Czy samochody elektryczne są trudniejsze do naprawy?

Samochody elektryczne są zbudowane z mniejszej liczby ruchomych części, co oznacza, że są mniej podatne na przedwczesne zużycie. Oznacza to, że samochody elektryczne powinny być w stanie trwać przez długi czas bez konieczności kompleksowej pracy na silniku i reszcie układu napędowego.

Suspension-wise różnice między samochodami elektrycznymi i ICE samochody są minimalne z wyjątkiem dodatkowej wagi samochody elektryczne mają tendencję do przenoszenia. W sumie, samochody elektryczne potrzebują mniej konserwacji w porównaniu do samochodów ICE, ale jak trudne potencjalne zadanie naprawy może być bardzo zależy od tego, co poszło nie tak.

Ponieważ samochody elektryczne i samochody ICE mają wiele podobnych części, powinny być równie łatwe do naprawy. Jednakże, jeśli problem wynika z wadliwego systemu elektrycznego lub problemu z akumulatorem, samochody elektryczne są rzeczywiście znacznie trudniejsze do naprawy, ponieważ technologie te nie zostały jeszcze dokładnie przetestowane na poziomie masowego konsumenta.

Jako takie, istnieje mniej wykwalifikowanych mechaników i techników, którzy mogą nawet pracować z tego rodzaju problemów, co oznacza, że trzeba będzie wziąć swój samochód do dealera. W ostatecznym rozrachunku najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, jak trudno jest naprawić samochód elektryczny, jest to, co poszło z nim nie tak.

Konserwacja i serwis samochodów elektrycznych

Samochody elektryczne to wciąż nowe dzieci na rynku, co oznacza, że nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak one działają i ile wymagają konserwacji. Jak już wcześniej wspomniano, samochody elektryczne mają mniej ruchomych części, co oznacza, że mechaniczne zużycie nie jest prawie tak obecne jak w zwykłym samochodzie.

Silniki elektryczne są zarówno mniejsze, jak i zdolne do pełnej pracy bez konieczności osiągania optymalnego poziomu temperatury. Energię czerpią z dużego akumulatora litowo-jonowego o wysokim napięciu, który zazwyczaj znajduje się pod kabiną pasażerską.

  Który samochód z nadwoziem typu hatchback ma najlepszy prześwit?

Samochody elektryczne nie wymagają stosowania oleju silnikowego, ponieważ tarcie pomiędzy ruchomymi częściami silnika elektrycznego jest niewielkie. Wszystko to oznacza, że silnik elektryczny nie wytwarza zbyt wiele ciepła, ani nie pracuje tak brudno, jak silnik spalinowy.

Serwisowanie samochodu elektrycznego na wczesnym etapie jego eksploatacji jest kluczowe, jeśli chcesz zachować wszystkie optymalne właściwości swojego samochodu elektrycznego. W związku z tym większość samochodów elektrycznych częściej odwiedza serwis w porównaniu do samochodów z silnikiem spalinowym, ale jest to również spowodowane tym, że przeciętny właściciel samochodu elektrycznego jest bardziej skoncentrowany na utrzymaniu samochodu w dobrym stanie.

Samochody z silnikiem spalinowym – konserwacja i serwis

Wszyscy jesteśmy stosunkowo świadomi tego, co jest potrzebne do prowadzenia i posiadania samochodu z silnikiem spalinowym, ponieważ samochody z silnikiem spalinowym istnieją już od dłuższego czasu. Silnik spalinowy podczas pracy wytwarza zarówno ciepło, jak i szkodliwe emisje, co oznacza, że wymaga to rozwiązania.

Dodatkowe ciepło jest głównie przez olej silnikowy i płyn chłodzący, które wymagają wymiany od czasu do czasu. Samochody elektryczne wymagają płynu chłodzącego, ale nie wymagają oleju silnikowego. Ponadto, silnik spalinowy jest z natury bardziej podatny na przedwczesne zużycie, ponieważ tarcie pomiędzy ruchomymi częściami jest intensywne.

Samochody spalinowe mają również wiele systemów, które mają na celu dbać o wszystkich szkodliwych zanieczyszczeń, które wychodzą z wydechu. Katalizatory, filtry cząstek stałych, specjalne związki mieszane z paliwem są podatne na powodowanie problemów w samochodach ICE, a niektóre z nich są kosztowne w naprawie.

