Czy SUV BMW to dobry samochód?

BMW początkowo przejęło rynek dzięki zwinnym samochodom i stylowym luksusowym coupe, ale obecnie trend przesuwa się w kierunku SUV-ów. BMW produkuje dobre SUV-y, w tym serie X3, X5 i X7. Niemiecki producent samochodów przeszedł długą drogę od czasu pierwszych pojazdów X5 w 1999 roku.

SUV-y BMW są dobrymi samochodami uniwersalnymi

BMW rozpoczęło swoją krucjatę na rzecz SUV-ów od stworzenia doskonałego kompaktowego luksusowego crossovera SUV w postaci BMW X5 w 1999 roku. Pasja do SUV-ów wśród fanów BMW rozgorzała na nowo w 2003 roku, kiedy BMW wypuściło pierwszą generację BMW X3. Model X3 jest produkowany do dziś, obecnie w swojej trzeciej generacji.

Ceny BMW SUV

Obecnie na rynku dostępnych jest siedem modeli BMW SUV, z dużą różnorodnością silników, i lat produkcji, pozostawiając Ci dobre opcje. Porównajmy, na przykład, cenę modeli 2020, abyś mógł uzyskać dobre wyobrażenie o zakresie cenowym.
Są to przybliżone ceny dla podstawowych modeli. Będą one rosły wraz z dodatkowymi pakietami i funkcjami.
● 2020 BMW X1 – 35 000 USD (MSRP)
2020 BMW X2 – 35 500 DOLARÓW (MSRP)
● 2020 BMW X3 – 42 000 DOLARÓW (MSRP)
● 2020 BMW X4 – $51,000 (MSRP)
● 2020 BMW X5 – $59,000 (MSRP)
● 2020 BMW X6 – $64,000 (MSRP)
● 2020 BMW X7 – 74 000 DOLARÓW (MSRP)

Jak wyraźnie widać, między X7 a X1 jest spora różnica, ponieważ jeden z nich kosztuje ponad dwukrotnie więcej niż drugi. Jeśli pełna cena wydaje się dla Ciebie nieosiągalna, wielu kierowców decyduje się na leasing BMW, zamiast kupować je od razu.
Jeśli szukasz samochodu typu pick-up, BMW jeszcze go nie produkuje. Stworzyło próbną koncepcję, ale nie została ona dobrze przyjęta przez opinię publiczną i na razie zamroziło projekt.

  Jaki jest najbardziej niezawodny model BMW?

Porównanie modeli SUV BMW

Siedem modeli SUV-ów BMW obejmuje zarówno kompaktowe samochody dojeżdżające do pracy, jak i duże luksusowe SUV-y nadające się do użytku biznesowego i rodzinnego.

BMW X1 to subkompaktowy SUV, który charakteryzuje się świetną stylistyką, średnią pojemnością pasażerską oraz bardzo zwinnymi i elastycznymi opcjami silnikowymi. Ma imponującą przestrzeń ładunkową w tym segmencie. Jest idealny do dojazdów do pracy lub dla małej, trzyosobowej rodziny.

BMW X2 jest nieco większe, bazuje na BMW serii 2, a w razie potrzeby oferuje pakiet wydajności. Jest uważane za bardziej stylową alternatywę dla BMW X1.

BMW X3 jest najlepiej sprzedającym się modelem z całej grupy, podobnie jak BMW serii 3, na którym bazuje. Jest to samochód pośredni pomiędzy wersją budżetową a flagowym modelem, który kosztuje dwa razy więcej. X3 to dobra równowaga pomiędzy bardzo mocnym pojazdem a rodzinnym SUV-em, który może zabrać Cię w większość miejsc w dobrym stylu.

BMW X4 oferuje więcej funkcji i znacznie podnosi ceny. Wnętrze jest znacznie ulepszone w porównaniu z trzema poprzednimi modelami. Jest ono uważane za luksusowe ulepszenie BMW X3. Wnętrze jest główną różnicą pomiędzy tymi dwoma modelami.

