Czy samochody Tesla są dobre na wycieczki?

Czy samochody Tesla są dobre na wycieczki?

Tesla nie bez powodu jest najpopularniejszym pojazdem elektrycznym na rynku. Pojazdy te mają długotrwałe baterie i jedne z najlepszych technologii. Świetnie nadają się do jazdy po mieście, jak również do pokonywania długich dystansów.

Używanie Tesli podczas podróży drogowych jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ jej akumulatory charakteryzują się wyjątkowym czasem pracy. Dodatkowo, Tesla zainstalowała sieci superchargerów przy głównych drogach w USA, Kanadzie, Europie, Australii i Chinach. Dzięki temu podróże drogowe są wygodne. Trzeba tylko zaplanować trasę z pewnym wyprzedzeniem, aby upewnić się, że w miejscu, do którego się wybieramy, są stacje ładowania.

W przeszłości korzystanie z Tesli na długie podróże było ogromnym wyzwaniem, ponieważ było mniej stacji ładowania Tesli. To się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat, ułatwiając długodystansowym podróżnikom Tesli ładowanie swoich samochodów po drodze.

Co sprawia, że Tesla jest dobra na wyprawy?

### Znakomita sieć superchargerów
Jedną z zalet posiadania Tesli EV, zamiast jakiegokolwiek innego EV, jest to, że ma ona dobrze rozmieszczoną sieć superchargerów. Możesz łatwo naładować swój samochód, nawet jeśli jesteś daleko od domu. Upewnij się tylko, że naładujesz swój samochód zanim wyczerpie się jego bateria, gdy będziesz w podróży.

Szacuje się, że sieci superchargerów Tesli liczą obecnie co najmniej 1870 stacji na całym świecie. Obejmuje to ponad 908 stacji w USA, 98 w Kanadzie, 16 w Meksyku, 520 w Europie i 398 w regionie Azji. Z tak dobrze rozwiniętą siecią ładowanie Tesli EV podczas podróży nie powinno być problemem.

Oprócz dobrze połączonej sieci superchargerów, stacje Tesli zazwyczaj wyposażone są w różne typy ładowarek dla różnych użytkowników. Większość stacji wyposażona jest w ładowarki o mocy 250 kW lub 150 kW. W niektórych lokalizacjach miejskich dostępne są również ładowarki o mocy 72 kW.

  Czy samochody elektryczne będą coraz tańsze?

Ponadto, dostęp do stacji ładowania jest bardzo wygodny, ponieważ są one zazwyczaj zlokalizowane przy ruchliwych autostradach, co ułatwia ładowanie samochodów podróżujących na długich dystansach. Inne stacje można znaleźć w centrach handlowych, sklepach spożywczych, a nawet na stacjach benzynowych.

Funkcja Autopilota

Kolejną cechą, która sprawia, że Tesla jest idealna do podróży drogowych, jest funkcja autopilota. Funkcja ta pozwala samochodowi przyspieszać, hamować, kierować i poruszać się półautonomicznie w obrębie swojego pasa ruchu. Może nawet automatycznie zmieniać pasy ruchu.

Ponieważ system autopilota wykorzystuje kamery, radary i czujniki ultradźwiękowe do obserwacji i wyczuwania otoczenia wokół pojazdu, pomaga kierowcy dostrzec rzeczy, których w innym przypadku mógłby nie zauważyć. Jeśli więc zaczniesz przysypiać podczas długiej podróży, autopilot może przejąć kontrolę w sytuacji awaryjnej i uchronić Cię przed wypadkiem.

Wytrzymałe baterie

Jedną z rzeczy, które sprawiają, że Tesla jest wyjątkowa, są duże i wydajne zestawy baterii, w które jest wyposażona. Te pakiety baterii nie tylko przechowują więcej energii, ale są również bardzo wydajne, co pozwala Tesli pokonać więcej mil niż inne pojazdy elektryczne dostępne na rynku.

Tesla to dobry samochód na wycieczki, ponieważ nie będziesz musiał zatrzymywać się, aby naładować akumulator przez cały czas. Na przykład, Tesla Model S ma imponujący zasięg 412 mil. Nawet Tesla Model 3 Standard Range, która ma najmniej imponujący zasięg, może pokonać 263 mile przed ładowaniem.

