Czy Renault Captur to dobry samochód?

Renault Captur

Renault Captur to kompaktowy crossover SUV, który ma przyciągnąć nabywców swoim wyglądem, wyposażeniem, przystępną ceną, przystępnymi kosztami eksploatacji i praktycznością. Leży w najbardziej konkurencyjnym segmencie obecnego rynku, co oznacza, że musi być naprawdę dobrym samochodem, aby odnieść sukces, więc czy Renault Captur jest dobrym samochodem?

W skrócie, tak, Renault Captur jest rzeczywiście naprawdę dobry samochód, ale jeśli chcesz długą odpowiedź, trzeba będzie trzymać się i przeczytać ten artykuł. Powiemy Ci więcej o Captur, który obejmuje wszystkie silniki, projekt, praktyczność, wrażenia z jazdy, niezawodność, ceny i praktyczność.

Aby zakończyć to wszystko, mamy zamiar również omówić jego bezpieczeństwo i jak to stacks up przeciwko niektórych z jego najbardziej zaciętych rywali. Możemy powiedzieć, że Renault Captur jest niezwykle popularnym samochodem w Europie, ponieważ Renault przesuwa je jak szalone.

To prawda, ponieważ Renault oferuje dobrze zaokrąglony pakiet, który nie poświęca tego, co jest znane, aby przyciągnąć nabywców ekonomicznych najbardziej. Tak więc, jeśli chcesz wiedzieć więcej o Captur, a potencjalnie nawet kupić jeden, koniecznie przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, dlaczego powinieneś go kupić!

Układ napędowy

Captur pierwszej generacji oferuje silniki benzynowe lub wysokoprężne, natomiast Captur drugiej generacji oferuje wyłącznie silniki benzynowe z dodatkiem jednego modelu hybrydowego. Silniki benzynowe zakres od najmniejszych 0,9L 3-cylindrowy, że ledwo pchać więcej niż 90 KM i przejść całą drogę do najpotężniejszych 1,4L rzędowe 4-cylindrowy z 150 KM, które są również najlepsze silniki benzynowe można kupić.

  Peugeot e-208 vs Renault Zoe - który jest lepszy

1 gen Captur oferuje również kilka wariantów diesel, jak również, a wszystkie są oparte na tym samym silniku 1,5L dCi, który oferuje między 90 KM i 110 KM. Wreszcie, musimy również mówić o najnowszym hybrydowym 1,6L Captur, który oferuje 160 KM i jest najpotężniejszym i prawdopodobnie najbardziej rozsądnym silnikiem, jaki można kupić dla samochodu takiego jak Captur.

Modele klasy podstawowej są wyposażone w manualną skrzynię biegów, natomiast modele klasy wyższej w 6-biegowy automat, który naprawdę dobrze pasuje do charakteru samochodu. Napęd na przednie koła jest jedyną opcją dla Captura, a wydajność paliwowa oceniana jest na około 60MPG dla silników diesla, 150MPG dla hybrydy i 40MPG dla mniejszych modeli benzynowych.

Design i wrażenia z jazdy

Wygląd zewnętrzny modelu Captur jest ostry i naprawdę nowoczesny, zwłaszcza jeśli wybierzesz model z wyższej półki, który zyska fajnie wyglądające czarne wykończenia zewnętrzne i ostre reflektory LED. Wnętrze jest dość potulne, nie najlepszej jakości, ale jest dobrze wyposażone, zwłaszcza w modelach wyższej klasy, które są dostępne z niemal wszystkim, co można sobie wyobrazić.

Wrażenia z jazdy są stosunkowo nijakie, ponieważ Captur nigdy nie miał na celu zdobycia serc entuzjastów motoryzacji. Jednak jeśli chodzi o codzienną jazdę i dojazdy do pracy, Captur spełnia swoje zadanie, ponieważ funkcjonuje tak, jak wszystkie współczesne dobre samochody.

