Czy samochody Volvo mają zdalny rozruch?

Wszystkie samochody Volvo są wyposażone w funkcję zdalnego rozruchu, która współpracuje z aplikacją Volvo Cars. Funkcji zdalnego uruchamiania można łatwo użyć, po prostu dotykając przycisku w aplikacji w telefonie.

Funkcja zdalnego rozruchu służy jedynie do sterowania klimatyzacją, a nie do prowadzenia samochodu, co oznacza, że aby móc prowadzić samochód, należy mieć kluczyk w środku pojazdu.

Co to jest zdalny start?

Funkcja zdalnego startu umożliwia właścicielom samochodów uruchomienie samochodu bez konieczności przebywania w jego wnętrzu. Jest to stosunkowo nowa technologia i jest ona używana do umożliwienia rozpoczęcia chłodzenia lub ogrzewania samochodu przed jazdą. Istnieją samochody, które mogą być również napędzane przez samo uruchomienie samochodu za pomocą zdalnego startu.

Początkowo technologia ta znajdowała się w kluczykach samochodowych lub breloczkach, gdzie właściciele musieli nacisnąć przycisk zdalnego startu. Jednak teraz wielu producentów samochodów wprowadziło swoje własne aplikacje, dzięki którym użytkownicy mogą po prostu dotknąć przycisku w telefonie, aby uruchomić samochód.

Zdalny rozruch Volvo

Volvo oferuje swoim klientom aplikację do zdalnego uruchamiania samochodu. Aplikacja Volvo nazywała się kiedyś Volvo On Call, ale teraz nazywa się „Volvo Cars”. Funkcja zdalnego startu w Volvo służy tylko do kontroli klimatu i nie można prowadzić samochodu ze zdalnym startem. Istnieją również pewne warunki dotyczące uruchamiania samochodu za pomocą aplikacji, w tym to, że samochód można uruchomić za pomocą aplikacji tylko 2 razy z rzędu.

Używanie zdalnego rozruchu

Po pierwsze, należy zainstalować aplikację Volvo Cars w telefonie i połączyć ją z samochodem. Aby móc korzystać z tej funkcji, konieczne jest posiadanie hasła zabezpieczającego w telefonie. Przed uruchomieniem należy wprowadzić hasło również do samochodu lub skorzystać z biometrii lub rozpoznawania twarzy.

  Czy Volvo jest łatwe w obsłudze?

Aby uruchomić samochód, pojazd musi znajdować się na parkingu, a wszystkie drzwi muszą być zamknięte. Aby skorzystać z tej funkcji, zacznij od otwarcia aplikacji. Wybierz kartę Strona główna i dotknij opcji Zdalne uruchamianie. Możesz zmienić czas, przez jaki chcesz, aby silnik pracował.
Następnie trzeba będzie zweryfikować swoją tożsamość za pomocą metody zabezpieczeń w telefonie (hasło, odcisk palca lub rozpoznawanie twarzy). Volvo zamiga światłami przed długim błyskiem. Następnie silnik sam się uruchomi i będzie chłodził lub nagrzewał silnik. Nie można jednak prowadzić samochodu, dopóki nie wsiądziemy do środka i nie naciśniemy przycisku rozruchu lub nie włożymy kluczyka.

Z funkcji zdalnego uruchamiania Volvo można również korzystać za pomocą zegarka Apple Watch z zainstalowaną aplikacją. Nie trzeba się wtedy weryfikować za pomocą Apple Watch.

Rzeczy, o których należy pamiętać

Aby skorzystać z tej funkcji, należy spełnić kilka ważnych warunków. Po pierwsze, samochód musi być ustawiony w pozycji parkowania, a drzwi zamknięte. Kilka innych rzeczy, o których należy pamiętać to:

 • Kluczyk nie może znajdować się wewnątrz pojazdu.
 • Nie możesz znajdować się daleko od samochodu.
 • Maska samochodu musi być zamknięta.
 • Samochód powinien być zaparkowany na zewnątrz, a nie w zamkniętym garażu lub pomieszczeniu.
 • Samochód musi mieć więcej niż 8 litrów paliwa w zbiorniku.
 • Aby rozpocząć pracę z aplikacją, w samochodzie nie może być nikogo.

Zalety

Główną zaletą funkcji zdalnego startu jest to, że można uruchomić silnik przed wejściem do samochodu, oszczędzając czas na ogrzewanie lub chłodzenie samochodu i czyniąc go znacznie bardziej komfortowym, gdy już do niego wsiądziemy.

  Jaki samochód zastąpił Volvo C30?

Wady

Istnieją pewne wady korzystania z funkcji zdalnego startu, takie jak nadmierne zużycie silnika. Przy zdalnym rozruchu marnuje się również paliwo. Zdalny start powoduje również większą emisję dwutlenku węgla, ponieważ paliwo jest nadal spalane w samochodzie. Zdalny rozruch może mieć również negatywny wpływ na samochód elektryczny.

Volvo z pewnością daje możliwość zdalnego rozruchu, ale brakuje mu opcji zdalnego rozruchu z kluczyka. Nie każdy czuje się komfortowo używając telefonu do uruchomienia samochodu. Jest to jednak nadal bardzo przydatna funkcja, która może pomóc rozgrzać silnik w mroźne dni lub schłodzić go w upalne.

FAQ

Co to jest zdalny start?

Zdalny rozruch służy do uruchamiania silnika bez konieczności wsiadania do samochodu. Może on wstępnie ogrzać lub schłodzić samochód przed wejściem do pojazdu. Funkcja ta jest połączona z samochodem, a sterowanie odbywa się za pomocą pilota lub specjalnej aplikacji. Firmy samochodowe uruchomiły swoje aplikacje właśnie w tym celu.

Zdalny start to oszczędność czasu w mroźne dni. Silnik sam się rozgrzeje, oszczędzając czas i energię. Silnik pracuje przez określony czas, a następnie wyłącza się samoczynnie, jeśli jeszcze nie wsiedli Państwo do samochodu.

Dlaczego stosuje się zdalny start?

W mroźne i gorące dni silnik potrzebuje trochę czasu, aby się uruchomić. Szczególnie w zimie, gdy na samochodzie zalega śnieg, trudno jest go rozgrzać i zajmuje to dużo czasu. Dzięki zdalnemu startowi, silnik może być łatwo wstępnie rozgrzany, a następnie można wsiąść do samochodu, który jest rozgrzany i gotowy do jazdy. Jest to naprawdę wygodna funkcja.

  Czy samochody Volvo można holować z płaskim holownikiem?

Jakie są plusy i minusy zdalnego startu?

Plusy

 • Wygoda zdalnego startu jest bardzo przydatna w zimie.
 • Możesz zaoszczędzić czas i energię na rozgrzewanie silnika i wycieranie śniegu z przedniej szyby.
 • Uzyskasz idealną temperaturę zanim jeszcze dotrzesz do samochodu.
 • To może zapewnić bezpieczeństwo, ponieważ po uruchomieniu silnika przez zdalny start, drzwi są automatycznie blokowane.
 • Możesz pochwalić się tą funkcją, ponieważ jest całkiem fajna.
  Wady
 • Zdalny rozruch zużywa więcej paliwa, co prowadzi do jego marnotrawienia.
 • Może to mieć negatywny wpływ na silnik, ponieważ paliwo nie jest całkowicie spalane.
 • Funkcja ta może mieć również wpływ na akumulatory.
 • Powoduje to większą emisję dwutlenku węgla, ponieważ zużywa więcej paliwa niż normalnie, uruchamiając silnik przed rozpoczęciem jazdy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z