Czy samochody Volvo mają dużo problemów?

Z samochodami Volvo są pewne problemy, ale nie jest ich tak wiele w porównaniu z innymi firmami samochodowymi. Volvo jest znane z bezpieczeństwa i produkcji niezawodnych samochodów. Jednak z wiekiem mogą pojawić się pewne problemy, zwłaszcza jeśli samochód nie jest odpowiednio zadbany.

Ogólnie rzecz biorąc, na samochody Volvo złożono tylko 503 skargi, co jest znacznie niższą liczbą niż w przypadku innych producentów samochodów. W przypadku niektórych dużych marek samochodów odnotowano ponad 200 000 skarg.

Samochody Volvo są średnio niezawodne

Samochody produkowane przez Volvo są z pewnością bezpieczne i luksusowe, ale mają też pewne problemy do rozwiązania. Są lepsze od swoich konkurentów, ale wciąż muszą naprawić pewne rzeczy. Widok starych Volvo na ulicach to normalny widok, a to z powodu ich niezawodnych samochodów.

Jednak ze względu na niektóre problemy, jakie w nich znaleziono, nie są one wystarczająco niezawodne. Ogólnie rzecz biorąc, Volvo otrzymało ocenę 127 w kategorii niezawodności, zajmując 23 miejsce na liście 40 marek samochodów. To tylko średnia, dlatego Volvo musi popracować nad swoimi problemami.

Najczęstsze problemy, z jakimi mogą mieć do czynienia właściciele Volvo, różnią się nieznacznie w zależności od modelu samochodu.

Problemy z Volvo XC90

XC90 to duży SUV Volvo, który oferuje luksus i komfort, ale jest też jednym z bardziej zawodnych samochodów obecnych na rynku. XC90 ma wiele problemów. W rankingu Consumer Reports jest jednym z najmniej niezawodnych samochodów.

Wynika to z pewnych problemów występujących w XC90. W końcu XC90 jest najbardziej wadliwym samochodem Volvo. Model 2016 XC90 otrzymał największą liczbę skarg ogółem, ale model z 2004 roku otrzymał najwięcej skarg dotyczących jednego konkretnego problemu, którym była nagła utrata mocy. Model 2003 miał najwięcej problemów z elektryką.

  Czy powinienem kupić 10-letnie Volvo?

Jednym szczególnym problemem, który jest powszechny w XC90s jest system automatycznego hamowania. Kierowcy skarżyli się, że automatyczny hamulec samochodu włączał się, nawet jeśli samochód był uruchomiony. Zazwyczaj problem ten pojawia się dopiero po przejechaniu 12 000 mil, ale niektórzy zgłaszali go nawet wcześniej. Ostatnio Volvo wycofało XC90 i naprawiło ten problem, twierdząc, że był to problem z oprogramowaniem.

Innym poważnym problemem była awaria układu przeniesienia napędu, którą wielu klientów zgłaszało jako występującą po przejechaniu około 100 000 mil. W takim przypadku należałoby wymienić układ przeniesienia napędu, co jest dość kosztowną naprawą, kosztującą około 3 500 dolarów. Jednak Volvo nie ogłosiło jeszcze żadnego wezwania do zapłaty.

Problemem w Volvo XC90 jest również przedwczesne zużycie opon. Przedwczesne zużycie opon może powodować zmniejszenie zużycia paliwa. Niektórzy kierowcy zetknęli się z tym problemem przy przebiegu około 12 000 mil. Wymiana opon jest dość kosztowna, ponieważ sam samochód jest pojazdem luksusowym. Dlatego należy kupować nowsze modele, aby uniknąć niektórych z tych problemów w XC90.

Problemy z Volvo XC60

Każdy samochód ma jakieś usterki, a w przypadku XC60, miał on pewne problemy z klimatyzacją. Wynikało to z nieprawidłowego działania oprogramowania modułu sterującego wentylatorem silnika, co powodowało, że klimatyzacja przestawała działać, a w niektórych skrajnych przypadkach nawet wyłączała silnik.