Niezawodność i częste problemy

Niezawodność Renault poprawiła się w ciągu ostatnich kilku lat, ale modele Captur pierwszej generacji z 2013 roku nie są najlepsze. Obecnie Captur wydaje się być przyzwoicie niezawodnym samochodem, co oznacza, że nie powinieneś się martwić, że się zepsuje, jeśli zrobisz wszystko, kiedy trzeba.

  Najczęstsze problemy z Renault Captur

Najczęstsze problemy Renault Captur obejmują szeroki zakres problemów z elektroniką samochodu, takich jak nawigacja satelitarna, elementy sterujące klimatyzacją, alternator, a może nawet reflektory. Samochód został wycofany z powodu problemów z alternatorem, problemów z hamulcami i problemów z katalizatorem. Wreszcie, panele nadwozia nie zawsze układają się prawidłowo, pokrywa bagażnika może się zacinać, a system start-stop może być koszmarem.

Praktyczność i cena

W Wielkiej Brytanii Renault Captur kosztuje od 22 395 do 34 095 funtów, podczas gdy ceny we Francji i Niemczech są naprawdę podobne. Za tę cenę dostajemy dobrze wyposażonego kierowcę codziennego użytku, który po kilku latach jest w stanie zachować przyzwoitą wartość. Nie oznacza to, że Captur nie amortyzuje się, bo tak jest, ale oznacza to, że nie amortyzuje się jak szalony.

Praktyczność jest mniej więcej w porządku, ponieważ jest zgodna z większością innych samochodów w swojej klasie. Jasne, druga generacja Captura oferuje o 20 mm dłuższy rozstaw osi, co pomaga w uzyskaniu przestrzeni na nogi na tylnych siedzeniach, ale ogólna przestrzeń bagażnika i przestrzeń nad głową są mniej więcej przeciętne w tej klasie.

Sekcja FAQ

Jak bezpieczne jest Renault Captur?

Renault wie, że większość osób kupujących Captura kupuje go z myślą o przewożeniu rodziny, co oznacza, że Captur musi być naprawdę bezpiecznym samochodem. Na szczęście tak właśnie jest, ponieważ Captur otrzymał 5 gwiazdek od Euro NCAP – europejskiej organizacji zajmującej się bezpieczeństwem samochodów i ochroną przed skutkami wypadków.

  Hyundai i20 vs Renault Clio - który jest lepszy?

Captur posiada również wszystkie typowe elementy, w które wyposażone są współczesne samochody, takie jak asystent utrzymania pasa ruchu, automatyczne hamowanie, tempomat, kamery, czujniki parkowania i alarmy drogowe. W sumie, Captur jest rzeczywiście bezpiecznym samochodem i powinieneś być bardziej niż dobrze z jednym.

Czy Renault Captur jest lepszy od swoich rywali?

Jeśli spędzisz przyzwoitą ilość czasu przeglądając różne testy head-on pomiędzy Capturem a jego najzacieklejszymi rywalami, często zobaczysz, że Captur wychodzi na wierzch, co ma sens, ponieważ naprawdę jest lepszy od większości swoich konkurentów, ale nie o wiele.

C4 Aircross nie jest na równi, jeśli chodzi o stylistykę, Ford Puma nie jest tak praktyczny, Peugeot 2008 nie jest dobrze wyposażony, a HR-V nie jest tak nowoczesny ani tak dobry do oglądania.

Czy Renault zamierza zaprzestać produkcji modelu Captur?

Z powrotem w 2020 roku, Renault ogłosił, że zamierzają zaprzestać Captur w Indiach, który natychmiast rozpoczął rozmowę o Captur jest zaprzestanie dla Europy, ale to nie wydaje się mieć miejsce.

Nowy Captur ma się wkrótce pojawić, co oznacza, że Renault nadal nie jest zainteresowane nazwaniem go dniem z Captur. To ma cały ładunek sensu, ponieważ te są nadal sprzedaje jak szalony w Europie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z