Czy samochody Tesli będą coraz tańsze?

Tesla dostarcza jedne z najbardziej szanowanych pojazdów elektrycznych na rynku. Ich samochody są nie tylko luksusowe, wysoce zaawansowane i przyjemne w prowadzeniu, ale również drogie. Ale czy samochody Tesla kiedykolwiek staną się tańsze?

Tak, samochody Tesli staną się tańsze za kilka lat. We wrześniu 2020 roku, Teslas CEO, Elon Musk ogłosił technologię, która według niego sprawi, że baterie Tesli będą tańsze i bardziej wydajne. W oświadczeniu powiedział: „To zawsze było nasze marzenie, aby stworzyć niedrogi samochód elektryczny”.

Podczas prezentacji na żywo, które dr Elon Musk oznaczone jako „dzień baterii,” on, jak również teased prawdopodobieństwo 25.000 dolarów, w pełni autonomiczny Tesla za około trzy lata. W perspektywie, najtańsze samochody elektryczne na rynku mają cenę około 30 000 dolarów, co oznacza, że przystępne cenowo Tesle będą jeszcze tańsze.

Technologia, która sprawi, że samochody Tesli będą tańsze, to nowe większe cylindryczne ogniwa Tesli. Musk twierdzi, że te baterie będą oferować pięć razy więcej energii, sześć razy więcej mocy i 16 procent lepszy zasięg jazdy. Jednak pełne wdrożenie tej technologii może zająć lata.

Dlaczego Tesle są drogie?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem nowej Tesli, będziesz musiał wyłożyć kilka tysięcy dolarów. Wynika to z faktu, że najmniej kosztowny model Tesli idzie za około 41 190 dolarów, który jest modelem Tesla Model 3 Standard Range Plus. Wręcz przeciwnie, najdroższym modelem Tesli jest Tesla Model X Plaid z metką cenową 121 190 dolarów.

Przy tak wygórowanych cenach łatwo zrozumieć, dlaczego większość ludzi postrzega Teslę jako samochód dla bogatych, a nie dla zwykłych obywateli. Aby dać ci jaśniejszy pomysł, średnia cena nowego samochodu średniej wielkości wynosiła około 25.000 dolarów w 2020 roku, podczas gdy średnia cena SUV-a wynosiła około 33.000 dolarów, według Kelly Blue Book.

  O ile wzrosną Twoje rachunki za prąd z Teslą?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Teslas dowodzi tak ogromną cenę, oto dlaczego:

 1. Wysoki popyt
  Głównym powodem, dla którego Teslas są drogie jest wysoki popyt i niska podaż. Jest wiele osób, które zamówiły Tesle i wciąż czekają na dostawę swoich samochodów. Ponieważ wyścig samochodów elektrycznych się rozgrzewa, Tesla wyprzedza swoją konkurencję i dlatego wiele osób woli Teslę od innych marek.
  Tesla jest najbardziej preferowanym samochodem elektrycznym na rynku ze względu na swoją zaawansowaną technologię i doskonały zasięg. Wiele samochodów elektrycznych nie ma doskonałego zasięgu, co sprawia, że wielu nabywców idzie na Teslę. Na dodatek, wiele głównych marek samochodów nie ma w pełni elektrycznych samochodów, ale dołączają do wyścigu.
  Co więcej, wysoki popyt na samochody Tesla został również wywołany przez ruch zielonej energii. Ponieważ Tesle są w pełni elektryczne, oznacza to, że nie produkują dwutlenku węgla. Nie zanieczyszczają więc środowiska tak, jak samochody napędzane benzyną. Tak więc, ludzie, którzy wspierają ten ruch są spiesząc się, aby uzyskać wszystkie samochody elektryczne, takie jak Tesla.
 2. Niska produkcja
  Nawet jeśli popyt na samochody Tesla jest wysoki, produkcja jest bardzo niska. W tej chwili, Tesla nie ma wystarczająco dużo fabryk, które są w stanie obsłużyć wysoki popyt. Stąd, może produkować tylko kilka samochodów, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych marek samochodów, które mają fabryki na całym świecie.
 3. Kosztowna technologia akumulatorów
  Innym ważnym powodem, dla którego Tesla jest droga, jest wysoki koszt jej technologii baterii. Baterie Tesli są najbardziej kosztowną pojedynczą częścią Tesli. Na przykład, bateria Tesla Model S kosztuje około 30.000 dolarów, co stanowi około 42% ceny samochodu. Jest to dość kosztowne.
  Tesla vs. Mercedes - Który jest lepszy?

