Czy samochody Volvo są trwalsze?

Samochody Volvo są z pewnością trwałe, ich średnia żywotność wynosi 20 lat lub 200 000 mil. Są bardzo trwałe i długowieczne.

Samochody Volvo są nawet czasami określane mianem „cegieł”. Ich średnia żywotność wynosi od 18,7 do 20,7 lat, co jest dość znaczące. Pod względem żywotności wśród samochodów luksusowych ustępują tylko Mercedesowi. Oczywiście, aby Volvo długo służyło, trzeba o nie odpowiednio dbać, przeprowadzać terminowe przeglądy i wymiany oleju.

Samochody Volvo są tworzone z myślą o trwałości

Volvo zaczęło produkować mocne samochody w 1923 roku. Od tego czasu produkuje jedne z najmocniejszych samochodów. Volvo jest dumne z tego, że produkuje mocne samochody, co jest naprawdę zgodne z ich podstawowymi wartościami. Środki bezpieczeństwa zastosowane nawet w starych samochodach świadczą o wysiłku inżynierów, jaki włożyli w ich produkcję.

Samochody Volvo są znakiem firmowym bezpieczeństwa i długowieczności. Produkują jedne z najtrwalszych i najmocniejszych samochodów. Sekretem ich mocnej i trwałej jakości są wysokiej jakości materiały, z których są wykonane. W ich godle znajduje się dosłownie alchemiczny znak oznaczający żelazo.

Przy odpowiedniej pielęgnacji i terminowej konserwacji ludzie jeżdżą swoimi samochodami Volvo nawet ponad 20 lat. Volvo oferuje swoim klientom wiele środków do konserwacji pojazdów i innych osiągnięć o dużym przebiegu.

Właściciel Volvo P1800-S z 1966 r. jest rekordzistą pod względem największej trwałości z przebiegiem 3,2 miliona mil w Księdze Rekordów Guinnessa. Nawet trzecia pozycja również należy do właściciela Volvo. To wyraźnie dowodzi ich długowieczności.

Lepsze silniki

Jedną z tajemnic sukcesu są trwałe silniki produkowane przez Volvo. Silniki te zawsze były silnikami rzędowymi. Materiały stosowane przez Volvo i rozmieszczenie części naprawdę świadczą o najwyższej jakości inżynierii, która stoi za produkcją silników. Zazwyczaj silniki Volvo mają mniej cylindrów, ale w porównaniu z innymi silnikami działają równie dobrze.

  Czy Volvo często się psuje? Czy Volvo to niezawodny samochód?

Przy odpowiednim zarządzaniu i konserwacji silniki produkowane przez Volvo mogą pracować nawet przez 20 lat. Na żywotność silnika może mieć wpływ rodzaj użytkowania, ale w większości warunków nadal działają bez zarzutu. Mocne silniki Volvo umożliwiają nawet dłuższą eksploatację samochodów Volvo, dlatego na drogach wciąż można zobaczyć niektóre modele Volvo z lat 80. lub 90.

Istnieje wiele platform i forów, na których ludzie informują innych o stanie swoich 15-, a nawet 20-letnich Volvo, którym udało się przejechać bez żadnych większych napraw. Sekretem jest po prostu regularne sprawdzanie silnika w autentycznych stacjach obsługi Volvo.

Doskonałe usługi serwisowe

Volvo oferuje wszystkim swoim klientom opiekę najwyższej jakości. Program dożywotniej gwarancji na części i robociznę jest jednym z najlepszych. Oznacza to, że za wymienianą część zapłacimy tylko raz, a potem już nigdy więcej nie będziemy musieli za nią płacić.

Jest też Klub Volvo Heritage, który oferuje swoim długoletnim klientom usługi naprawdę wysokiej jakości. Jest on przeznaczony dla klientów, którzy przekroczyli 100 000 oryginalnych mil lub dla tych, którzy w przeszłości należeli do Klubu Volvo Heritage. Jest to przykład zaangażowania Volvo w sprawy swoich lojalnych klientów.

