźnik, wiele czynników wpływa na ogólny wynik niezawodności samochodu.

  Czy części Mercedes Benz są drogie?

Co zrobić, aby utrzymanie mojego Mercedesa w posiadaniu było jak najtańsze?

Mogą Państwo rozważyć serwisowanie swojego Mercedesa co 12 miesięcy w przypadku usługi głównej lub co 6 miesięcy w przypadku usługi okresowej, aby przestrzegać zalecanych przez producenta odstępów czasu.
Dzięki temu nie będą Państwo musieli ponosić żadnych niepożądanych kosztów napraw, które mogą być związane z nieprzestrzeganiem zaleceń producenta. Ponadto, będzie to przydatne, gdy nadejdzie czas sprzedaży samochodu.
Powinieneś również wziąć pod uwagę swój styl jazdy. Jeśli zazwyczaj jeździsz na dłuższe wycieczki po autostradach, silnik wysokoprężny spali o wiele mniej paliwa. Z drugiej strony, silniki benzynowe z mniejszymi cylindrami są bardziej odpowiednie do jazdy po mieście, jeśli chodzi o koszty paliwa.
Należy również przeanalizować różne polisy ubezpieczeniowe, ponieważ różne czynniki mogą obniżyć koszty składki. Na przykład miejsce parkowania samochodu może mieć wpływ na cenę składki. Jeśli parkują Państwo samochód na zewnątrz, posiadanie alarmu sprawi, że ubezpieczenie będzie bardziej przystępne cenowo.

Czy koszty posiadania Mercedesa są warte jego zakupu?

Krótko mówiąc, tak. Nie ma wielu innych marek, które oferują lepsze wrażenia z jazdy niż Mercedes. Nawet jeśli utrzymanie ich kosztuje dużo, a utrzymanie ich w zadowalającym stanie jest czasami stresujące, prawidłowo utrzymany Mercedes powinien służyć Państwu przez długi czas.
Z drugiej strony, jeśli uważają Państwo, że samochody są tylko wozami roboczymi z punktu A do punktu B, to prawdopodobnie nie są Państwo zainteresowani kupnem Mercedesa, a w takim przypadku nie warto.
Wszystko sprowadza się do Państwa osobistych preferencji i szacowanych wydatków. Samochody marki Mercedes mają wyższą cenę za prawie wszystko w porównaniu z bardziej przystępną marką. Ale nie wiele innych marek oferuje dostojne doświadczenie Benz robi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z