Czy Suzuki SX4 S-Cross to dobry samochód?

Suzuki SX4 S-Cross

Suzuki SX4 S-Cross to subkompaktowy samochód i crossover SUV wyprodukowany przez Suzuki. Jest i zgrabny, i praktyczny, i znakomicie się sprawuje. Ale czy Suzuki SX4 S-Cross jest dobrym samochodem?

Suzuki SX4 S-Cross jest doskonałym samochodem, jeśli szukasz niskiego poziomu utrzymania, stylowego, niezawodnego, wydajnego i praktycznego subkompaktowego crossovera SUV. Wręcz przeciwnie, nie jest to świetny samochód, jeśli pragniesz luksusowego, wydajnego, szybszego i przestronnego crossovera SUV.

Przeczytaj o wadach, kwestiach i problemach, jakie ma Suzuki SX4 S-Cross.

Historia Suzuki SX4 S-Cross

Suzuki SX4 S-Cross jest w produkcji od 2013 roku do chwili obecnej. Należy do modeli Suzuki SX4 drugiej generacji. Należy pamiętać, że SX4 to skrót od „Sports X-over 4 Seasons”. Suzuki SX4 zastąpiło Aerio wysokiego hatchbacka i sedana. Teraz jest to ekskluzywny subkompaktowy crossover SUV.

Poza tym Suzuki SX4 S-Cross nosi również nazwę Chevrolet SX4 S-Cross w Ekwadorze, Suzuki SX4 Crossover na Tajwanie i Suzuki Crossover SX4 S-Cross w Izraelu. Samochód ten był produkowany w kilku krajach, w tym na Węgrzech w latach 2013-2021, w Chinach w latach 2013-2018 oraz w Indiach w latach 2015-2022.

Cechy Suzuki SX4 S-Cross.

Wygląd

Suzuki SX4 S-Cross przeszedł niezwykłą transformację od momentu wprowadzenia na rynek w 2013 roku. Najnowszy model wygląda bardziej elegancko i nowocześnie niż jego poprzednicy. Jednak o ile wygląd zewnętrzny wygląda spektakularnie, o tyle wnętrze już nie. To dlatego, że nie jest wyposażony w wiele wysokiej klasy funkcji i technologii, które posiada większość jego rywali.

Mimo to, nadal jest to fantastyczny samochód. Jego rozstaw osi wynosi 102,4 cala, długość 169,3 cala, szerokość 70,3 cala, a wysokość 62,4 cala.

  Najczęstsze problemy z Suzuki SX4 S-Cross

Osiągi

Ponieważ Suzuki oferuje różne opcje silnika i wykończenia dla tego modelu, użytkownicy mają do wyboru kilka samochodów. Podstawowym silnikiem jest 1,0-litrowy silnik K10C Boosterjet turbo I3. Natomiast 1,4-litrowy K14C Boosterjet turbo inline-4 oferuje wyjątkowe osiągi. Ten silnik ma maksymalnie 127 KM i może przyspieszyć od 0 do 62 mph w zaledwie 9,5 sekundy.

Zauważ, że Suzuki oferuje również różne opcje silnika dla różnych krajów. Na przykład Europa ma 1,4-litrowy K14D Boosterjet MHEV. Z drugiej strony, indonezyjskie Suzuki SX4 S-Cross jest wyposażone w 1,5-litrowy silnik M15A I4. Natomiast model indyjski posiada 1,5-litrowy silnik K15B MHEV I4.

Co więcej, model ten posiada również opcję hybrydową, która wykorzystuje 12V lub 48V SHVS mild hybrid. Posiada również różne opcje skrzyni biegów, w tym 5-biegową manualną, 6-biegową manualną CVT, 4-biegową automatyczną i 6-biegową automatyczną.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Suzuki SX4 S-Cross może być subkompaktowym crossoverem SUV, ale jest całkiem wygodny i przestronny. Ten pojazd może usiąść do pięciu osób, co jest niesamowite. Do tego dochodzi obszerna przestrzeń bagażnika o pojemności do 430 litrów, co odpowiada 15 stopom sześciennym przestrzeni. Należy pamiętać, że przestrzeń ładunkowa może być zwiększona poprzez złożenie tylnych siedzeń.

Wydajność paliwowa

Jest to jeden z najbardziej wydajnych samochodów w linii subkompaktowych crossoverów SUV. Silniki benzynowe mają wskaźnik efektywności paliwowej od 46,3 do 53,2 mpg. Z drugiej strony, hybrydowe silniki benzynowe są jeszcze bardziej wydajne, ponieważ mają wskaźnik wydajności od 48,7 do 54,3 mpg.

