Czy powinienem kupić 10-letniego Mercedesa?

Czy powinienem kupić 10-letniego Mercedesa?

Niektórzy twierdzą, że kupno 10-letniego Mercedesa Benz to świetny sposób na uniknięcie skutków szybkiej amortyzacji, podczas gdy inni uważają, że kupno 10-letniego Mercedesa to studnia bez dna. Chociaż prawie wszyscy mogą się zgodzić co do atrakcyjności tej marki, to kwestia tego, czy powinieneś kupić 10-letniego Mercedesa jest nieco bardziej skomplikowana. Oto dlaczego:

Najważniejsze jest to, że starszy samochód jest bardziej podatny na problemy, co jest oczywiste. Jednak zakup starszego Mercedesa nie musi być tak trudną perspektywą, o ile sprawdzisz jego informacje w bazie Carfax i zatrudnisz niezależnego inspektora, który skontroluje samochód przed zakupem.
Istotne jest, aby sprawdzić całą historię konserwacji, jak również. Im więcej wiesz, tym lepiej. Nie bój się zadawać pytań i może skończyć się z naprawdę dobrą ofertę.

Względy rynkowe

Utrzymanie starego luksusowego samochodu kosztuje niemało, ale rynek będzie spychać w dół wartość starszych samochodów do punktu, w którym cena równoważy koszty. Jeśli płacisz cenę rynkową, dostajesz uczciwą cenę ze wszystkimi czynnikami uwzględnionymi, z wyjątkiem aspektów, które są unikalne dla tego konkretnego samochodu lub konkretnego modelu.
Na przykład, Mercedes klasy G jest uważany za dość pożądany model i ma stałą wartość. Tak więc, 10-letnia klasa G (jeśli jest odpowiednio utrzymana) jest wyceniana podobnie do zupełnie nowej klasy A, a nawet więcej w niektórych przypadkach.
Tak więc, jeśli niższa cena wejścia do używanego Mercedesa jest czymś, co sprawia, że rozważasz jego zakup, powinieneś również wziąć pod uwagę ilość pieniędzy, które wydasz, aby utrzymać go w zadowalającym stanie.

Utrzymanie starszego Mercedesa

Stary Mercedes z wiekiem nie stanie się łatwiejszy w obsłudze. Ceny części i robocizny nie są zbyt przyjazne dla konsumenta, a podstawowe technologie są nadal dość skomplikowane, więc niekoniecznie jest to typ samochodu dla przeciętnego lokalnego warsztatu.
Regularne przeglądy w certyfikowanych warsztatach Mercedesa są raczej drogie. Jeśli chodzi o przedłużone gwarancje dla starszych samochodów o większym przebiegu, zasięg jest raczej ograniczony. Takie polisy zazwyczaj obejmują tylko awarie katastroficzne.
Za wszelką cenę należy unikać firm oferujących przedłużone gwarancje dla szerszej gamy pojazdów o niewielkim lub zerowym przebiegu.

  Jaki jest najlepszy używany Mercedes za mniej niż 10 tysięcy?

3 powody, dla których zakup 10-letniego Mercedesa to dobry pomysł

To jest opłacalne

W miarę jak samochody tracą na wartości, stają się bardziej przystępne cenowo, ale niekoniecznie mniej wartościowe. Wszystkie błyszczące opcje wykończeniowe, unowocześnione systemy informacyjno-rozrywkowe, podgrzewane fotele, unowocześnione systemy stereo znacznie podnoszą cenę nowego samochodu, ale nie odgrywają tak dużej roli na rynku samochodów używanych.
Dodatkowo, kupno starszego samochodu oznacza zazwyczaj, że wszystkie wady konkretnych modeli są bardzo dobrze znane i większość z nich jest już usunięta.

Amortyzacja

Amortyzacja to różnica między ceną samochodu w momencie zakupu a ceną w momencie sprzedaży. Większość samochodów ma tendencję do utraty dużej wartości na początku ich życia. Podczas gdy niektóre modele radzą sobie z amortyzacją o wiele lepiej, inne nie tak bardzo. Starsze modele Mercedesa, które doczekały się sporej ilości asfaltu, mają wysoką stopę deprecjacji.
Pomimo wszystkich korzyści, które są zawarte w nowych samochodach, takich jak gwarancje, bezpłatna konserwacja i niskie finansowanie, nieuniknione skutki amortyzacji pozostają znacznym kosztem i ważnym powodem, aby kupować używane zamiast.
Mercedes, który ma 10 lat, już znacznie stracił na wartości, więc strata nie będzie tak wysoka, jeśli sprzedasz go ponownie po kilku latach.

Miesięczne płatności i koszty eksploatacji

Przy zakupie kilkuletniego samochodu opłaty leasingowe lub finansowe są zwykle o 50% niższe niż w przypadku porównywalnego, nowszego modelu. Również samochody, które kosztują mniej na zewnątrz, kosztują mniej do ubezpieczenia w porównaniu do nowszego samochodu.
Niektórzy mogą nie zauważyć różnicy między 3-letnim Mercedesem a nowiutkim, ale bądźcie pewni, że wasza firma ubezpieczeniowa na pewno to zauważy. Jeśli płacisz gotówką, najprawdopodobniej masz ograniczony budżet, a przekroczenie go może być ogromnym ryzykiem.
Jeśli jednak zdecydujesz się na finansowanie, często możesz pozwolić sobie na zakup lepszego samochodu, ponieważ nie musisz płacić za cały samochód na raz.

