Czy samochody elektryczne będą coraz tańsze?

Według najnowszych badań, samochody elektryczne w końcu staną się o wiele tańsze niż samochody z silnikiem spalinowym. Niektóre badania sugerują nawet, że przed 2035 r. samochody elektryczne będą o wiele bardziej dostępne niż hybrydy lub samochody z silnikiem spalinowym.

Będzie się to różnić w zależności od rodzaju samochodów elektrycznych. Mniejsze i tańsze pojazdy elektryczne będą prawdopodobnie kosztować tyle samo, co samochody z silnikiem spalinowym do 2027 r., podczas gdy większe i droższe pojazdy elektryczne będą wkrótce droższe. Choć należy to traktować z przymrużeniem oka, istnieje kilka różnych organizacji, które popierają te twierdzenia.

Obecnie, przeciętny średniej wielkości samochód elektryczny kosztuje około 40 tys. dolarów przed opodatkowaniem, podczas gdy przeciętny średniej wielkości samochód benzynowy kosztuje około 22 tys. dolarów przed opodatkowaniem. Wielu producentów na całym świecie stara się wypełnić lukę między samochodami ICE i EV, a niektóre z nich radzą sobie lepiej niż oczekiwano.

Tanie samochody elektryczne – czy są wystarczająco dobre?

Na rynku jest obecnie kilka stosunkowo niedrogich EV, takich jak Mini Cooper SE, Nissan Leaf, Hyundai Ioniq Electric czy Chevy Bolt EV. Wszystkie cztery z nich kosztują między $30k i $38k, a można je dostać nawet taniej niż to, zwłaszcza jeśli kupisz używane.

Chociaż te samochody nie są flagowymi przedstawicielami technologii EV, są one wystarczająco przyzwoite, aby być zalecane. Chevy Bolt EV nie jest najlepszym samochodem na rynku za 38 tys. dolarów, ale jest jednym z zaledwie kilku EV w tej kategorii cenowej.

  Dlaczego samochody elektryczne są lepsze od gazowych?

Wszystkie z nich oferują od 110 do 260 mil zasięgu, z Mini jest najgorszy, a Bolt EV jest najlepszy. Jeśli chodzi o wiele innych funkcji w samochodzie, są one mniej więcej porównywalne do ich odpowiedników ICE.

Jeśli chcesz bardziej luksusowy, ale „niedrogi” samochód elektryczny, najlepszy do rozważenia jest 41k $ Tesla Model 3. Mimo że Tesla Model 3 oferuje niesamowite funkcje za taką cenę, Model 3 nie jest tak dobrze skonstruowany jak inne samochody za 40 tys. dolarów.

Drogie samochody elektryczne – czy są warte pieniędzy?

Po przeciwnej stronie spektrum znajduje się wiele „luksusowych” samochodów elektrycznych dostępnych obecnie na rynku. Samochody takie jak Tesla Model S za 81 tys. dolarów czy Porsche Taycan za podobną cenę są prawdziwymi flagowcami luksusowych pojazdów elektrycznych. Te samochody są najbardziej pożądane EV na rynku, i to jest dość łatwe do zobaczenia, dlaczego.

Oprócz tych dwóch, 75k dolarów Audi e-Tron GT i nowo wydany 100k dolarów Mercedes EQS są również coraz bardziej pożądane. Te samochody są wykonane, aby zaoferować najwyższe standardy luksusu, wydajności i technologii, i jako takie, są one zdecydowanie warto.

Mercedes, Audi, i Porsche są wszystkie sposób powyżej Tesla, jeśli chodzi o jakość, wzornictwo i wykończenie, ale Tesla oferuje swoją niezwykle wygodną sieć ładowania i lepsze technologie autonomicznej jazdy.

Pod względem osiągów Tesla Model S Plaid jest drugim najszybciej przyspieszającym samochodem na świecie, ustępując jedynie niedorzecznemu hipersamochodowi Rimac Nevera za 2 miliony dolarów. Można śmiało powiedzieć, że te samochody są niesamowite, ale powinny być biorąc pod uwagę cenę.

