Czy samochody Mercedesa są niezawodne po przejechaniu 100 tys. mil?

Czy samochody Mercedesa są niezawodne po przejechaniu 100 tys. mil?

Jak mówi stare powiedzenie: Nie ma nic droższego niż tani Mercedes. I do pewnego stopnia jest to prawda. Samochody, które widziały spory kawałek asfaltu, są zazwyczaj wyceniane dość przystępnie, ale dzieje się tak nie bez powodu.

Oczywiście wszystko zależy od marki, sposobu, w jaki samochód był pielęgnowany, a w niektórych przypadkach nawet od zdrowego rozsądku. Samochody marki Mercedes są notorycznie skomplikowane, a po przekroczeniu 100 tys. km na liczniku wszystkie te skomplikowane elementy są coraz bardziej zużyte.
Więc, czy Mercedes z dużym przebiegiem jest niezawodnym samochodem? Cóż, to zależy.

Silnik

Samochody marki Mercedes zawsze kojarzyły się z doskonałą jakością wykonania. To, co Mercedes robi najlepiej, to silnik. Ale nie każda jednostka napędowa Mercedesa jest sobie równa. Wiele różnych samochodów jest nękanych przez wiele wad, a posiadanie skazanego na zagładę silnika jest chyba jedną z najgorszych.
Większość silników Mercedes Benz jest w stanie sprostać wymaganiom, ale nie wszystkie. Niektóre silniki w określonych latach były podatne na awarie i należy ich unikać. Silnik V6 M112 był bardzo niezawodny, ale M273 i M272 miały różne problemy i były używane od połowy do końca lat 2000.
Powinieneś zbadać tak dużo, jak to możliwe. Poświęcając trochę czasu na poznanie tajników poszczególnych modeli i ich silników, należy odciążyć się od zakupu Mercedesa o wysokim przebiegu. Ponadto należy skonsultować się ze specjalistą od Mercedesa, aby zrozumieć, czego można się spodziewać przy zakupie używanego Mercedesa.

Raport historii pojazdu

Zapisy serwisowe odgrywają bardzo ważną rolę w scenariuszu zakupu samochodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia problemów przy zakupie Mercedesa z dużym przebiegiem jest znacznie mniejsze, jeśli samochód jest bezwypadkowy i miał tylko jednego lub dwóch właścicieli. Jedynym sposobem na poznanie prawdy jest dokładny raport historii pojazdu.
Gwarancja na nowy samochód prawdopodobnie już wygasła, co oznacza, że będą Państwo musieli zapłacić za wszelkie naprawy, chyba że wykupią Państwo przedłużoną gwarancję i autoryzowany dealer będzie dokonywał przeglądów. Robiąc to, jesteś o wiele bardziej prawdopodobne, aby zakończyć się z bardziej niezawodny samochód.
Sensowne jest również uwzględnienie różnych kosztów serwisu i napraw, aby mieć pewność, ile wart jest samochód. W ten sposób przekonasz się, czy cena wywoławcza ma sens, gdy rozważysz porównanie z Mercedesem o niższym przebiegu.

  Najbardziej niezawodne europejskie samochody wszech czasów

Inspekcja przed zakupem (PPI)

Jeśli chcesz poznać niezawodność konkretnego modelu, którym jesteś zainteresowany, powinieneś również rozważyć przeprowadzenie inspekcji przed zakupem. Samochód może wydawać się odpowiedni na zewnątrz, ale bez zagłębienia się w mechanikę, można łatwo skończyć z wadliwym pojazdem. Te aspekty są kluczowe w określeniu, jak niezawodny jest naprawdę samochód.
Kontrola pojazdu przed zakupem powinna być przeprowadzona wyłącznie przez eksperta, a Ty powinieneś dołożyć należytej staranności w znalezieniu prawowitego mechanika. Dzięki temu proces ten będzie o wiele mniej męczący, zarówno dla Ciebie, jak i Twojego portfela.
Inspekcje przed zakupem czynią cuda w określaniu, jak niezawodny samochód był podczas jego życia. Nie wszystkie modele są równe. Niektóre wcześniejsze przykłady niektórych modeli miały problemy, podczas gdy te późniejsze zostały pozbawione tych problemów, nawet zanim opuściły fabrykę.
To wszystko różni się w zależności od samochodu, a przeprowadzenie kontroli przed zakupem powinno rzucić więcej światła na ten temat. Specyfika poszczególnych egzemplarzy jest najważniejszym czynnikiem niezawodności, dlatego zdecydowanie warto wykonać PPI.

FAQs about buying a Mercedes

Ile kilometrów może przejechać Mercedes?