BMW X5 jest o wiele większe niż wspomniane wcześniej modele. Pozwala również na opcję trzeciego rzędu siedzeń i pomimo tego, że jest pięciomiejscowe, może stać się wystarczająco dużym pojazdem dla siedmiu osób. Jest to średniej wielkości SUV, który może zabrać Cię w każdą przygodę, od biura po wakacje z rodziną.

  Jaki jest najbardziej ekonomiczny hybrydowy SUV?

BMW X6 to nie do końca SUV, ale raczej odmiana coupe modelu BMW X5. Jest o wiele większe niż BMW X4. Oferuje więcej miejsca niż większość coupe, ponieważ bazuje na SUV-ie.

BMW X7 to flagowy SUV BMW. Standardowo wyposażony w trzy rzędy siedzeń, może pomieścić łącznie do siedmiu pasażerów. Jest to najbardziej luksusowa opcja, jaką można kupić i oferuje wiele innowacji i komfortowych funkcji, które rzadko można znaleźć na niższym szczeblu łańcucha pokarmowego BMW.

Niezależnie od tego, co wybierzesz, SUV-y BMW są dobrymi samochodami uniwersalnymi i mogą być wygodnymi pojazdami rodzinnymi, a także samochodami biznesowymi, które zapewnią Ci dobrą prezencję podczas spotkań i wizyt biznesowych. Co więcej, najlepszą rzeczą w BMW jest czysta przyjemność z jazdy, którą otrzymasz, niezależnie od modelu, który wybierzesz.

Things to know about BMW SUVs

### Co to jest xDrive?
Wszystkie modele SUV-ów BMW można kupić z napędem xDrive. Niektóre z nich są wyposażone w standardowy napęd xDrive. Jeśli nie znasz tego terminu, xDrive to system będący odpowiednikiem Quattro, czyli 4×4. Jest to system napędu na wszystkie koła w pełnym wymiarze czasu, zaprojektowany i wykonany specjalnie dla SUV-ów i pojazdów BMW.
System jest sterowany przez komputer, który wykrywa, ile mocy należy przydzielić poszczególnym kołom. Gdy tylko jedno z kół ma problemy z poruszaniem się, moc jest rozdzielana na pozostałe trzy i odwrotnie, co sprawia, że jest to niezwykle niezawodny system.

  Jaki mały SUV ma najwięcej koni mechanicznych?

Czy napęd xDrive w SUV-ach BMW można wyłączyć?

Nie ma sposobu na wyłączenie napędu xDrive w standardowym modelu BMW. Istnieją jednak gadżety, które można zainstalować w samochodzie i połączyć ze smartfonem, aby ręcznie wyłączyć system. W przeciwnym razie napęd xDrive jest wyłączany tylko wtedy, gdy samochód wykonuje ostry zakręt ze względów bezpieczeństwa.

Jaki jest najlepszy SUV BMW w historii?

BMW odniosło największy sukces z modelem SUV X3 w latach 2006 – 2010. Jest to niezwykle komfortowy samochód, który przez lata okazał się bardzo niezawodnym SUV-em. Jest on wyposażony w solidne zawieszenie i pochłania większość nierówności na drodze. Dodatkowo, przebieg na galon jest wyższy niż można by się spodziewać, z 22 mpg.

Który z modeli SUV BMW jest najbardziej niezawodny?

BMW X3 2006 – 2010 jest najbardziej niezawodnym SUV-em BMW, jaki został wyprodukowany do tej pory, ponieważ bazuje na BMW serii 3 z lat 2006 – 2011, które sprawdziło się w testach zderzeniowych w 2009 roku, uzyskując 5 gwiazdek. Różniła się ona również niezawodnością, ale zawsze osiągała wyniki powyżej średniej dla modeli BMW.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z