  Mercedes EQC VS Tesla

Samochody elektryczne w 2021 r.

Nawet jeśli samochody elektryczne nadal kosztują więcej w porównaniu do samochodów ICE, nie jest złym pomysłem zainwestowanie w jeden, jeśli można w pełni wykorzystać platformę EV. Niektóre marki samochodów, takie jak Tesla, są liderami w dziedzinie wygody posiadania samochodów elektrycznych, ale wiele innych wkrótce pójdzie w ich ślady.

Z każdym nowym dniem, nowy samochód elektryczny jest prezentowany, i można śmiało powiedzieć, że żyjemy w ekscytujących czasach, jeśli chodzi o samochody elektryczne. Nawet jeśli są one stale poprawia, jeśli nie można całkowicie wykorzystać je, należy pominąć EV na razie.

Z biegiem czasu, to będzie łatwiejsze do źródła się przyzwoity EV, więc jeśli nie jesteś w pośpiechu, nie ma potrzeby, aby przeskoczyć pistolet. Jeśli jednak chcesz być na szczycie technologii transportowej, śmiało kup sobie luksusowy samochód EV.

Trudno zdecydować, który EV jest najlepszy na rynku, ale Tesla Model 3 jest prawdopodobnie najlepszym stosunkowo niedrogim samochodem elektrycznym, podczas gdy Audi E-Tron GT i Porsche Taycan są najlepszymi samochodami elektrycznymi za mniej niż 100 tys. dolarów.

Sekcja FAQ

Czy samochody elektryczne są tańsze w utrzymaniu?

Obecnie samochody elektryczne są rzeczywiście tańsze w utrzymaniu, ponieważ oferują mniej ruchomych części. Nie używają one również nie prawie tak wiele płynów, więc nie ma potrzeby płacić za wymianę oleju co jakiś czas. Gwarancje EV zazwyczaj obejmują baterie do 100k mil lub 8-12 lat, z których oba są wystarczające do bezstresowego posiadania EV.

  Która Tesla jest najlepsza dla właścicieli psów?

Baterie jednak kosztują, a obecnie za nową baterię trzeba zapłacić średnio 5500 dolarów.

Jakie są wady samochodów elektrycznych?

Samochody elektryczne z trudem oferują zasięg porównywalny z normalnymi samochodami z silnikiem spalinowym, w związku z czym EV są gorsze, jeśli chodzi o podróże długodystansowe. Ładowanie baterii samochodu elektrycznego zajmuje znacznie więcej czasu niż tankowanie benzyny.

Nawet jeśli zaakceptujesz, że będziesz spędzać dużo czasu na stacjach ładowania, kto wie, czy nawet będziesz w stanie zlokalizować jeden, który jest dostępny. Oprócz kłopotliwych ładowania shenanigans, EV kosztują więcej pieniędzy, a tam nie są jeszcze wszystko, że wiele EV na rynku, zwłaszcza jeśli chcesz bardziej przystępne jeden.

Jakie są korzyści z samochodów elektrycznych?

Samochody elektryczne są lepsze dla naszego środowiska, ponieważ energia elektryczna jest odnawialnym źródłem energii, podczas gdy benzyna teoretycznie nie jest. Nawet jeśli EV kosztują więcej pieniędzy, wymagają mniej wydatków na utrzymanie i istnieje mnóstwo zachęt rządowych dla potencjalnych nowych właścicieli EV.

Są one ciche i bardziej relaksujące w prowadzeniu, ponieważ oferują doskonałe możliwości autonomicznej jazdy. Co więcej, niektóre miejsca na świecie oferują nawet specjalne pasy na autostradach lub specjalne miejsca parkingowe tylko dla samochodów elektrycznych. Co więcej, ładowanie samochodu kosztuje grosze w porównaniu do tankowania samochodu benzyną.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z