Członkowie Klubu Dziedzictwa otrzymają m.in. medalion na Volvo, specjalne zaproszenia na imprezy organizowane przez Volvo oraz specjalne rabaty i oferty. Volvo oferuje również usługę Service 2.0, która zawiera wiele nowych funkcji ułatwiających życie klientom.

  Jakie jest najlepsze używane Volvo do kupienia?

Mocne nadwozie

Materiał i struktura nadwozia są również bardzo ważne z punktu widzenia trwałości samochodu. Do produkcji nadwozia Volvo wykorzystuje formowaną na gorąco stal borową, która jest najlepszym i najmocniejszym rodzajem stali, jaki można znaleźć. Obecnie samochody Volvo mają około 40% tego typu stali.

Made to last

Wszystko to sprawia, że samochody Volvo są naprawdę mocne i trwałe. Długowieczność samochodu zależy od czynników wewnętrznych i zewnętrznych, a Volvo koncentruje się na obu tych aspektach. Co więcej, to także od ludzi zależy, czy chcą nadal wydawać pieniądze na stary samochód, czy chcą kupić nowy. Jednak w obu tych przypadkach samochody Volvo nadal będą działać całkiem sprawnie.

FAQ

Jakie są niektóre stare samochody Volvo, które nadal jeżdżą?

Ze względu na swoją budowę i doświadczenie w jeździe, niektóre stare Volvo są nadal używane przez niektórych ludzi. Modele po 2000 roku są całkiem dobre w odsprzedaży, ale modele z lat 90-tych są rzadkie. Oto niektóre ze starszych, wciąż jeżdżących samochodów Volvo, które można znaleźć:

 • 2004 Volvo S80
 • Volvo V70
 • 1995 Volvo 850r
 • 1980 Volvo 245 DL

Jakie są jedne z najbardziej długowiecznych samochodów?

Żywotność samochodu zależy głównie od producenta, a także od użytkownika. Im więcej użytkownik przeznacza na konserwację, tym dłużej samochód może pracować. Oto kilka najdłużej działających samochodów w oparciu o prawdopodobieństwo, że będą miały długą żywotność:

 1. Toyota Land Cruiser z szansą 16,3%.
 2. Toyota Sequoia z szansą 11,2%.
 3. Chevrolet Suburban z szansą 5,1%
 4. Ford Expedition z szansą 4,9%
 5. Toyota 4Runner z 4,1% szansą
  Jaka jest niezawodność SUV-ów Volvo?

Jakie są niektóre z nowszych długowiecznych samochodów?

Istnieje wiele niezawodnych samochodów, które mogą trwać dłużej niż inne samochody. Wynika to z zastosowania przez firmę dobrej jakości części i produktów w samochodzie. Kupno długotrwałego samochodu może nawet zaoszczędzić pieniądze. Oto kilka nowszych modeli, które z pewnością będą Ci służyć przez długi czas:

 • 2019 Toyota Camry
 • 2019 Honda Accord
 • 2019 Toyota Prius
 • 2019 Honda Civic
 • 2019 Toyota Corolla
 • 2019 Lexus ES
 • 2018 Hyundai Elantra

Czy jakikolwiek samochód wytrzymuje do 300 000 mil?

Istnieje wiele samochodów, które wytrzymały więcej niż 300 000 mil. Jest to możliwe przy maksymalnej dbałości i miłości do swojego pojazdu. Są ludzie, którym udało się utrzymać swój samochód o wiele dłużej. Oczekuje się jednak, że samochody elektryczne wytrzymają nawet więcej niż 300 000 mil.

Wynika to z faktu, że nie mają one żadnych ruchomych części ani konwencjonalnych silników. Akumulator i silnik elektryczny w samochodzie są jedynymi głównymi komponentami. Bateria jest jedyną rzeczą, która będzie musiała być wymieniona po kilku latach, ale nie zaszkodzi to w żaden sposób Twojemu samochodowi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z