Czy ślusarz może dorobić klucz do Mercedesa?

Jeżeli zgubią Państwo kluczyk do Mercedesa, zakup nowego u dealera będzie kosztował Państwa kilkaset dolarów. Proces ten może trochę potrwać i może się okazać, że będą Państwo chcieli kupić nowy samochód jeszcze przed otrzymaniem klucza.

Jeżeli nabędą Państwo używany klucz do Mercedesa z innego modelu i zabiorą go do salonu Mercedesa, powiedzą Państwu, że nie można przeprogramować używanego klucza do Mercedesa, aby działał z innym samochodem. Wynika to głównie z powodów bezpieczeństwa, ponieważ tylko kilka kluczy może być jednocześnie połączonych z konkretnym samochodem.

Ale to tylko dlatego, że salony Mercedesa chcą, aby kupili Państwo nowy klucz z Niemiec, wysłali go i zaprogramowali w salonie Mercedesa. Ślusarz wyposażony w odpowiednie narzędzia może nawet dorobić klucz do Mercedesa, zwłaszcza do starszych modeli, które nie mają w sobie żadnej elektroniki.

Proces dorabiania nowego klucza w salonie Mercedesa

Jeśli zgubiłeś kluczyk lub został on skradziony, zaleca się nabycie nowego kluczyka bezpośrednio u większości dealerów Mercedesa. Zaleca się również samodzielne zamówienie nowego klucza, ale może to również zrobić ktoś upoważniony przez Państwa.

Mercedes zamieścił w Internecie kilka broszur, które doskonale opisują, co należy zrobić, aby otrzymać nowy kluczyk. Przede wszystkim potrzebny jest dowód rejestracji pojazdu, tytuł własności lub inny dokument własności. Potrzebny jest również ważny dokument tożsamości wydany przez rząd, taki jak paszport lub prawo jazdy.

W przypadku pojazdów należących do firmy proces jest nieco inny. Jeśli wyślesz jednego z pracowników, aby poprosić o nowy klucz, trzeba będzie również pokazać dowód upoważnienia, aby to zrobić w imieniu firmy. Takie upoważnienie musi zawierać imię i nazwisko osoby upoważnionej, numer VIN oraz nazwisko i podpis osoby, która to upoważniła.

  Najlepszy olej do Mercedesa C300

Po zakończeniu wszystkich formalności, klucz zostanie wysłany z fabryki, a dealer musi połączyć klucz z Twoim samochodem. Dealer musi mieć dostęp do Twojego samochodu przez cały czas trwania procesu, aby upewnić się, że wszystko przebiega bezproblemowo. W końcu, jesteś patrząc na rachunek z kilkaset dolarów.

Proces dorabiania nowego klucza za pośrednictwem zewnętrznego ślusarza lub firmy ubezpieczeniowej

Chociaż nie jest to zalecane przez dealerów i serwisy Mercedesa, osoba dysponująca odpowiednimi narzędziami może dorobić funkcjonalny klucz do Mercedesa. Nie dezaktywuje to jednak klucza, który Państwo zgubili, co może stanowić poważne zagrożenie, zwłaszcza jeśli klucz został skradziony.

Niektórzy ludzie kupują używane klucze Mercedes z E-bay i zabierają je do odpowiednio wyposażonych osób w celu uzyskania dostępu do samochodu. To może nie być problem, jeśli robisz to dla siebie, ale to na pewno wydaje się podejrzane. Ponadto, sprzedaż samochodu z by-passed klucz jest bardzo mało prawdopodobne.

W niektórych przypadkach można również poprosić o nowy klucz za pośrednictwem firmy ubezpieczeniowej, ale to może skończyć się najbardziej kosztowne, a także może mieć wpływ na koszty ubezpieczenia długoterminowego. Jeśli potrzebujesz nowego klucza, najbezpieczniejszym i najbardziej niezawodnym sposobem jest skorzystanie z usług autoryzowanego dealera.

Problemy z systemem keyless go i keyless entry

To naprawdę fajne, że nie musisz nawet wyjmować kluczyka z kieszeni, aby dostać się do samochodu i go uruchomić. Systemy te zostały wprowadzone kilka lat temu, a obecnie wszystkie modele Mercedesa oferują takie systemy.

  Dlaczego Mercedes zaprzestał produkcji modelu GLK?

Funkcje zdalnego startu i bezkluczykowego wejścia nie są najbardziej niezawodnymi systemami pod względem bezpieczeństwa. Wiele samochodów jest kradzionych przy użyciu specjalnych odbiorników, które są w stanie odebrać sygnał z kluczyka i obejść go, aby uzyskać dostęp do samochodu, a nawet odjechać w stronę zachodzącego słońca.

Zaprogramowanie nowego klucza przez dealera może wydawać się niezwykle kosztowne, ale można się zdziwić, jak szybko wykwalifikowana osoba może uzyskać dostęp do samochodu. Należy zawsze iść przez dealera, ponieważ niektóre polisy ubezpieczeniowe pokryją kradzież samochodu z ominiętym kluczem.

Jeśli jednak skorzystasz z usług zewnętrznego ślusarza, a twój samochód zostanie skradziony, żadna firma ubezpieczeniowa nie odważy się pokryć kosztów.

Dział FAQ

Z iloma kluczykami dostarczane są modele Mercedesa?

Jeśli kupują Państwo nowego Mercedesa, powinni się Państwo spodziewać co najmniej dwóch kluczyków. Starsze modele Mercedesa mają czasami nawet 3 kluczyki, a niektórzy producenci samochodów, jak np. Lexus, dostarczają aż 4 kluczyki do każdego nowego samochodu.

Niektórzy dealerzy sprzedają samochody tylko z jednym kluczykiem, ale są zobowiązani do poinformowania klienta, że samochód jest sprzedawany tylko z jednym kluczykiem. Nie wszystkie kluczyki są zazwyczaj takie same, a niektóre modele są wyposażone w dedykowane kluczyki.

Co mam zrobić, jeśli zgubiłem lub skradziono mi kluczyk do Mercedesa?

Należy jak najszybciej skontaktować się z Państwa dealerem. Większość dealerów jest wyposażona w specjalne urządzenia, które mogą wymazać skradziony kluczyk. Nie muszą Państwo wymieniać zamków, ale nawet wymazany kluczyk może nadal otwierać drzwi przez zwykły otwór na kluczyk.

  Czy trudno jest ukraść Mercedesa?

Jeśli ktoś będzie próbował otworzyć drzwi przy pomocy wymazanego kluczyka, włączy się alarm. Większość nowoczesnych modeli Mercedesa nie może być jednak prowadzona z wymazanym kluczykiem, więc nie ma potrzeby wymiany zamków, jeśli są Państwo w stanie przechowywać samochód w bezpiecznym miejscu.

Czy mogę zdalnie uruchomić mojego Mercedesa przez naciśnięcie przycisku na kluczyku?

W USA samochody są już od jakiegoś czasu wyposażone w funkcję zdalnego uruchamiania, a niektóre nowsze modele Mercedesa można uruchomić za pomocą aplikacji MercedesMe. Warto wspomnieć, że samochody europejskie nie oferują funkcji zdalnego startu, ponieważ w Europie jest to nadal nielegalne.

Aplikacja ta umożliwia blokowanie/odblokowywanie drzwi, wysyłanie celów nawigacji na główny ekran infotainment lub zdalne uruchamianie za pomocą telefonu. Systemy te są przydatne, gdy chcesz, aby AC na pełnym wybuchu nawet przed wejściem do samochodu, lub po prostu rozgrzać pojazd.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z