Czy Renault Kangoo to dobry samochód?

Renault Kangoo

Pod koniec lat 90-tych firma Renault wprowadziła na rynek model Kangoo – mały, wielofunkcyjny, 4/5-drzwiowy samochód dostawczy przeznaczony do wielu różnych celów. Od samego początku Renault konsekwentnie produkuje Kangoo, który jest obecnie w swojej trzeciej iteracji. Niedawno Renault zaprezentowało także elektrycznego Kangoo Z.E., co sugeruje, że Renault zamierza utrzymać Kangoo.

Czy zatem Renault Kangoo to dobry samochód? Krótko mówiąc, tak, Renault Kangoo jest dobrym samochodem, ponieważ udaje mu się połączyć wiele różnych zalet w jednym pakiecie. Po pierwsze, oferuje szeroką gamę komercyjnych układów napędowych, w tym wersję elektryczną, która nie jest jeszcze tak powszechna w tym segmencie rynku.

Stylistyka najnowszego Kangoo 3. generacji została zaktualizowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, co czyni go jednym z bardziej atrakcyjnych na rynku. Wrażenia z jazdy są tak zwyczajne, jak to tylko możliwe, czego można oczekiwać od MPV. Niezawodność wydaje się być naprawdę dobra, ale są pewne kwestie, które warto omówić bardziej szczegółowo.

Ceny są atrakcyjne w całej gamie, z szeroką gamą używanych modeli do wyboru. Praktyczność jest tak samo dobra, jak w przypadku wszystkich innych MPV w tym segmencie, ale Kangoo przebija większość z nich, ponieważ jest dostępny w wersji załogowej, furgonetce i do przewozu osób.

Problemy Renault Kangoo.

Układ napędowy

Renault Kangoo jest dostępne z szeroką gamą silników benzynowych i wysokoprężnych, ale kilka lat temu Renault wprowadziło również Z.E. EV. Początkowo Kangoo było dostępne z 4-cylindrowym silnikiem benzynowym 1,2 l o mocy 60 KM, 75 KM lub 112 KM, ale później oferta została rozszerzona o 1,5 l o mocy 106 KM i wreszcie 4-cylindrowy silnik 1,4 l o mocy 100 KM lub 130 KM.

  Najczęstsze problemy z Renault Twingo

Silniki wysokoprężne są jeszcze liczniejsze i obejmują 1,5-litrowego diesla o mocy od 75 KM do 115 KM, 4-cylindrowy silnik 1,9 l o mocy 80 KM lub nowy 4-cylindrowy silnik 1,5 l o mocy 75 KM, 95 KM lub 115 KM. Wreszcie, wersja EV Kangoo jest zasilana akumulatorem o pojemności 33 kWh, który zapewnia zasięg do 89 mil.

Jeśli chodzi o wydajność, w najnowszych modelach benzynowych można uzyskać około 35MPG, podczas gdy modele z silnikiem wysokoprężnym mogą osiągnąć 45MPG. Podsumowując, Kangoo oferuje większą różnorodność niż większość MPV w dziale układów napędowych, co z pewnością jest dobrą rzeczą.

Design i wrażenia z jazdy

Z przodu znajduje się duże logo Renault na czarnym grillu, otoczone prostokątnymi reflektorami. Tylne drzwi otwierają się, zapewniając łatwy dostęp do przestrzeni ładunkowej. Wnętrze Kangoo jest funkcjonalne i przestronne, z miejscem dla maksymalnie pięciu pasażerów w wersji pasażerskiej i dużą przestrzenią ładunkową w wersji cargo.

Zawieszenie zostało zaprojektowane tak, aby pochłaniać nierówności i nierówne drogi, co zapewnia płynniejszą jazdę zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Nie należy jednak oczekiwać od Kangoo nadmiernej dynamiki, ponieważ nie jest to sportowy MPV, jeśli coś takiego w ogóle istnieje.

