Czy Renault Fluence to dobry samochód?

Renault Fluence

Pod koniec 2009 roku Renault zaprezentowało Renault Fluence, kompaktowy rodzinny sedan, który miał na celu zrównoważenie kosztów, funkcji, wydajności i niezawodności. Renault uznało, że Europa nadal kocha sedany i że jest wystarczająco dużo miejsca dla Fluence, aby ukraść trochę sprzedaży na tym niezwykle konkurencyjnym rynku. Czy Renault Fluence to dobry samochód?

Renault Fluence z pewnością jest kuszącą propozycją, ponieważ ma już kilka lat, co oznacza, że straciło znaczną część swojej początkowej wartości. Oznacza to, że można dostać całkiem niezły samochód za niewielkie pieniądze. To sprawia, że Fluence jest ogólnie dobrym samochodem, ale nie jest to typ samochodu, który pokochasz, zwłaszcza jeśli jesteś entuzjastą samochodów.

Powodem tego jest fakt, że Renault starało się grać bezpiecznie i uczynić Fluence wszechstronnym samochodem. Nie sprawia to, że wyróżnia się w żadnej konkretnej kategorii, a podczas jazdy czuje się niezwykle zwyczajnie. Wszystkie oferowane silniki są wydajne i ciche, design jest harmonijny, przestrzeń jest dobra, a niezawodność jest również dobra, jeśli jest odpowiednio konserwowana.

Ogólnie rzecz biorąc, używane Renault Fluence ma obecnie wiele zalet, przede wszystkim ze względu na cenę.

Dowiedz się więcej o możliwych problemach Renault Fluence

Układ napędowy

Renault Fluence można kupić z kilkoma silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi. Paleta silników benzynowych zaczyna się od 4-cylindrowego silnika 1,6 l, który oferuje 110 KM, podczas gdy topowy model benzynowy to 4-cylindrowy silnik 2,0 l o mocy 140 KM. W przypadku silników wysokoprężnych jest nieco większa różnorodność, ponieważ do wyboru jest więcej opcji.

  Najczęstsze problemy z Renault Twingo

Począwszy od 4-cylindrowego silnika 1,5 l o mocy 90 KM, 95 KM lub 110 KM, a skończywszy na większym 4-cylindrowym silniku 1,6 l o mocy 131 KM. Wszystkie modele Fluence są fabrycznie wyposażone w napęd na przednie koła i można wybierać między zwykłą 5-biegową manualną lub 6-biegową automatyczną skrzynią biegów, która jest dostępna jako opcja.

W przypadku modeli benzynowych można spodziewać się około 30-35MPG, podczas gdy warianty z silnikiem wysokoprężnym mogą osiągnąć do 50MPG przy rozsądnej jeździe. Podsumowując, silniki te są wyrafinowane, ciche i łagodne we wszystkich środowiskach, co oznacza, że poradzą sobie nawet w dzisiejszych czasach.

Design i prowadzenie

Jeśli chodzi o design, Renault Fluence nie zachwyci, ale też nikogo nie obrazi. Wygląda jak większość innych pół-nowoczesnych modeli Renault, co oznacza, że ma ciekawe linie i kształty nadwozia, ale nie przyciągnie zbyt wiele uwagi. Wnętrze zaczyna już dość mocno pokazywać swój wiek, ale można się tego spodziewać po starszym samochodzie.

Wrażenia z jazdy są również przeciętne i niezbyt ekscytujące. Ogólne spasowanie i wykończenie są w porządku, ale wnętrze jest znane z tego, że dość szybko się zużywa, szczególnie w przypadku jasnych opcji wykończenia, które jeszcze szybciej wykazują oznaki zużycia.

Niezawodność i typowe usterki

Pod względem niezawodności Renault Fluence wytrzymuje próbę czasu, jeśli odpowiednio się o niego dba. Problem polega na tym, że wiele z tych samochodów było eksploatowanych przez cały okres ich użytkowania, a zatem nie będą one tak niezawodne, jak można by się spodziewać.

  Jeep Renegade 1.6 diesel problemy ze sprzęgłem

Najczęstsze problemy obejmują problemy ze skrzynią biegów, niektórymi układami elektrycznymi, zawieszeniem, silnikiem i klimatyzacją. Najgorsze problemy to potencjalne awarie skrzyni biegów, problemy z zapłonem i problemy z tulejami, które mogą powodować wypadki.

Cena i praktyczność

Renault Fluence nigdy nie należało do drogich samochodów, ale używane egzemplarze można obecnie nabyć już za kilka tysięcy euro, jednak warto unikać takich samochodów i wybierać lepiej utrzymane egzemplarze z odpowiednią historią serwisową. Tak czy inaczej, nie zapłacisz dużo pieniędzy za Fluence i nie możesz już kupić nowego, ponieważ Renault przestało je produkować kilka lat temu.

Praktyczność jest na równi z większością innych samochodów z tego segmentu, co oznacza, że oferuje przyzwoitą ilość miejsca dla rodziny, ale nie do przewożenia dorosłych. Bagażnik jest obszerny i łatwo dostępny, co działa na jego korzyść. Ogólna widoczność i łatwość obsługi są świetne, nawet w porównaniu do znacznie nowszych samochodów.

Sekcja FAQ

Jak bezpieczny jest Renault Fluence?

Fluence jest wyposażony we wszystkie niezbędne elementy, takie jak poduszki powietrzne, ABS, ESC, wspomaganie hamowania, a nawet kamerę cofania. Jeśli chodzi o ogólną ochronę przed zderzeniami, ocena bezpieczeństwa wynosi 4 na 5 gwiazdek, co oznacza, że Fluence jest dobrze chroniony, zwłaszcza jak na model z 2009 roku.

Tam, gdzie Fluence nie może się równać z większością samochodów, jest dostępność różnych systemów wspomagających, które po prostu nie były dostępne w czasie, gdy Fluence pojawił się na rynku. W związku z tym nie powinieneś się zbytnio martwić, jeśli nie jesteś zbyt rygorystyczny, jeśli chodzi o posiadanie takich rzeczy, jak asystent martwego pola, asystent utrzymania pasa ruchu lub adaptacyjny tempomat.

  Hyundai i20 vs Renault Clio - który jest lepszy?

Które samochody rywalizują z Renault Fluence?

Najbardziej znani rywale Renault Fluence to Toyota Corolla, która jest teraz nowocześniejsza i lepiej wyposażona, ale droższa. Honda Civic to prawie ta sama historia, ale Civic jest powszechnie uważany za nieco przyjemniejszy w prowadzeniu niż wszystkie powyższe.

Hyundai Elantra jest najbardziej niezawodny z całej gamy, Nissan Sentra jest dość przestronny i ekonomiczny, podczas gdy Mazda 3 jest najbardziej stylowa i nie odbiega zbytnio od Civica, jeśli chodzi o przyjemność z jazdy.

Dlaczego Renault zaprzestało produkcji Fluence?

Renault przestało produkować Fluence z powodu słabej sprzedaży i wzrostu popularności crossoverów i SUV-ów. Rynek szybko się zmienia, a największą zmianą jest wzrost popularności SUV-ów i crossoverów, co w zasadzie wbiło ostatni gwóźdź do trumny Renault Fluence.

Renault nie wydaje się zbyt chętne do przywrócenia Fluence w najbliższym czasie, przynajmniej nie jako samochodu z silnikiem spalinowym. Świat pojazdów elektrycznych staje się coraz bardziej istotny i niektórzy uważają, że Fluence w końcu powróci, ale wyłącznie jako pojazd elektryczny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z