Czy sprzedać samochód czy go zatrzymać?

To, czy powinieneś sprzedać czy zatrzymać swój samochód, zależy wyłącznie od Ciebie. Każdy jest inny i istnieje wiele osobistych i nie tak osobistych powodów, dla których należy sprzedać samochód lub go zatrzymać. Najbardziej oczywistym czynnikiem motywującym do sprzedaży lub kupna samochodu są pieniądze, ponieważ większość samochodów to aktywa amortyzujące się.

Jednak po kilku latach lub tak, mamy przyzwyczaić się do naszych samochodów, które mogą być zarówno dobre, jak i złe rzeczy. Jeśli nie jesteś tak entuzjastycznie nastawiony do samochodów i widzisz samochód jako współczesną interpretację konia, to sprzedaż lub kupno nowego samochodu jest całkowicie zależne od racji i finansów.

Z drugiej strony, jeśli jesteś raczej entuzjastycznie nastawiony do samochodów, możesz chcieć zmienić je od czasu do czasu. Można uaktualnić lub nawet downgrade z obecnego samochodu, ale cokolwiek się stanie, to powinno być całkowicie do Ciebie i tych, którzy są najbliżej Ciebie.

Różne samochody mają różną wartość, czasami sam rynek może sugerować, że teraz jest świetny czas, aby sprzedać konkretny model lub odwrotnie. Jeśli nie potrzebujesz samochodu, lub po prostu nie używasz go tak często, najlepiej go sprzedać, ponieważ samochód i tak się amortyzuje.

Modernizacja samochodu – zrób to mądrze

Jako entuzjaści samochodów, wszyscy możemy się zgodzić, że zakup nowego samochodu jest niezwykle ekscytującym doświadczeniem z wielu różnych powodów. Proces ten zazwyczaj trwa długo, ponieważ przeciętny entuzjasta samochodów ma tendencję do sprawdzania tak wielu opcji, jak to tylko możliwe. Po tym wszystkim, skauting dla nowego samochodu jest połowa zabawy z całego procesu nowego samochodu.

  Czego nie należy mówić do sprzedawcy samochodów?

Jednak czasami logiczne jest, aby uaktualnić, a czasami najlepiej jest poczekać na chwilę, aby zrobić solidną decyzję finansową. Na przykład, jeśli chcesz uaktualnić ze starego modelu do nowego, to najlepiej poczekać na chwilę, zanim ceny zaczną spadać, aby uniknąć początkowej amortyzacji lub cen dostosowania rynku.

Oczywiście, może to zależeć od metody zakupu, więc jeśli jesteś leasingu lub finansowania, można to zrobić od razu, jeśli cena jest odpowiednia. Sprzedając samochód, nie spiesz się, nie spiesz się i postaraj się ustalić logiczną cenę zarówno dla siebie, jak i dla potencjalnego klienta.

Obniżanie klasy samochodu – zrób to rozsądnie

Z drugiej strony, obniżenie klasy samochodu nie jest czymś, co chciałbyś zrobić. Jednak czasami ma to sens, aby przesunąć swoje fundusze na nowe przedsięwzięcie, aby zarobić więcej pieniędzy, które później można wydać na jeszcze lepszy samochód.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze finanse i powinniśmy podjąć ekstremalne środki ostrożności, aby nie przesadzić z wydatkami, bez względu na to, jak bardzo kochamy pewien samochód. Czasami człowiek również wierzy, że spędzając 50k więcej na samochód powinien w teorii dać ci upgrade wart 50k, ale nie zawsze tak jest.

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego samochodu, i uważasz, że jest to zbyt drogie lub raczej niepotrzebne, downgrading oszczędza pieniądze w dłuższej perspektywie, a także pozwala zrobić coś innego z pieniędzmi. Tak czy inaczej, upewnij się, że wszystko przemyślałeś wcześniej i nie spiesz się z tym.

  Jakie są najlepsze samochody sportowe pod względem bezpieczeństwa i niezawodności?

Rynek samochodów używanych – główny wskaźnik tego, czy powinieneś sprzedać czy zatrzymać swój samochód

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na finansowym aspekcie posiadania samochodu, to logiczne jest, że powinieneś sprzedać swój samochód w odpowiednim momencie. Istnieje kilka przypadków, w których można zarobić więcej sprzedając swój samochód, jeśli można je rozpoznać na czas.

Podstawowym z nich jest nadchodzący nowy model Twojego samochodu. Na przykład, gdy nowe BMW serii 3 wyszedł, last-gen BMW serii 3 ceny spadły dość znacznie, aby później zracjonalizować 2nd wartość rynkową z ręki nowego modelu. Oznacza to, że zawsze jest dobrym pomysłem, aby sprzedać swój starszy model, zanim nowy model trafi do sprzedaży.

Rynek samochodów używanych jest dość stabilny, jednak czasami niektóre modele mogą iść w górę w wartości, a inne mogą iść w dół. Pamiętaj, aby rozpoznać te, jeśli chcesz najlepsze oferty możliwe. Wreszcie, jeśli ktoś oferuje ci ofertę, której nie możesz odrzucić, nie odrzucaj jej.

Dział FAQ

Jak długo ludzie trzymają swoje samochody w ogóle?

Średni wiek samochodów na amerykańskich drogach wynosi dziś około 12 lat. Ta liczba ciągle rośnie, ponieważ współczesne samochody są tak zaawansowane, że czasami wydaje się, że nie ma powodu, aby je modernizować tak często jak wcześniej.

To powiedziawszy, większość ludzi ma tendencję do utrzymania swoich samochodów przez około 6 lat w czasie. Niektórzy ludzie kochają zmieniać samochody co kilka miesięcy lub tak, podczas gdy inni mają tendencję do utrzymania samochodu na całe życie. Nie ma naprawdę żadnego powodu, aby wymienić samochód tak często, ale jeśli kochasz to robić, zrób to mądrze i nie trać pieniędzy nieodpowiedzialnie.

  Jaki jest najlepszy SUV dla 6-osobowej rodziny?

Czy w ogóle potrzebuję samochodu w 2021 roku?

Odpowiedź na to pytanie zależy w dużej mierze od rodzaju życia, jakie prowadzisz na co dzień. Jeśli jesteś kimś, kto głównie dojeżdża do pracy w obrębie swojego bloku, to nie ma potrzeby posiadania samochodu, ponieważ samochody są drogie, tak czy inaczej.

Dość dużo każdej stosunkowo dobrze rozwiniętej społeczności ma jakąś formę niezawodnego transportu publicznego, ale to jest raczej wątpliwe w dzisiejszych czasach z powodu pandemii. Należy pamiętać, aby obliczyć, ile kosztuje utrzymanie samochodu i czy jest to warte dla Ciebie i Twojej rodziny.

Jaka jest najlepsza alternatywa dla samochodu?

W miarę jak świat się rozwija, pojawia się coraz więcej alternatyw dla samochodu, które są w większości zaprojektowane do pracy w środowisku miejskim. Jeśli chcesz zrezygnować z transportu publicznego, zawsze warto rozważyć zakup roweru, ponieważ są to najpopularniejsze alternatywy dla samochodu w krajach pierwszego świata.

Oprócz rowerów, skuter elektryczny jest również świetną alternatywą dla samochodu w środowisku miejskim. Ride-sharing, taksówki, Uber, Carpooling, usługi mobilności są również dość popularne alternatywy można rozważyć, jeśli uważasz, że nie używasz samochodu tak często, lub po prostu nie chcesz.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z