Niezawodność i typowe usterki

Renault Kangoo jest stosunkowo bezawaryjne, o ile jest wystarczająco dobrze utrzymane. Oznacza to, że musisz wykonywać wszystkie regularne czynności, takie jak wymiana oleju itp. Nowsze modele Kangoo są również znacznie lepsze niż pierwsze dwie generacje, zwłaszcza pierwsza, która była znana z tego, że dość łatwo i często się psuła.

  Najczęstsze problemy z Renault Fluence

Najczęstsze problemy z Kangoo obejmują problemy elektryczne, w szczególności wadliwą deskę rozdzielczą lub awarię zamków elektrycznych. Inne problemy obejmują kruchy napinacz paska rozrządu, problemy z drzwiami, problemy z układem wspomagania kierownicy i problemy z nagrzewnicą.

Cena i praktyczność

Pierwsze dwie generacje Renault Kangoo można obecnie kupić za dosłownie grosze, podczas gdy Kangoo 3. generacji kosztuje około 16 000-23 000 funtów za nowy egzemplarz. Za tę cenę naprawdę można dostać przyzwoitą ofertę, ponieważ Kangoo oferuje wszystko, czego potrzeba od współczesnego kompaktowego MPV.

Kangoo oferuje dużą i wszechstronną przestrzeń ładunkową, dzięki czemu idealnie nadaje się do przewożenia różnych przedmiotów. Po złożeniu tylnych siedzeń przestrzeń bagażowa może pomieścić do 2800 litrów, co czyni go jednym z najbardziej przestronnych pojazdów w swojej klasie.

Sekcja FAQ

Które samochody rywalizują z Renault Kangoo?

Najbardziej znanymi konkurentami Renault Kangoo są Citroen Berlingo, który jest bardzo podobny do Kangoo i Mercedes Benz Citan, który jest bardziej premium vanem. Fiat Doblo to kolejny kompaktowy van, który oferuje praktyczne i przestronne wnętrze, wydajne silniki i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, podczas gdy Volkswagen Caddy jest jednym z bardziej popularnych vanów w tym segmencie.

To tylko niektórzy z głównych rywali Renault Kangoo w segmencie kompaktowych vanów, a konkretny wybór będzie zależał od potrzeb i preferencji nabywcy, w tym takich czynników jak cena, oszczędność paliwa, pojemność ładunkowa i właściwości jezdne.

Czy Renault Kangoo zostało wycofane z produkcji?

Renault niedawno wprowadziło na rynek nową wersję modelu Kangoo, więc nie został on wycofany z produkcji. Jednak poprzednia generacja Kangoo została wycofana w 2020 roku po 12 latach produkcji. Nowa wersja, która została wprowadzona na rynek w 2021 roku, jest całkowicie nowym modelem i opiera się na innej platformie niż poprzednia generacja.

  Czy Renault Modus to dobry samochód?

Nowe Kangoo charakteryzuje się świeżym designem, ulepszoną technologią i bardziej wydajnymi silnikami w porównaniu do poprzedniego modelu. Nowy Kangoo jest dostępny zarówno w wersji pasażerskiej, jak i komercyjnej, i ma na celu kontynuowanie sukcesu swojego poprzednika jako praktycznego i wszechstronnego pojazdu zarówno dla firm, jak i rodzin.

Czy można spać w Renault Kangoo?

Tak, możliwe jest spanie w Renault Kangoo, zwłaszcza w wersji pasażerskiej, która ma przestronne wnętrze. Po pewnych modyfikacjach Kangoo można przekształcić w wygodny pojazd kempingowy, który pomieści łóżko i inne niezbędne udogodnienia.

Tylne siedzenia Kangoo można wyjąć lub złożyć, tworząc płaską i wygodną przestrzeń do spania. Dodatkowo, przesuwane drzwi po obu stronach pojazdu zapewniają łatwy dostęp i wentylację. Dodając zasłony lub rolety okienne, wnętrze Kangoo można uczynić prywatnym i przytulnym miejscem do spania.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z