Jak Tesla planuje uczynić swoje samochody tańszymi?

Dobra wiadomość jest taka, że Tesla planuje obniżyć koszty swoich samochodów w ciągu najbliższych 3 lat. Nawet jeśli może to potrwać nieco dłużej, to jest to świetna wiadomość dla ruchu zielonej energii. Wielu użytkowników samochodów elektrycznych będzie mogło sobie pozwolić na Teslę, ponieważ Tesla planuje produkować tanie samochody, których cena wywoławcza może wynosić nawet 25 000 dolarów.
Obniżenie kosztów produkcji
Jednym ze sposobów, dzięki którym Tesla planuje obniżyć koszty swoich samochodów, jest obniżenie kosztów produkcji. Główna fabryka Tesli znajduje się we Fremont w Kalifornii, gdzie produkowane są samochody i większość części. Mimo to, firma planuje podwoić jej moce produkcyjne, do prawie 10 milionów stóp kwadratowych.
Co więcej, Tesla buduje ogromną fabrykę na pustyni w Nevadzie, która według niej będzie największą na świecie. Poza tym, Tesla już wykorzystuje jedną ukończoną sekcję nowej fabryki do budowy swoich baterii. Dodatkowo, Tesla rozszerzyła swoją działalność za granicę dzięki nowej fabryce w Szanghaju.
Dzięki tej ekspansji Tesla zwiększy produkcję i zredukuje koszty wytwarzania, co doprowadzi również do obniżenia cen samochodów Tesli.
Tworzenie nowej technologii akumulatorów
Głównym powodem, dla którego samochody Tesli staną się tańsze w przyszłości, jest technologia akumulatorów, nad którą pracuje Tesla. Firma zamierza obniżyć koszty produkcji baterii, ale jednocześnie stworzyć baterie energooszczędne.

FAQ

Czy samochody Tesli są zbyt drogie?

Tak i nie. Samochody Tesli są przecenione, ponieważ firma korzysta z dużego popytu. Jednak te samochody są warte każdego dolara, ponieważ są wyposażone w najlepszą technologię akumulatorów. Poza tym są one bardzo zaawansowane w porównaniu z innymi pojazdami elektrycznymi.

  Czy Teslę trzeba myć ręcznie?

Czy utrzymanie Tesli jest drogie?

Nie, to nie jest drogie. Jeśli wziąć pod uwagę koszty utrzymania innych popularnych samochodów luksusowych, takich jak BMW, Mercedes-Benz, Audi i Porsche, okaże się, że utrzymanie Tesli jest tańsze. Poza tym, Tesla zapewnia fabryczną gwarancję na wszystkie swoje modele oraz rozszerzoną umowę serwisową dla Tesli Model X i Model S.

Jak długo wytrzymują Tesle?

Trwałość Tesli jest określana przez żywotność baterii. Większość modeli Tesli może działać przez 8 lat. Niemniej jednak, można wymienić baterię i mieć samochód działający bezproblemowo. Ale ponieważ Tesla nie istnieje od ponad 20 lat, dość trudno jest powiedzieć, jak długo będzie działać.

Wniosek

Jeśli zastanawialiście się, czy Tesle będą coraz tańsze, to już nie musicie. Tak, Tesle będą tańsze, ponieważ firma rozwija się i buduje nowe fabryki. Ponadto Tesla udoskonala technologię akumulatorów, które stanowią 42% całkowitej ceny samochodu. Dzięki nowej technologii akumulatorów, Tesle staną się bardziej przystępne cenowo.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z