3 powody, dla których kupno 10-letniego Mercedesa to zły pomysł

Brak gwarancji

Wielką zaletą zakupu nowego Mercedesa jest to, że tak długo, jak będą Państwo regularnie dokonywać przeglądów, sprzedawca lub producent zajmie się wszelkimi potencjalnymi usterkami. Dzięki temu doświadczenie związane z posiadaniem samochodu jest znacznie mniej stresujące i daje Państwu pewność, że zaoszczędzone przez lata pieniądze nie pójdą na rachunki za naprawy samochodu.
Wystarczy, że zaznaczysz wszystkie właściwe opcje i dotrzymasz warunków umowy, a posiadanie nowego samochodu będzie bezproblemowe.

  Czy wszystkie Mercedesy są wyposażone w skórzane siedzenia?

Przestarzała technologia

W ciągu 10 lat przemysł samochodowy dokonał ogromnego skoku naprzód w zakresie rodzajów funkcji, jakie może zaoferować pojazd. Wiele różnych marek oferuje obecnie o wiele więcej funkcji w standardzie niż 10 lat temu.
Na przykład w USA nowe samochody muszą być standardowo wyposażone w kamerę cofania, co jest nakazane przez rząd federalny.
Ponadto, systemy informacyjno-rozrywkowe Mercedesa są obecnie dalekie od starszych systemów Mercedesa. Współczesne systemy MBUX Mercedesa mogą być sterowane na wiele różnych sposobów, od wejść dotykowych po futurystyczne sterowanie głosowe, które może zmienić prawie wszystko, co chcesz.

Brak personalizacji

Wyobraźmy sobie, że w końcu zdecydowałeś, że chcesz kupić C 300, o którym marzyłeś od kilku lat. Badasz wszystkie różne strony i po prostu nie można znaleźć odpowiednie opcje, aby dopasować samochód został marzył.
Może brakuje pakietu AMG, lub większy ekran infotainment, lub koła chcesz, kolory jest trochę off, po prostu nie może się wydawać, aby znaleźć ten, który chcesz.
Jest to jedna z korzyści, które można doświadczyć przy zakupie nowego Mercedesa. Jesteś w stanie dopasować cały samochód w oparciu o swoje preferencje. Mogą Państwo wybrać kolor, wykończenie, pakiety, opcje silnika i wiele innych.

FAQs about buying a Mercedes

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie używanego Mercedesa?

Dobry zakup zależy w większym stopniu od stanu niż od wieku pojazdu. Prawidłowa historia serwisowa, kontrola przed zakupem oraz stan samochodu powinny być kluczowymi elementami przy zakupie nowego, używanego Mercedesa.
Powinni Państwo również zachować należytą staranność, zadając wszystkie właściwe pytania. Konsultacje z doświadczonym niezależnym dealerem samochodowym mogą rzucić światło na szczegóły, o których kupujący amator nigdy by nie pomyślał.

Czego powinienem unikać przy zakupie używanego Mercedesa?

Należy bezwzględnie unikać nierealistycznie niskich cen. Należy również unikać sprzedawcy, który nie jest skłonny odpowiedzieć na wszystkie szczegółowe pytania i nie chce współpracować.
Należy również unikać starszych modeli AMG, nawet jeśli są one wycenione całkiem przyzwoicie, jeśli nie są Państwo w stanie zapłacić za ceny gazu dla spragnionych silników V8 i V12.
Należy również sprawdzić wszystkie uzasadnione źródła dla różnych ofert. Nie może być po prostu lepsza oferta gdzieś nie sprawdził jeszcze.

  Jaki jest najlepszy Mercedes klasy S, jaki kiedykolwiek powstał?

Jakie pytania należy zadać sprzedawcy przy zakupie używanego Mercedesa?

Zakup używanego Mercedesa może wydawać się onieśmielającym doświadczeniem, ale jeśli zadadzą Państwo właściwe pytania i zdobędą odpowiednie informacje, mogą Państwo łatwo i pewnie poruszać się po tym procesie.
Należy zacząć od pytania, dlaczego samochód jest sprzedawany w pierwszej kolejności. Może samochód nie pasuje do sprzedawcy już, a może to po prostu czas na aktualizację. Jest to dobre pytanie, aby zapytać, ponieważ może natknąć się na ten sam problem w dół linii.
Dodatkowo, należy zapytać, jak długo właściciel faktycznie posiadał samochód. Jeśli kupił go dopiero niedawno, może być coś nie tak z nim.
Powinieneś kontynuować, pytając, gdzie sprzedawca kupił samochód. Zadając to pytanie, powinieneś być w stanie uzyskać więcej szczegółów na temat tego, jak samochód był prowadzony.
Pamiętaj, aby zadać wszystkie pytania związane z konserwacją i poproś sprzedającego o pokazanie dokumentacji serwisowej. Ogólnie rzecz biorąc, należy zapytać jak najwięcej. Nie zaszkodzi zapytać, im więcej wiesz, tym łatwiejszy proces zakupu.

Starszy Mercedes czy nowszy samochód z bardziej przystępnej marki?

Dla niektórych wygodniej jest wydać pieniądze na niezawodny i niedrogi samochód, niż pakować się w potencjalną katastrofę finansową. Niektórzy woleliby nie kupować starszego Mercedesa, jeśli nie są w stanie wygodnie pozwolić sobie na wydatki.
Nowsze samochody pochodzą z lepszych zachęt, oferują szerszy wybór, i są oferowane z dłuższymi gwarancjami. Ale zazwyczaj nie oferują tego samego poziomu doświadczenia premium.
Nie zapominajmy, że samochody to także zakup emocjonalny. Życie jest zbyt krótkie, aby jeździć nudnymi samochodami, więc powinieneś kupić samochód, który sprawia, że jesteś szczęśliwy, nawet jeśli nie jest to właściwy wybór dla kogoś innego.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z