Samochody z silnikiem spalinowym mają również wiele komponentów, które wymagają regularnego serwisowania i konserwacji, ale różnica polega na tym, że jest ich więcej w samochodach z silnikiem spalinowym niż w samochodach elektrycznych.

  Czy można ładować samochód elektryczny w domu?

problemy z akumulatorem w samochodzie elektrycznym

Największym potencjalnym problemem w samochodzie elektrycznym jest bateria, ponieważ akumulatory samochodów elektrycznych nie są zaprojektowane na całe życie. Ponieważ ulegają one degradacji w czasie, muszą być wymieniane co 10-20 lat, co może być przyczyną zerwania umowy, ponieważ baterie nadal mają tendencję do kosztowania więcej niż 132 USD za kWh.

Oznacza to, że zupełnie nowa bateria o pojemności 83 kWh do Tesli Model 3 powinna kosztować ponad 10 000 dolarów. Jednakże, nawet uzyskanie baterii może być kłopotliwe, ponieważ są one w wysokim popytu i nie można po prostu odwiedzić lokalny sklep auto, aby uzyskać jeden.

Koszty pracy związane z wymianą baterii są niezwykle wysokie, jak również i mogą nawet pełzać do 1000 dolarów z wszystkich niezbędnych części różnych potrzebnych. Podsumowując, posiadanie samochodu elektrycznego na gwarancji jest dobrą rzeczą i powinno pozwolić Ci cieszyć się swoim samochodem elektrycznym w pełni.
Jednak dopiero czas pokaże, jak trudne i stresujące mogą być samochody elektryczne po kilku dekadach użytkowania lub po przejechaniu kilkuset tysięcy mil na zegarze.

Sekcja FAQ

Dlaczego warto kupić samochód elektryczny?

Jeśli śledzisz obecne trendy w przemyśle motoryzacyjnym, zdajesz sobie sprawę, że samochód elektryczny stał się najbardziej istotnym tematem w całej branży. W związku z tym, jeśli chcesz doświadczyć, jak będzie wyglądać przyszłość przemysłu motoryzacyjnego, koniecznie rozważ samochód elektryczny jako następny zakup.

Biorąc pod uwagę fakt, że ponad 56% Amerykanów rozważa zakup albo hybryd lub samochodów elektrycznych jako ich następny zakup samochodu, prawdopodobnie zobaczymy ogromne ulepszenia w istniejącej infrastrukturze ładowania. Jeśli możesz w pełni wykorzystać platformę samochodu elektrycznego i nie masz nic przeciwko dodatkowym kompromisom, powinieneś go kupić.

  Najlepsze samochody elektryczne na pierwszy samochód

Dlaczego nie powinienem kupować samochodu elektrycznego?

Samochody elektryczne są tak dobre, jak dobre są możliwości ich naładowania. Jeśli nie posiadasz ładowarki ściennej lub nawet nie masz dostępu do gniazda ładowania, lepiej na razie zrezygnować z zakupu samochodu elektrycznego. Jedynym logicznym sposobem na posiadanie samochodu elektrycznego bez opieki jest ładowanie go w domu w godzinach nocnych.

Jeśli nie można również naładować samochodu za pomocą istniejącej infrastruktury ładowania w Twojej okolicy, powinieneś na razie zrezygnować z zakupu samochodu elektrycznego.

Czy samochody elektryczne są lepsze niż samochody z silnikiem spalinowym?

Nie, jeszcze nie, ale to może się zmienić w najbliższych latach. Po pierwsze, w przypadku samochodów z silnikiem spalinowym dostają Państwo więcej za swoje pieniądze, ponieważ samochody elektryczne są nadal zbyt drogie dla masowego zastosowania. Po drugie, samochody elektryczne po prostu nie oferują takiego samego poziomu wygody podczas dłuższych podróży.

Po trzecie, większość miast nie może wspierać masowego przejścia na samochody elektryczne, ponieważ brakuje w nich zarówno elektryczności, jak i stacji ładowania. Wreszcie, samochody z silnikiem spalinowym są dostępne od dawna, co oznacza, że wszyscy jesteśmy w pełni świadomi tego, co trzeba zrobić, aby posiadać samochód z silnikiem spalinowym.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z