Czy Renault Modus to dobry samochód?

Renault Modus

Renault Modus to kompaktowy MPV (pojazd wielofunkcyjny), który został po raz pierwszy wprowadzony w roku modelowym 2004, a następnie zaprzestano jego produkcji pod koniec 2012 roku. Podczas stosunkowo krótkiego okresu sprzedaży Modus okazał się dość popularnym samochodem rodzinnym, ale czy Renault Modus jest dobrym samochodem?

Jak na to, czym jest i ile kosztuje w dzisiejszych czasach, Renault Modus jest naprawdę dobrym samochodem. Nie stara się być wystawny, sportowy lub luksusowy, ale raczej robi wszystkie podstawy naprawdę dobrze. Oferuje niezły wybór silników benzynowych i wysokoprężnych, stosunkowo nowoczesny design wewnątrz i na zewnątrz oraz bezpieczne i spokojne wrażenia z jazdy.

Niezawodność Modusa może być dobra, jeśli odpowiednio o niego zadbasz i jeśli wybierzesz używany egzemplarz o stosunkowo krótkim przebiegu. Istnieją pewne typowe problemy, które powinniśmy omówić, więc pamiętaj, aby pozostać w pobliżu, aby dowiedzieć się, które z nich.

Cena jest naprawdę atrakcyjna, ponieważ Modus stracił większość swojej wartości na przestrzeni lat i nadal szybko traci na wartości. Praktyczność jest doskonała w stosunku do rozmiaru, ponieważ Modus może z łatwością przewozić cztery dorosłe osoby z dużą ilością miejsca na nogi i głowę. Bagażnik jest również naprawdę duży, a widoczność oraz wsiadanie i wysiadanie z samochodu są również naprawdę dobre.

Układ napędowy

Jak wspomniano we wstępie, Modus ma do wyboru kilka opcji układu napędowego. Zaczynają się one od mniejszego wolnossącego 4-cylindrowego silnika 1,2 l o mocy 65 KM, 75 KM lub 101 KM. Można również wybrać 4-cylindrowy silnik 1,4 l o mocy 98 KM lub największy 4-cylindrowy silnik 1,6 l o mocy 112 KM.

  Czy Renault Talisman to dobry samochód?

Silniki wysokoprężne są oparte na tym samym 4-cylindrowym bloku 1,5 l z trzema różnymi stopniami dostrojenia, 65 KM, 82 KM lub 106 KM. Wszystkie modele Modus mają napęd wyłącznie na przednie koła. Jeśli chodzi o skrzynię biegów, podstawowe modele otrzymują standardową 5-biegową manualną skrzynię biegów, podczas gdy modele wyższej klasy są dostępne również z 5-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Pod względem wydajności można spodziewać się do 35MPG w przypadku silników benzynowych i do 50MPG w przypadku najbardziej wydajnych wariantów diesla. Podsumowując, Modus to dość wydajny samochód z przyzwoicie wyrafinowanymi silnikami, które będą więcej niż wystarczające dla większości ludzi.

Design i wrażenia z jazdy

W sferze designu można śmiało powiedzieć, że Renault Modus nie zwróci na siebie uwagi w najbliższym czasie, zwłaszcza wewnątrz, gdzie wygląda nijak i dość przestarzale. Dobrą rzeczą jest to, że do wyboru jest kilka dość zabawnie wyglądających kolorów wnętrza, a ogólne materiały mogą być naprawdę dobre, jeśli wybierzesz model z wyższej półki.

Wrażenia z jazdy są tak zwyczajne, jak to tylko możliwe, ponieważ Modus to tylko mały MPV, a nie samochód sportowy, ani luksusowy. Oznacza to, że często wchodzi w zakręty i nie preferuje ostrej jazdy. Jeśli chcesz wyluzowanego rodzinnego krążownika, Modus jest wystarczająco dobry, nic więcej się nie wydarzy.

Niezawodność i typowe problemy

Niezawodność Modusa jest mieszana, ponieważ trudno powiedzieć, jak niezawodny jest z natury. Możemy powiedzieć, że dobrze utrzymane modele mają tendencję do radzenia sobie dobrze, podczas gdy nieco nadużywane modele mają tendencję do psucia się znacznie wcześniej. Mając to na uwadze, jeśli wybierzesz zadbany model z przyzwoitą historią serwisową, będziesz zadowolony z Modusa.

  Najczęstsze problemy z Renault Fluence

Najczęstsze problemy z Modusem obejmują przedostawanie się wody, problemy elektryczne, problemy z silnikiem, problemy ze skrzynią biegów oraz potencjalne problemy z nadwoziem i wyposażeniem.

Ceny i praktyczność

Pod względem ceny Renault Modus jest obecnie dość tanim samochodem, co oznacza, że można go mieć już za kilka tysięcy euro. Jeśli jednak chcesz mieć samochód, który był odpowiednio utrzymany i nie ma zbyt wielu kilometrów na zegarze, z łatwością będziesz musiał zapłacić podwójną kwotę, czego należy się spodziewać.

Praktyczność jest doskonała dla wielkości samochodu i segmentu, ponieważ Modus z łatwością mieści cztery osoby dorosłe z dużą przestrzenią bagażową i doskonałą widocznością dookoła. Modus jest naprawdę łatwy do wsiadania i wysiadania i jest fabrycznie wyposażony w wiele funkcji przyjaznych rodzinie.

Sekcja FAQ

Jak bezpieczny jest Renault Modus?

Modus został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie i jest wyposażony w takie funkcje, jak wiele poduszek powietrznych, hamulce przeciwblokujące i kontrola stabilności. Jednak dokładne funkcje bezpieczeństwa i oceny mogą się różnić w zależności od konkretnego roku i modelu Modusa.

Jeśli chodzi o oceny w testach zderzeniowych, Renault Modus otrzymało cztery gwiazdki na pięć w testach Euro NCAP za ochronę dorosłych pasażerów i trzy gwiazdki za ochronę dzieci. Oceny te są uważane za dobre dla samochodu tej wielkości i klasy.

Czy powinienem kupić Renault Modus?

Jeśli jesteś zainteresowany niedrogim, przestronnym, stosunkowo bezpiecznym i łatwym w obsłudze kompaktowym MPV, Renault Modus to świetny wybór. Może nie ma wystarczająco dużo miejsca, jak jego większy odpowiednik Renault Espace, ale w Modusie nie poczujesz się ciasno, ponieważ Renault dołożyło wszelkich starań, aby zmaksymalizować przestrzeń na dość małej powierzchni.

  Czy Renault Arkana to dobry samochód?

Z drugiej strony, jeśli jesteś przyzwyczajony do jazdy luksusowymi samochodami i pełnowymiarowymi samochodami, Renault Modus nie będzie się z nimi równać. Najlepszym pomysłem byłoby więc znalezienie jednego i jazda próbna, zanim podejmiesz decyzję, ponieważ nigdy tak naprawdę nie możesz powiedzieć, czy podoba ci się samochód, czy nie, zanim usiądziesz za kierownicą.

Czy Renault zamierza przywrócić Modusa na rynek?

Od momentu zaprzestania produkcji, Renault nie wydało żadnego oficjalnego oświadczenia na temat marki Modus i tego, czy kiedykolwiek powróci. Możemy łatwo wywnioskować, że nazwa Modus nie jest zbyt popularna w świecie modeli Renault, dlatego trudno uwierzyć, że kompaktowy MPV Modus kiedykolwiek powróci.

Z drugiej strony, Renault jest znane z tego, że przywraca niektóre ze swoich starszych marek, ale jeśli tak się stanie, prawdopodobnie będzie to crossover lub mały SUV.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z