Czy powinienem kupić używaną Teslę?

Czy powinienem kupić używaną Teslę?

Nie każda osoba może sobie pozwolić na nową Teslę. Jeśli jednak zakochałeś się w tej marce, a nie masz pieniędzy na nową Teslę, wciąż możesz nabyć używany model Tesli wysokiej jakości.
W rzeczywistości, zakup używanego Tesla ma wiele zalet w porównaniu do nowego Tesla. Na przykład, będziesz płacić mniej, ale nadal uzyskać te same luksusowe funkcje i technologie, które inni użytkownicy Tesla cieszyć.

Jednakże, należy wykonać swoją pracę domową dobrze przed wyborem jakiejkolwiek jakości używanego modelu Tesla. Nie chcesz skończyć z źle utrzymanym samochodem, który spowoduje wszelkiego rodzaju problemy. Dobra używana Tesla powinna być w fantastycznym stanie i z dobrą historią.

Jak sprawdzić używaną Teslę

Zanim podpiszesz papiery i zapłacisz za używany samochód Tesla, musisz sprawdzić swój samochód i upewnić się, że jest w dobrym stanie. Upewnij się, że spojrzał na niego certyfikowany specjalista od Tesli, zwłaszcza jeśli nie jesteś zaznajomiony z Teslą. Oto rzeczy, które powinieneś sprawdzić:

Szczelina w panelu i źle ustawione listwy

Jest to częsty problem Tesli. Tak więc, jeśli widzisz lukę w panelu i źle wyrównane wykończenia na Tesli, którą zamierzasz kupić, nie powinno to być zaskoczeniem. Nawet wiele nowych modeli Tesli ma ten problem.

Wgniecenia lub pęknięcia w dachu

Jeśli natkniesz się na pęknięcia w dachu, odsuń się od transakcji lub poproś sprzedawcę, aby najpierw naprawił dach. Na dodatek, powinieneś szukać wgnieceń na podłodze lub pakiecie baterii. Obie te części są w pewnym sensie drogie w naprawie.

  Dlaczego opony Tesli tak szybko się zużywają?

Siłowniki tylnej klapy

Inne części do sprawdzenia to jęczące siłowniki tylnej klapy oraz pęcherzyki powietrza na głównym ekranie dotykowym. Porozmawiaj ze sprzedawcą, aby naprawić te części przed przekazaniem samochodu do Ciebie. Oczywiście, o ile nie chcesz ponosić kosztownych napraw po przejęciu EV.

Jazda próbna

Last but not least, zawsze powinieneś odbyć jazdę próbną samochodem. Jest to uniwersalne dla wszystkich kupujących używane samochody. A ponieważ Tesla to EV, powinieneś również przystąpić do ładowania samochodu i sprawdzić, czy bateria działa prawidłowo i czy ma jeszcze jakiś dobry zasięg.

Dlaczego powinieneś kupić używaną Teslę

Kupno nowej Tesli jest niesamowite. Ale jeśli nie masz pieniędzy, aby splash na nowy Tesla, nadal można wydać to, co masz w swoim budżecie samochodu na jakości Tesla używane. Oto niektóre z korzyści, które stoją cieszyć:

Luksusowa marka

Tesla to najpopularniejsza luksusowa marka samochodów elektrycznych na rynku. Tak więc, czy jeździć nowy lub używany Tesla, ludzie będą nadal trzymać cię z wysokim statusem. Ponieważ Tesla jest luksusową marką, możliwe, że poprzedni właściciele odpowiednio ją konserwowali i używany samochód jest w nieskazitelnym stanie.

Jest nieco tańszy

Kiedy kupujesz używany model Tesli, nie musisz już płacić pełnej ceny nowego samochodu. Oznacza to, że możesz poczekać na swój wymarzony samochód, aby trafić na rynek samochodów używanych i iść na to. W ten sposób zaoszczędzisz trochę gotówki, ale będziesz cieszyć się tymi samymi cechami, z których korzystają nabywcy nowych samochodów.

  Jakie są złe strony Tesli?

Gotowy rynek

Jedna rzecz, że nie musisz się martwić o Tesla jest odsprzedaży. Tesla jest obecnie najgorętszym luksusowym samochodem na rynku. Oznacza to, że wiele osób poszukuje wysokiej jakości samochodów używanych. Możesz łatwo sprzedać swój samochód po posiadaniu go przez kilka lat.

Trwale zbudowany

To, co większość miłośników samochodów lubi w Tesli, to jej trwałość. Czy nowe, czy stare, pojazdy Tesli są dobrze zbudowane i powinny wytrzymać wiele lat. Dotyczy to również ich trwałych i wydajnych baterii litowo-jonowych. Oczekuj więc, że twój samochód będzie służył przez wiele lat i pokona wiele mil.

Why to avoid a used Tesla

Kosztowna konserwacja i naprawy

Używana Tesla może być tania, ale powinieneś być gotowy na kosztowne naprawy i konserwację. Jeśli kupisz samochód, który przez długi czas nie był modernizowany, być może będziesz musiał wydać sporo pieniędzy, aby go unowocześnić.

Zmniejszona żywotność baterii

Jedną z wad posiadania używanego samochodu elektrycznego jest to, że żywotność baterii zmniejsza się każdego dnia, gdy samochód stawia na mile. Tak więc, jeśli używany samochód ma wiele mil na nim, oznacza to, że pakiet baterii jest mniej wydajny i nadal będzie się kurczyć, jak umieścić na więcej mil.

Jaki jest najlepszy używany model Tesli?

Jeśli chcesz kupić używany model Tesli, rozważ zakup Tesli Model 3. Jest to najtańszy model Tesli na rynku. Poza tym ma baterię na długie dystanse i opcję szybkiego ładowania. Jeśli jednak jesteś rodzinnym mężczyzną, rozważ zakup używanej Tesli Model X.

  Czym jest tryb przywoławczy Tesli?

FAQ

Czy lepiej kupić nową czy używaną Teslę?

To zależy od Twojego budżetu. Jeśli masz pieniądze na zakup nowej Tesli, idź na to. Ale jeśli nie masz pieniędzy na zakup nowej Tesli, to powinieneś poczekać i kupić używaną Teslę, którą wybierzesz.

Gdzie mogę kupić używaną Teslę?

Podobnie jak w przypadku innych marek samochodów, istnieje wiele miejsc, w których można kupić używany samochód. Należą do nich producent samochodu, prywatny sprzedawca, a nawet renomowany dealer. Zawsze należy rozważyć zakup samochodu od dealera producenta, ponieważ zazwyczaj spełniają one minimalne wymagania i zazwyczaj posiadają gwarancje.

Czy używana Tesla jest tego warta?

Tak, używana Tesla jest warta każdego grosza. Dzieje się tak dlatego, że Tesla nie traci zbytnio na wartości. Możesz więc po kilku latach odsprzedać ją w dobrej cenie. Dodatkowo, Tesla jest trwałą marką i może być uaktualniona, aby mieć najnowsze oprogramowanie.

Go for it!

Jeśli zastanawiasz się, czy kupić używaną Teslę, czy nie, nie wahaj się. Używana Tesla to wciąż wysokiej jakości samochód, który będzie Ci służył przez wiele lat. Pokochasz niższą emisję spalin, znakomite osiągi, komfort, przyspieszenie i status, który wiąże się z Teslą. Upewnij się tylko, że dokładnie ocenisz używany samochód przed jego zakupem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z