Niektóre inne problemy z XC60 obejmują wyciek płynu wspomagania kierownicy i wyciek paliwa. Wyciek płynu ze wspomagania układu kierowniczego był spowodowany problemem ze złączem pomiędzy wysokociśnieniowym przewodem wspomagania układu kierowniczego a przekładnią kierowniczą. Była to usterka montażowa, którą można było łatwo i tanio naprawić. Jednak Volvo wycofało kilka egzemplarzy. XC60 borykało się również z pewnymi problemami ze skrzynią biegów.

  Czy Volvo XC90 jest warte swojej ceny?

Problemy z Volvo V70

Volvo V70 było wozem wprowadzonym w 1996 roku i wycofanym z produkcji w 2016 roku. Był to drugi najbardziej skarżony samochód Volvo w historii, tylko po XC90. Najbardziej skarżonym modelem był V70 z 2001 roku. Model ten miał kilka kosztownych problemów z silnikiem i skrzynią biegów.

Problemy z Volvo S60

Od momentu wprowadzenia na rynek, model S60 miał łącznie 66 skarg. Model 2012 tego samochodu miał poważne problemy z silnikiem. Model S60 z 2001 roku był najczęściej skarżonym modelem samochodu. Najczęstszymi problemami były awaria silnika i awaria skrzyni biegów. Samochód borykał się z tymi problemami przy przebiegu około 74 000 mil.

Problemy z Volvo XC40

Te same problemy ze skrzynią biegów występowały również w modelu XC40. Według Consumer Reports, jazda jest sztywna i głośna, podczas gdy układ zawieszenia również nie spełnia oczekiwań. System infotainment jest również zgłaszane jako dość trudne do obsługi.

Model 2021 XC40 Recharge miał pewne problemy zgłoszone z systemem elektrycznym i oczekuje na wycofanie przez Volvo.

Jednak Consumer Reports nadal zaleca XC40, ze względu na jego większość dobrych cech, które z pewnością przewyższają minusy. Dużą zasługę mają w tym względzie funkcje bezpieczeństwa. Poza tym, wnętrze samochodu i jego ogólny design to duży plus.

Problemy Volvo da się naprawić

Samochody Volvo mają pewne problemy, ale wszystkie można naprawić. Jest jeden poważny problem ze skrzynią biegów, który występuje w prawie każdym modelu. Jest to poważna rzecz, której Volvo powinno się przyjrzeć. Volvo korzysta ze skrzyni biegów japońskiej firmy Aisin. Poza tym, inne problemy mogą być naprawione, jeśli samochód jest na gwarancji.

  Czy Volvo jest bardziej niezawodne niż Audi?

FAQ

Jakie są najczęstsze problemy z samochodami?

Samochody to maszyny z mechanicznymi i ruchomymi częściami, które mogą być podatne na pewne problemy. Wszystkie samochody wymagają pewnej konserwacji i regularnej wymiany oleju. Jednakże, samochody mogą mieć pewne problemy, nawet przy odpowiedniej opiece i konserwacji. Do najczęstszych problemów należą:

 • Niskie zużycie paliwa
 • Wysiadanie akumulatora
 • Płaskie opony
 • Jąkający się silnik
 • Awaria alternatora
 • Trzęsąca się kierownica
 • Przegrzanie.

Na jakie samochody skarżą się najczęściej?

Zazwyczaj każdy samochód po pewnym czasie boryka się z jakimiś problemami. Jednak niektóre samochody mają więcej problemów niż inne. Najbardziej skarżone samochody są mierzone poprzez skargi na 10 tys. sprzedanych samochodów. Oto najbardziej skarżone samochody:

 1. Chrysler 300 – 66,7 skarg
 2. Jeep Grand Cherokee – 63,6 skarg
 3. Chrysler Town & Country – 63,3 skarg
 4. Jeep Wrangler – 60,9 skarg
 5. Toyota Prius – 51,4 reklamacji

Czy regularna wymiana oleju zapobiega poważnym naprawom?

Regularna wymiana oleju i konserwacja może zapobiec poważnym problemom, takim jak problemy z silnikiem i zwiększone zużycie paliwa. Olej silnikowy wytwarza smar, który zapobiega tarciu wewnątrz silnika. To zmniejszenie tarcia zapobiega szybkiemu zużywaniu się ruchomych części. Dlatego nigdy nie należy pomijać wymiany oleju lub filtra.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z