Czy Tesla często się psuje?

Czy Tesla często się psuje?

Po wielu porażkach i rozczarowaniach na przestrzeni lat, Tesla urosła do rangi jednego z najlepszych producentów samochodów na świecie. Ale nawet dzięki zaawansowanemu technologicznie oprogramowaniu – Czy samochody Tesli często się psują?
Samochody Tesli rzeczywiście się psują. Jednak w przeciwieństwie do pojazdów z silnikiem spalinowym, Twoja Tesla nie zepsuje się tak łatwo. Możesz przejechać swoją Teslą ponad 100 000 mil bez żadnych problemów. Nie jest tak w przypadku pojazdów z silnikami spalinowymi, które często zaczynają się psuć już po przejechaniu 30 000 mil.
Ale nawet jeśli Twoja Tesla się zepsuje, możesz się zrelaksować, wiedząc, że jesteś objęty 4-letnią lub 50 000 mil gwarancji standardowej oraz 8-letnią lub od 100 000 do 150 000 mil gwarancji na baterię i jednostkę napędową. Dodatkowo, większość awarii Tesli jest tańsza od awarii pojazdów napędzanych benzyną.

Jakie są najczęstsze awarie i naprawy Tesli?

Pomimo tego, że Tesla ma mniej napraw i awarii niż pojazdy zasilane gazem, po pewnym czasie nadal będziesz musiał wymienić niektóre części. Jednak te naprawy lub awarie nie są zbyt częste i prawdopodobnie pojawią się dopiero po kilku latach. Są one również tanie w naprawie.
Typowe problemy Tesli obejmują:
Czujnik tlenu
Zacisk hamulcowy
Łożysko koła
Regulator silnika szyby
W zależności od Twojego modelu Tesli, przekonasz się, że koszt naprawy tych części jest różny. Różnica nie jest jednak tak duża. Na przykład, być może trzeba będzie wydać od 270 do 450 dolarów za wymianę czujnika tlenu i od 320 do 400 dolarów za wymianę łożyska koła.

Co obejmuje serwis Tesli?

Podobnie jak wszystkie główne marki samochodów, Tesla również zaleca serwis lub harmonogram konserwacji. Dzięki temu Twój samochód będzie działał optymalnie i unikniesz kosztownych napraw. W przeciwieństwie do większości marek samochodów, Tesla nie zaleca rocznego harmonogramu przeglądów, ale zaleca poszczególne usługi w zależności od potrzeb.
Oto różne zaplanowane przeglądy, które zaleca Tesla:

  • Rotacja opon – właściciele Tesli są zobowiązani do rotacji opon i wyważenia zbieżności między 10 000 a 12 000 mil.
  • Filtr powietrza w kabinie – filtr powinien być wymieniany co 2 lata lub co 3 lata, jeśli jest to filtr powietrza o wysokiej wydajności (HEPA).
  • Serwis klimatyzacji – w zależności od modelu Tesli, ta część powinna być serwisowana co 2 do 6 lat.
  • Test płynu hamulcowego – każdy właściciel Tesli jest zobowiązany do sprawdzenia płynu hamulcowego co 2 lata i wymiany go w razie potrzeby.
  • Pielęgnacja zimą – właściciele Tesli, którzy mieszkają w zimnym klimacie, powinni czyścić i smarować zaciski hamulcowe swojego samochodu co 12 miesięcy lub 12 500 mil.
  Tesla vs. Mercedes - Który jest lepszy?

Jak wygląda 5-letni plan serwisowy Tesli?

Ponieważ Tesla jest pojazdem elektrycznym z mniejszą liczbą ruchomych części niż samochody z silnikiem spalinowym, ich plan serwisowy jest przystępny i nie wymaga wielu części. Oto średni koszt planu serwisowego Tesli w ciągu 5 lat:
Rok Rodzaje usług serwisowych Koszt
1 Rotacja opon 100 dolarów
2 Pełny serwis z obsługą klimatyzacji 520 USD
3 Rotacja opon 100 USD
4 Pełny serwis z płukaniem hamulców 580 USD
5 Rotacja opon $100

Jaki jest średni koszt naprawy dla różnych modeli Tesli?

