Czy samochody marki Audi mają dużo problemów?

Mimo że Audi zajmuje 34. miejsce w najnowszym zestawieniu indeksu niezawodności, jego wynik jest znacznie bliższy najwyższym markom samochodów na liście niż innym, które pozostają w tyle. Najczęstsze problemy, na jakie natykają się kierowcy Audi to wycieki oleju, problemy z emisją spalin oraz problemy z podzespołami elektrycznymi.

Jakie są najczęstsze problemy z samochodami Audi?

Jeśli chcesz kupić nowe lub używane Audi, powinieneś być świadomy całkowitych kosztów utrzymania, zużycia paliwa i rocznego posiadania. Ponadto, należy być przygotowanym na najczęstsze problemy z samochodami Audi na drodze. Zwykle są to drobne wycieki oleju, odgłosy pracy silnika i usterki elektryczne.

Tak jak w przypadku każdego samochodu, przed wyruszeniem w długą podróż należy zapoznać się z Audi. Najczęstsze problemy wymienione są poniżej:

Problemy z paskiem rozrządu

Jest to jeden z droższych, powszechnych problemów z naprawą samochodów Audi. Pasek rozrządu jest częścią silnika, która synchronizuje obroty wałków rozrządu. Jest to usterka, której można zapobiec poprzez regularne serwisowanie Audi co 6 miesięcy.

Z drugiej strony, prawidłowa konserwacja nie daje stuprocentowej gwarancji, że nie wystąpią żadne problemy z pojazdem. Jeśli nie wymienią Państwo uszkodzonego paska rozrządu, w Państwa samochodzie najprawdopodobniej dojdzie również do uszkodzenia tłoka, którego wymiana może być jeszcze droższa.

Niektóre Audi padają ofiarą uszkodzonej świecy zapłonowej

Jest to najczęstszy problem, z jakim może spotkać się kierowca próbujący uruchomić swoje Audi. Awaria świecy zapłonowej powoduje awarię zapłonu. Nie jest to kosztowne i można ją łatwo wymienić. Oczywiście, elementy te powinny być wymieniane na części OEM (producent oryginalnego wyposażenia) i mogą być również wymieniane po pewnym czasie zapobiegawczo.

  2022 Audi Q5 vs Porsche Macan

Jeśli zdecydujesz się na wymianę prewencyjną, upewnij się, że nowa świeca zapłonowa jest dostrojona do silnika zgodnie ze specyfikacją fabryczną Twojego modelu Audi.

Audis może doświadczać wycieków oleju

Wiele silników Audi doświadczają wycieków oleju, które mogą spowodować uszkodzenie elektroniki silnika, a czasem spowodować pożar, jeśli nie serwisowane na czas. Jeśli zauważą Państwo wyciek oleju w swoim Audi, może to oznaczać, że silnik doznał wewnętrznego uszkodzenia i wymaga jak najszybszej naprawy.

Jeśli pozostawisz naprawę na później, może to spowodować dalsze uszkodzenia, które w końcu będą Cię kosztować jeszcze więcej. Jeśli więc zauważą Państwo wyciek oleju lub zapali się kontrolka „check engine” w Państwa samochodzie, należy to natychmiast sprawdzić.

Awarie podzespołów elektrycznych

Najczęstsze problemy z elektryką w samochodach Audis to zmienne światła i tylne światła, które czasami w ogóle przestają działać. Z drugiej strony, są one dość łatwe do wymiany i choć dość często zgłaszane, nie są bardzo drogie. Wszystko inne w elektronice Audi jest dość niezawodne i trwałe.

Odgłosy stukania i problemy z emisją spalin

Problemy z emisją spalin mogą być kosztowne w naprawie. Oczywiście, nie wszystkie modele doświadczają tego problemu, ale niektóre z nich często cierpią z powodu nieprawidłowego działania katalizatorów. Prowadzi to do nagromadzenia się węgla, który uszkadza układ recyrkulacji spalin w Twoim samochodzie, a także sam katalizator.

Odgłosy stukania są powszechne w wielu markach i modelach samochodów. To nie jest nic Audi specyficzne, ale jeśli nowy samochód sprawia żadnych dźwięków clunking podczas uruchamiania lub prowadzenia go, jest prawdopodobnie problem, który należy naprawić.

  BMW Z4 VS Audi TT - co jest lepsze?

Na przykład, jeśli słyszysz odgłosy stukania tylko podczas skrętów, to najprawdopodobniej oznacza to, że przegub homokinetyczny stracił smar i należy go jak najszybciej sprawdzić. Jeśli nie zostanie to szybko naprawione, spowoduje to dalszą erozję niektórych części, których naprawa jest bardziej kosztowna.

Które samochody Audi są najbardziej niezawodne?

Niektóre modele wypadają lepiej niż inne pod względem niezawodności. Choć nie ma oficjalnej listy i rankingu konkretnych porównań, większość źródeł podaje, że Audi TT, A3 i A4 są znacznie bardziej niezawodne niż inne modele.

Powodem tego są ich wyniki 190 punktów według Reliability Index. Audi TT prowadzi w rankingach, a za nim plasują się A3 i A4. Firma badawcza Which? i Reliability Index są zgodne, że TT jest najbardziej niezawodnym Audi wszech czasów. Średni koszt naprawy dla tego modelu wynosi około 600 Euro / 750 dolarów, a mniej poważne problemy zajmują około 2 do 3 godzin na naprawę.

Które samochody Audi są najmniej niezawodne?

Według Which? i Reliability Index, trzy modele z najczęstszymi problemami i wadami producenta to Audi A8, Q7 i Q5. Modele te uzyskały stosunkowo wysokie noty 280 punktów w przeglądzie Reliability Index, ale z drugiej strony zostały sklasyfikowane tylko na 2 gwiazdki przez Which?, nawet gdy testowali oni fabrycznie nowe samochody.

Audi Q5, A8, Q7 i A7 nie tylko mają więcej problemów niż inne Audi, ale także mają wyższe koszty napraw i zajmują więcej czasu. Pomimo tego, że nie są to najbardziej niezawodne samochody, Audi nie plasują się w dolnej części stawki, ale w środku.

  Czy Audi czy BMW jest bardziej prestiżowe?

FAQs about buying an Audi

Czy niska cena używanych Audi oznacza, że mają one problemy?

Używane Audi są średnio droższe w naprawie niż nowe. Powszechnie widuje się ludzi wymieniających niemieckie samochody na nowe po upływie 5-letniej gwarancji dokładnie z tego samego powodu. Niższa cena używanego Audi nie musi oznaczać, że ma więcej problemów niż inne, ale przyjrzenie się bliżej nie powinno być zaniedbane podczas kontroli używanych samochodów w ogóle.

Jak długo wytrzymują samochody Audi?

Przy odpowiedniej ilości konserwacji samochody Audi mogą przejechać nawet 200 000 mil. Oczywiście liczba ta zależy od tego, jak dobrze dbają Państwo o swój samochód. Przy dobrej, nienagannej konserwacji i regularnych przeglądach, większość modeli Audi może wytrzymać do 120 000 mil lub prawie 200 000 kilometrów.

Czy Audi są warte swojej ceny?

Niektóre modele, takie jak Audi A3 i A4, są jednymi z najlepszych w tej dziedzinie i nie kosztują tyle, ile można by się spodziewać po tak wysokiej klasy samochodach. Z drugiej strony, istnieją modele takie jak Q7 i A8, które mogą być nieco zbyt drogie, a standardowym modelom może brakować funkcji, które mogą przynieść tańsze modele konkurencji.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z