Czy powinienem ładować Teslę każdej nocy?

Czy powinienem ładować Teslę każdej nocy?

Jednym z głównych zmartwień nowych właścicieli Tesli EV jest to, jak często należy ładować baterie. Porady różnią się co do tego, czy powinieneś ładować swoją Teslę codziennie, co drugi dzień, czy też gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej 20%.

Najlepszym rozwiązaniem jest ładowanie Tesli każdej nocy. Pomoże to zwiększyć zasięg pojazdu i utrzymać zdrową baterię. Jeśli jednak zamierzasz ładować codziennie, powinieneś używać ładowarki niskonapięciowej. Upewnij się, że Twoja bateria naładuje się do poziomu pomiędzy 70% a 90%.

Ładuj go codziennie

Ogólnie rzecz biorąc, częstotliwość ładowania samochodu zależy od tego, ile kilometrów dziennie pokonujesz. Jeśli dziennie pokonujesz 37 mil, co jest średnią dla amerykańskich kierowców, to może się okazać, że wystarczy ładować samochód co dwa dni. Jednak ładowanie co noc pomaga utrzymać samochód zasilany przez cały czas.

Instrukcja obsługi Tesli sugeruje, że „najważniejszym sposobem na zachowanie baterii jest POZOSTAWIENIE SAMOCHODU PODŁĄCZONEGO DO ZASILANIA, gdy go nie używasz.” Ponadto, jak czytamy w instrukcji, „nie ma żadnej korzyści z czekania przed ładowaniem, aż poziom naładowania akumulatora będzie niski.”
Według Tesli, bateria Twojego samochodu pozostanie zdrowa i będzie działać optymalnie, jeśli będzie codziennie podłączona do prądu, gdy nie będzie używana. Dlatego powinieneś ładować swoją Teslę każdej nocy, zwłaszcza poza godzinami szczytu. Jeśli wykorzystałeś tylko 30% naładowania, możesz naładować do 70% i być gotowym do jazdy następnego dnia.

Oczywiście, są pewne zalety i wady codziennego ładowania Tesli. Zanim więc codziennie naładujesz swój samochód, zastanów się, co stanie się z jego baterią na dłuższą metę.

  Czy Tesle wymagają dużo konserwacji?

Korzyści z ładowania Tesli każdej nocy

Utrzymuj baterię w zdrowiu

Pierwszą korzyścią z codziennego ładowania Twojego EV jest utrzymanie baterii w zdrowiu. Akumulator nie spadnie poniżej najniższego zalecanego limitu, który wynosi 20%. Bateria pojazdu będzie działać optymalnie, jeśli nie spadnie poniżej 20% lub nie przekroczy 90%.

Zwiększenie zasięgu akumulatora

Poza utrzymaniem zdrowego akumulatora, codzienne ładowanie pomoże zwiększyć zasięg Państwa pojazdu. Każdego dnia, gdy wyjedziesz z domu, będziesz miał dużo soku. Możesz więc pokonać więcej mil dziennie niż osoba, która ładuje się tylko wtedy, gdy bateria jest rozładowana lub poniżej 20%.
Ponieważ przeciętny Amerykanin przejeżdża około 37 mil dziennie, Twoja Tesla może działać przez co najmniej 5 dni na pełnym naładowaniu. Ale jeśli ładujesz codziennie, możesz zwiększyć swój zasięg i bez problemu dojeżdżać do pracy między miastami.

Wady ładowania Tesli każdej nocy

Wysoki rachunek za prąd

Głównym minusem codziennego ładowania Tesli jest wzrost kosztów rachunku za prąd. W przeciwieństwie do ICE, pojazdy Tesli zużywają energię elektryczną. Ciągłe podłączanie samochodu do prądu w domu sprawi, że koszty rachunku za prąd zaczną się sumować.