  Najczęstsze problemy z Suzuki SX4 S-Cross

Bezpieczeństwo

W 2013 roku ten SUV otrzymał maksymalną pięciogwiazdkową ocenę bezpieczeństwa od Euro NCAP po tym, jak został przetestowany pod kątem zderzenia. Uzyskał znakomity wynik na całej planszy, ponieważ otrzymał 92% za ochronę dorosłych pasażerów i 80% za ochronę dzieci.

Niektóre z najlepszych funkcji bezpieczeństwa, którymi może się pochwalić ten samochód to rozpoznawanie znaków drogowych, monitorowanie martwego pola i adaptacyjny tempomat. Samochód posiada również podwójne poduszki powietrzne czołowe, boczne piersiowe i boczne czołowe oraz poduszkę kolanową kierowcy. Co więcej, jest on również wyposażony w elektroniczny rozdział siły hamowania, hamulce przeciwblokujące i elektroniczną kontrolę stabilności. Należy pamiętać, że wszystkie te elementy należą do wyposażenia standardowego.

Cena

Pomimo oferowania wyjątkowych cech i osiągów niż większość rywali, Suzuki SX4 S-Cross jest samochodem przystępnym cenowo. Jest tańszy od swoich dwóch głównych konkurentów, którymi są Kia Sportage i Nissan Qashqai. Należy pamiętać, że nowe Suzuki SX4 S-Cross idzie za około 32 740 dolarów.

FAQ

Czy warto kupić Suzuki SX4 S-Cross?

Tak, Suzuki SX4 S-Cross jest warte zakupu. To dlatego, że ten crossover SUV jest elegancki, praktyczny, wydajny, niezawodny i tani w utrzymaniu. Z drugiej strony, może nie robić wrażenia na osobie szukającej wysokiej klasy, luksusowego, przestronnego i szybszego crossovera SUV.

Jak szybki jest Suzuki SX4 S-Cross?

Suzuki SX4 S-Cross nie jest bardzo szybkim samochodem. Z tym, że prędkość zmienia się w zależności od opcji wykończeniowej, którą wybierzesz. Najszybszym Suzuki SX4 S-Cross jest model 1.4 Boosterjet. Ta opcja wykończenia ma maksymalną prędkość 124 mph i może przyspieszyć od 0 do 62 mph w zaledwie 9,5 sekundy.

  Najczęstsze problemy z Suzuki SX4 S-Cross

Jakie są najczęstsze problemy z Suzuki SX4 S-Cross?

Suzuki SX4 S-Cross może być niezawodnym, stylowym i wydajnym crossoverem SUV, ale również notuje wiele problemów. Niektóre z powszechnych problemów z tym SUV-em to wczesne zużycie hamulców, awaria rdzenia nagrzewnicy, problemy elektryczne, wadliwa boczna poduszka powietrzna i zacinające się pedały przyspieszenia. Na dodatek doświadcza również głośnego dyferencjału, odłączonego lusterka wstecznego, lampki ostrzegawczej ESP, wadliwych śrub tylnej osi i wadliwych hamulców.

Czy Suzuki SX4 S-Cross jest dobrym kierowcą codziennym?

Tak, jest!!! Oprócz tego, że oferuje świetny stosunek jakości do ceny, ten mały, przypominający 4X4, SUV samochód jest idealny do jazdy po mieście ze względu na swoją kompaktową budowę. Co więcej, jest ekonomiczny i nie kosztuje wiele w utrzymaniu. Co więcej, może być używany do okazjonalnych wycieczek terenowych i na pewno nie zawiedzie.

Jakie samochody są podobne do Suzuki SX4 S-Cross?

Suzuki SX4 S-Cross to jeden z najlepszych crossoverów SUV na rynku. Dzięki swojej praktycznej konstrukcji i rodzinnemu charakterowi. Samochód ten musi jednak stawić czoła ostrej konkurencji ze strony swoich rywali, w tym Kia Sportage, Peugeot 3008, Nissan Qashqai, Hyundai Tucson, Ford EcoSport i Fiat 500X.

Podsumowanie

Suzuki SX4 S-Cross to niedrogi i pięknie zaprojektowany crossover SUV. Jest również praktyczny, niezawodny i przyjazny rodzinie. I nawet jeśli przychodzi z pewnymi problemami, to nadal jest tani w utrzymaniu i może trwać ponad 300 tys. mil przy odpowiedniej opiece i konserwacji.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z