Czy powinieneś wziąć BMW w leasing czy kupić?

W zależności od sposobu użytkowania nowo zakupionego BMW leasing lub zakup może być lepszym rozwiązaniem w różnych scenariuszach. Najważniejszym czynnikiem, który o tym decyduje, jest okres, przez jaki planujesz użytkować swoje nowe BMW. Suma ta różni się w zależności od modelu, ale ogólnie rzecz biorąc, krótsze okresy przed zwrotem pozwalają zaoszczędzić wydatki na koszty utrzymania.

Kiedy lepiej jest wziąć samochód BMW w leasing?

Oczywiście, zależy to w dużej mierze od modelu samochodu, ponieważ może to drastycznie zmienić cenę, ale jeśli Twoim celem jest użytkowanie samochodu przez 3 do 4 lat przed jego wymianą, leasing jest lepszym rozwiązaniem. Zobaczmy, jakie są zalety leasingu BMW.

Nie musisz sprzedawać samochodu na końcu

Po upływie trzyletniego okresu nie musisz przechodzić przez wszystkie problemy związane ze znalezieniem kupca na swój pojazd. Możesz go po prostu zwrócić i wymienić na inny model z nową, obniżoną zaliczką.

Niższe okresy oszczędzają Państwa gotówkę

Miesięczne lub roczne skumulowane wpłaty na poczet leasingu są znacznie niższe niż w przypadku zakupu samochodu. Ponadto, gdy samochód jest jeszcze objęty gwarancją, nie muszą Państwo wydawać pieniędzy na koszty utrzymania i naprawy. W przypadku BMW pozwala to zaoszczędzić sporo kłopotów.

Zazwyczaj gwarancja BMW trwa 4 lata, co sprawia, że leasing samochodu na okres krótszy niż ten okres jest dobrą decyzją. Jeśli zdecydujesz się na leasing samochodu na więcej niż 4 lata, to sprawi, że zabraknie Ci gwarancji i w końcu będziesz musiał zapłacić około 1500 dolarów rocznie za konserwację.

  Który jest lepszy, Mercedes czy BMW?

Jeśli policzysz, leasing i finansowanie samochodu kosztuje tyle samo dla niektórych modeli, co oznacza, że przy leasingu, co trzy lata, możesz jeździć nowym modelem na gwarancji.

Kiedy lepiej jest kupić samochód BMW?

Jeśli planujesz zakup BMW i jazdę nim przez ponad dziewięć lat, a następnie sprzedaż. Aby było to dla Ciebie opłacalne, musiałbyś być w stanie uzyskać zapłatę za samochód, gdy go sprzedasz, za więcej niż 4 lata konserwacji, napraw i wydatków. W przypadku większości modeli BMW, takich jak X3, będzie to około 10 000 dolarów.

Jeśli zdecydujesz się wziąć samochód w leasing, upewnij się, że dobrze zbadać politykę leasingową, ponieważ niektóre umowy nakładają ograniczenia, takie jak brak pozwolenia na wyjazd z państwa z leasingowanym pojazdem. Co więcej, niektóre umowy ograniczają maksymalny przebieg pojazdu w ciągu roku, co nie wszystkim kierowcom odpowiada.

Mając to wszystko na uwadze, to do Ciebie należy decyzja, czy zamierzasz jeździć BMW przez wystarczająco długi okres, aby dokonać opłacalnej sprzedaży, a jeśli tak, to czy 10-letnie BMW będzie kosztować więcej niż 10 000 dolarów? Jeśli odpowiedź na wszystkie te pytania jest twierdząca, to można śmiało powiedzieć, że w Twoim przypadku lepiej jest kupić pojazd.

Jeśli łatwo nudzisz się samochodami i jeśli w przeszłości zmieniałeś samochody częściej niż co 3 lata, to nie decyduj się na zakup samochodu i weź BMW w leasingu.

Porównanie leasingu z zakupem BMW

Istnieje wiele czynników, na które może wpłynąć zakup. Przyjrzyjmy się bliżej kosztom początkowym, własności i płatnościom, abyś mógł sam zdecydować, co bardziej Ci odpowiada.

  Jaki jest największy SUV BMW?

Koszty początkowe

Leasing
Na początku, kiedy leasingują Państwo pojazd, często otrzymują Państwo obniżkę kosztów, co może spowodować, że zaoszczędzą Państwo pieniądze w porównaniu z zakupem. Do tego dochodzą inne koszty początkowe, takie jak ubezpieczenie, kaucja i opłata za pierwszy miesiąc.

Zakup
Przy zakupie BMW możesz zdecydować, czy chcesz zapłacić całą cenę z góry, czy też spłacić ją w kilku ratach kredytu. W ten sposób będziesz podlegał podatkom, zarówno państwowym jak i rządowym, a także podatkom od kredytu i opłatom pożyczkodawcy. Oczywiście istnieją też inne koszty, takie jak ubezpieczenie, pierwszy miesiąc płatności oraz kaucja, jeśli korzystają Państwo z pożyczki.

Własność pojazdu

Leasing
Kiedy biorą Państwo BMW w leasing, BMW pozostaje właścicielem pojazdu i mogą Państwo korzystać z samochodu na podstawie umowy leasingowej aż do jej zakończenia, po czym mają Państwo możliwość albo wykupu pojazdu, albo jego zwrotu.

Zakup
Po zakończeniu finansowania stają się Państwo właścicielem samochodu w momencie jego zakupu.

Płatności

Leasing
Płatności za pojazdy w leasingu są z reguły niższe niż za zakupione. Ściśle mówiąc, płacą Państwo za amortyzację pojazdu, a nie za sam pojazd. Oczywiście, w zależności od miejsca zamieszkania, mogą być naliczane opłaty za wynajem i podatek od sprzedaży.

Zakup
Są one często wyższe w przypadku pojazdów zakupionych, ponieważ płacisz za całą cenę pojazdu, a nie tylko za kilka lat jego użytkowania.

FAQ

Jaka jest różnica między leasingiem samochodu a wynajmem samochodu?

Leasing samochodu trwa określony okres czasu, np. trzy lata lub sześć lat, natomiast samochód można wypożyczyć na dzień lub na miesiąc. Ogólnie rzecz biorąc, raty leasingowe są tańsze niż miesięczne raty spłacania kredytu.

  Wszystko o niezawodności BMW 335i

Co się stanie, jeżeli rozbiją Państwo BMW w leasingu?

Jeżeli Państwa BMW w leasingu zostanie rozbite, ubezpieczenie samochodu z reguły pokryje koszty naprawy lub wartość pojazdu. Mimo to są Państwo prawnie zobowiązani do płacenia miesięcznych rat do momentu zakończenia umowy leasingowej.

Czy każdy może jeździć moim BMW w leasingu?

Należy pamiętać, że nie każdy może prowadzić leasingowany przez Państwa samochód. Większość umów leasingowych zazwyczaj zawiera część, która określa, którzy członkowie rodziny mogą prowadzić Państwa nowo wydzierżawiony samochód. Zazwyczaj, jeśli dana osoba znajduje się poza Państwa kręgiem rodzinnym, konieczne jest uzyskanie dodatkowych zezwoleń.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z