Oprócz wiedzy o tym, jakie koszty napraw i konserwacji Tesli możesz ponieść, ważne jest również, aby dowiedzieć się, ile będą kosztować różne modele Tesli na przestrzeni lat. Oto koszty, jakich należy się spodziewać w przypadku różnych modeli Tesli:

  • Tesla Model 3 – od $80 do $1,200
  • Tesla Model X – od 80 do 770 dolarów
  • Tesla Model S – 80 dolarów do 4 100 dolarów
    Z powyższych informacji jasno wynika, że Tesla Model X jest najtańszym modelem Tesli w utrzymaniu przez lata, natomiast Tesla Model S jest najdroższy.

FAQ

Co obejmuje 8-letnia gwarancja Tesli lub gwarancja na przebieg od 100 000 do 150 000 mil?

Wiele osób myli gwarancję na baterie i jednostki napędowe Tesli wynoszącą 8 lat lub 100 000 – 150 000 mil z ich standardową gwarancją. Nie jest to prawdą. Tesla ma standardową gwarancję, która trwa 4 lata lub 50 000 mil. Niemniej jednak, nadal można uzyskać rozszerzoną gwarancję, która obejmuje różne części samochodu w przypadku awarii lub usterki.

  Dlaczego samochody elektryczne są lepsze od gazowych?

Czy Tesla jest droga w naprawie, gdy się zepsuje?

Prawda jest taka, że Tesla jest znacznie tańsza w naprawie, gdy się zepsuje, niż inne modele samochodów z wyższej półki, takie jak BMW, Mercedes-Benz czy Audi. Na przykład, roczny koszt naprawy Tesli Model S wynosi około 290 dolarów, podczas gdy koszt naprawy Mercedesa-Benz E250 wynosi około 750 dolarów.
Jest to znak, że pojazdy Tesla są znacznie tańsze w naprawie na dłuższą metę. Ponieważ Tesla jest EV, ich samochody nie potrzebują wymiany oleju lub paliwa do pracy. Mają też mniej ruchomych części w ich układzie napędowym, co znacznie obniża koszty. Jednak niektóre naprawy mogą być bardzo kosztowne.

Dlaczego właściciele Tesli stukają w samochód przed ładowaniem?

To dlatego, że samochody Tesla domyślnie zablokować swoje drzwi, gdy idziesz od hotelu. Czasami automatycznie odblokowują się, gdy idziesz w ich kierunku, ale czasami nie. Tak więc, jeśli nie chcesz, aby otworzyć port ładowania z wnętrza samochodu, można po prostu dotknąć go i to otworzy.
Jest to również powszechne w przypadku kabli innych niż marki Tesla. Można jednak łatwo otworzyć port ładowania przez ekran wewnątrz samochodu, przez aplikację lub naciskając przycisk na kablu superchargera Tesli, który otworzy drzwi.

Jakie są niektóre skargi właścicieli Tesli?

Jeśli byłeś właścicielem Tesli wcześniej, to być może natknąłeś się na jedno z tych wyzwań. Po pierwsze, sieci superchargerów Tesli bardzo się poprawiły, ale nie są obecne w niektórych obszarach. Tak więc, jeśli zamierzasz podróżować na długich dystansach ze swoją Teslą, nadal może być wyzwaniem znalezienie miejsca, gdzie można ją naładować.
Dodatkowo, Tesla opóźnia produkcję swoich kolejnych modeli. Na przykład wiele osób długo czekało na swoją Teslę Model i Model 3, kiedy rozpoczęto ich produkcję. Niektórzy użytkownicy Tesli są synonimem problemów technicznych, takich jak wibrujące inwertery w Modelu S.
Mimo że Tesla jest luksusową marką samochodów, jej wnętrze nie dorównuje standardom Mercedesa Maybacha czy Rolls Royce’a Phantoma. Dodatkowo, skóra, przeszycia i inne materiały w Modelu S nie są na tym samym poziomie, co w tych dwóch luksusowych samochodach.

  Czy powinienem ładować Teslę każdej nocy?

Końcowe przemyślenia

Jeśli chodzi o awarie, pojazdy Tesla są jednymi z najbardziej niezawodnych samochodów, jakie można znaleźć. Rzadko się psują, ale jeśli już, to są tańsze w utrzymaniu. Jednak mają one również niskie oceny jakości i niezawodności. W końcu zalety posiadania Tesli przewyższają wady.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z