Skrócona żywotność baterii

Kolejną wadą codziennego ładowania EV jest znaczne skrócenie żywotności baterii. Dzieje się tak, ponieważ codzienne ładowanie zwiększa liczbę cykli pracy akumulatora. Większość akumulatorów litowo-jonowych jest w stanie wytrzymać około 15 000 cykli, zanim ich pojemność spadnie do 70% pojemności nowego akumulatora.
Tak więc codzienne ładowanie zwiększy liczbę cykli ładowania, niezależnie od procentu, który podnosisz. Na dłuższą metę będzie to miało negatywny wpływ na żywotność baterii.

  Czy zimna pogoda ma wpływ na baterie Tesli?

FAQ

Dlaczego Tesla zaleca swoim użytkownikom utrzymywanie poziomu naładowania od 20% do 90%?

Tesla zaleca swoim klientom utrzymywanie limitu naładowania pomiędzy 20% a 90%, aby utrzymać baterię w dobrej kondycji. Głównym powodem jest zachowanie zdrowia baterii. Tesla EV posiada baterie litowo-jonowe, o które trzeba dbać, aby uniknąć ich uszkodzenia.
Akumulatory litowo-jonowe ulegają uszkodzeniu, gdy spędzają dużo czasu w bardzo niskich i bardzo wysokich zakresach naładowania. Jest to również powód, dla którego samochody Tesli mają domyślnie ustawiony maksymalny limit naładowania na poziomie 90%. Tesla zaleca również swoim użytkownikom pozostanie powyżej 20%.

Dlaczego Tesla jest przeciwna codziennemu ładowaniu baterii do 100%?

Kiedy ładujesz baterię do pełnej pojemności, obciążasz ją. Dzieje się tak, ponieważ wyższy procent ładowania wpływa na napięcie baterii, co wiąże się z krótszą żywotnością baterii. Zamiast tego należy utrzymywać poziom naładowania od 20% do 90%, aby zachować zdrowie baterii.

Jakie są niektóre z konsekwencji ładowania Tesli powyżej 90%?

Po pierwsze i najważniejsze, Twoja bateria straci swoją wydajność. Ładowanie baterii powyżej tego punktu niepotrzebnie ją obciąża. Na dodatek szybkość ładowania znacznie spadnie. To z kolei spowoduje, że tankowanie zajmie więcej czasu, a także zwiększy Twój rachunek za prąd.

Kiedy powinienem spodziewać się spadku zasięgu mojej Tesli?

Szacuje się, że zasięg Tesli zacznie spadać po przejechaniu przez samochód około 185 000 mil. Na tym etapie powinieneś spodziewać się, że Twoja Tesla EV będzie miała 10% redukcji baterii, co nie jest złe po wielu latach posiadania.
Jeśli jednak mieszkasz w zimnym klimacie, Twój samochód może nigdy nie osiągnąć w pełni swojego zasięgu. Dzieje się tak, ponieważ zasięg zmniejsza się, gdy spada temperatura. Bateria potrzebuje po prostu dodatkowej energii, aby pracować w optymalnej temperaturze roboczej.

  Czy Tesla to niezawodny samochód?

Kiedy powinienem naładować moją Teslę do 100%?

Ładuj swoją Teslę do 100% tylko wtedy, gdy zamierzasz przejechać długi dystans. Pozwól, by samochód naładował się przez noc do 90%, a pozostałe 10% uzupełnij na kilka godzin przed jazdą. Powinieneś jednak starać się utrzymać limit ładowania od 70% do 90% tak często, jak to możliwe.

Utrzymuj poziom naładowania baterii pomiędzy 20% a 90%

W zależności od Twoich potrzeb, możesz ładować swoją Teslę co noc lub co drugi dzień. Aby jednak utrzymać baterię w dobrym stanie, najlepiej jest ładować ją codziennie do poziomu 70% lub 90%. Dodatkowo, należy stosować ładowanie niskim napięciem.
Aby utrzymać optymalną wydajność akumulatora, nigdy nie pozwól, aby jego poziom naładowania spadł poniżej 20% lub przekroczył 90%. Dzięki temu bateria nie tylko pozostanie zdrowa, ale również będzie się wydajnie ładować w tym zakresie. Ponadto, zasięg baterii będzie się stopniowo zwiększał.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z