  Czy szybkie ładowanie jest złe dla samochodów elektrycznych?

Koszt podróży

Co więcej, koszt podróżowania z Teslą jest znacznie tańszy niż korzystanie z pojazdu napędzanego gazem. Nawet jeśli będziesz musiał zatrzymać się kilka razy, aby naładować swój samochód w zależności od odległości, którą pokonujesz, koszt ładowania jest nadal tańszy.

To normalne, że za każdą sesję ładowania na stacjach superchargerowych Tesli trzeba wydać od 7 do 14 dolarów. Jest to zazwyczaj zapisywane na koncie i jest o wiele tańsze niż tankowanie. Jedynym wyzwaniem jest to, że być może będziesz musiał poczekać co najmniej 40 do 60 minut, aby w pełni naładować swój samochód przed wyjazdem.

Narzędzie Go Anywhere

Tesla jest wyposażona w narzędzie Go Anywhere Tool, które ułatwia użytkownikom Tesli podróżowanie z jednej lokalizacji do drugiej. Gdy klikniesz na to narzędzie, zaproponuje ono najszybsze i najwygodniejsze trasy, z których możesz skorzystać.

Dodatkowo, to niesamowite narzędzie wskaże Ci trasę ze stacjami doładowującymi, które ułatwią Ci ładowanie, jeśli Twoja bateria się wyczerpie. Narzędzie zaleci również ładowanie w oparciu o Twoje nawyki jazdy. Pozwala to na bezproblemową jazdę podczas podróży i odpowiednie planowanie.

Jakie są niektóre z wyzwań związanych z jazdą Teslą na długich dystansach?

### Brak sieci doładowań
Pomimo tego, że Tesla poprawia swoją sieć superchargerów, niektóre obszary nadal nie są dobrze połączone, co może być problemem, gdy podróżujesz na długich dystansach. W takich miejscach korzystanie z Tesli podczas wycieczek drogowych jest trudną sprawą, ponieważ możesz utknąć, gdy bateria się rozładuje.

Zatrzymywanie się, by naładować baterię

Największym wyzwaniem związanym z używaniem Tesli do długich podróży drogowych jest to, że musisz poświęcić kilka godzin na ładowanie swojego samochodu. Jeśli więc podróżujesz do odległego celu, być może będziesz musiał zrobić kilka przystanków. Zauważ, że każdy postój zajmie Ci co najmniej 40 minut, co może dodać sporo czasu do Twojej podróży.

  Czy powinienem ładować Teslę każdej nocy?

FAQ

### Który model Tesli jest najlepszy na podróż po drogach?
Tesla Model 3 jest najlepszym modelem Tesli na wycieczkę drogową. To dlatego, że ten luksusowy EV jest szybki, bezpieczny i wyposażony w funkcję autopilota. Zapewni Ci co najmniej 263 mile i możesz go łatwo naładować w jednej ze stacji superchargerów podczas podróży.

Jak długo trwa ładowanie Tesli podczas podróży?

Jeśli używasz planera podróży, samochód poinformuje Cię dokładnie o czasie potrzebnym do pełnego naładowania pojazdu. Zwykle trwa to od 40 do 60 minut. Należy pamiętać, że superchargery Tesli są bardzo szybkie i niektóre ładują się nawet w 30 minut.

Czy płaci się na stacjach ładowania Tesli?

Nie, nie musisz płacić nic z góry na stacji ładowania Tesla, ponieważ Twoje konto Tesla zostanie zasilone kwotą. Warto też zauważyć, że wysokość opłaty różni się w zależności od stacji ładowania. Niektóre stacje oferują nawet stawki w godzinach szczytu i poza szczytem.

Road tripping z twoją Teslą

Tesla to dobry samochód na wyprawy drogowe, o ile wzdłuż trasy, którą zamierzasz pokonać, znajduje się dobrze rozwinięta sieć superchargerów. Dzięki takim funkcjom, jak autopilot, ostrzeganie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, adaptacyjny tempomat i system automatycznego hamowania, jazda Teslą podczas długiej podróży będzie czystą przyjemnością.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z