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Wszystko zależy. Niektóre modele są spisywane na straty szybciej niż inne. Niektóre umierają po przejechaniu zaledwie 50 tys. mil, podczas gdy inne nie przestają tykać po przejechaniu stu tysięcy mil. Nawet osiągając miliony.
Wiele osób ma tendencję do myślenia, że samochody Mercedes z dużym przebiegiem są studnią pieniędzy, ale wszystko pod uwagę, piętno jest bezpodstawne w wielu przypadkach. Samochody marki Mercedes są podatne na złamania, jeśli nie są odpowiednio utrzymywane z powodu ich złożonej architektury. Jednak dobrze utrzymany egzemplarz może służyć przez długi czas.
Producenci dokładają wszelkich starań, aby zapewnić wydajność i niezawodność swoich szanowanych produktów, a czynią to poprzez długotrwałe testy i dopracowywanie każdego aspektu właściwości jezdnych i trwałości.

  Który Mercedes ma siedem miejsc siedzących?

Dlaczego zakup Mercedesa z dużym przebiegiem jest dobrym pomysłem

Najnowocześniejsze samochody są produkowane z myślą o długiej eksploatacji, dlatego nie należy wykluczać zakupu nowszego Mercedesa z dużym przebiegiem. Określone części w samochodzie pogarszają się z czasem, a to wpływa na współczynnik niezawodności danego egzemplarza.
Istnieje pewne piętno wokół samochodów o wysokim przebiegu, a ludzie mają tendencję do unikania ich myśląc, że może skończyć się źle. Czasami ten scenariusz nie odgrywa się, ale to dmuchane z proporcji. Niezależnie od przypadku, należy ogólnie być o wiele bezpieczniejsze z nowszym modelem.
Wielką zaletą kupowania używanych są liczne oferty wymienione na wielu różnych stronach. Istnieje wiele aukcji wielu identycznych modeli, z których większość jest sprzedawana przez prywatnych sprzedawców. Jest to świetne miejsce do znalezienia odpowiedniej oferty na nowszego Mercedesa.
Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś jednym z tych ludzi, którzy mają tendencję do kupowania i sprzedawania samochodów bardzo często. Wraz ze wzrostem przebiegu samochodu krzywa amortyzacji się spłaszcza i można przejechać o wiele więcej mil na liczniku kilometrów bez utraty wartości.
Co więcej, dobrze użytkowany samochód oznacza, że wewnętrzne elementy silnika są intensywnie smarowane, a wszystkie nagromadzone nagary są regularnie wypalane. Oba te czynniki przyczyniają się do długiej żywotności silnika.

Dlaczego zakup Mercedesa z dużym przebiegiem jest złym pomysłem

Wchodzisz do salonu sprzedaży i Twoim oczom ukazuje się przepiękne coupe S 500. Gdy podchodzisz do samochodu, twoje oczy spoglądają na naklejkę na oknie, a na niej znajduje się dość kusząca oferta.
Możesz scout boki samochodu tylko dowiedzieć się, że samochód jest w nieskazitelnym stanie. Pamiętasz wszystkie sztuczki tata nauczył cię przy zakupie nowego pojazdu i sprawdzić wszystkie „złe miejsca”, ale to wszystko wydaje się być w tip-top stanie.
Nadal nie może zarządzać, aby znaleźć połowu, więc zaczynasz czytać przez aukcji i uświadomić sobie, że samochód marzeń ma 100.000 mil na nim.
Zanim zdecydujesz się porozmawiać ze sprzedawcą, powinieneś zadać sobie pytanie: Jak głęboko sięgają twoje kieszenie? Cena podana na naklejce na oknie to tylko cena wyjściowa, ale koszty serwisu i utrzymania takiego samochodu mogą znacznie przekroczyć Twój budżet.
Możesz nigdy nie wiedzieć, jak 100k mil Mercedes był prowadzony. Jeśli chodzi o trwałość jest uważany, można argumentować, że 50k mil ciężko napędzany Mercedes jest większe ryzyko niż 200k mil Mercedes używany w sposób godny. I nie wiadomo, który z tych dwóch przypadków ma miejsce.
Bez względu na to, co się zepsuje w samochodzie, będzie to na Ciebie. To samo dotyczy przykładów, które brały udział w wypadkach. Prawdopodobieństwo, że te samochody nie są niezawodne jest bardzo wysokie, zwłaszcza z dużą ilością kilometrów na zegarze.
I biorąc pod uwagę fakt, że w dzisiejszych czasach, dealerzy mają tendencję do maskowania nawet najbardziej nieistotnych wad samochodów wymienionych na sprzedaż. Kto wie na pewno, czy samochód jesteś zainteresowany jest rzeczywiście tak dobre, jak lista może sugerować?
Aby uniknąć tych wszystkich trudności i wielu innych, należy zbadać jak najwięcej. I, może S 500 coupe, że złapał oko może być wielki połów, który będzie wiernie daje kolejne 100k lub więcej praktycznie bez wysiłku mil. To jest wykonalne.
Żaden samochód nie jest niezawodny lub zawodny domyślnie po 100k mil. Wszystko zależy, i to wymaga czasu i właściwego dochodzenia, a może skończyć się z zakupem swojego życia.

  Która marka ma najlepsze wnętrze - Audi, Mercedes czy BMW?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z